Autor Wątek: Dwa metry sześcienne - 2 m3  (Przeczytany 51802 razy)

Offline damian

• Arowana
Odp: Dwa metry sześcienne - 2 m3
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 27, 2012, 23:39:46 pm »
złom...? jeszcze to nie złom/ ;) Jak spartaczę robotę to będziesz miał złom ;) W niedzielę mam służbę a w majówkę niestety ale inne przedsięwzięcia. Jutro może powstanie cała konstrukcja. Zobaczymy.
Pozdrawiam Damian R

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 28, 2012, 04:47:07 am »
Ale ja jestem ciekaw jak to wygląda ;))))

Powodzenia Damian !
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline noucamp

• Arowana
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 28, 2012, 08:14:18 am »
a no to spoko Damian, nie ma ciśnienia na stelaż tak że jak będzie to będzie ;) może następny weekend podjadę z narzeczoną.

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 28, 2012, 22:41:45 pm »
dzisiaj skończyłem około 17 od rana oczywiście. Zostało jeszcze kilka spawów i szlifowanie. Jedno Ci powiem - musimy renegocjować warunki kontraktu.  ;) Mam już za sobą 2 dni spawania, a to jeszcze nie koniec. Normalnie cały stelaż robię w 1 dzień na 2 dzień szlifowanko i malowanie. Tu jest masakra. Jest on taki ciężki, że każde jego obrócenie to normalnie cała operacja. O wstawieniu tego do garażu nie wspomnę. ;) Jak będę malował to podjedziesz na grilka i jak wyschnie to go zabierzesz. Bo nie wstawię go do garażu aby go nie porysować. Zastrzały /skosy/ masz jak chciałeś, nie będę wstawiał dodatkowych mocowań na śruby. Damy śruby prosto przez nogi. Podaj mi tylko ich rozmiar i najlepiej jakieś zdjęcie co to za kotwy będą. I czy chcesz je "schować" w profilu czy zostawić na wierzchu. Podniesiona ta jedna poprzeczka nad podłogą nawet źle nie wygląda ma to jakiś swój urok.

Jeszcze jedno. TO BĘDZIE PRAWDZIWY KOLOS. Mam nadzieję, że nie masz jeszcze futryn bo przez futrynę nie przejdzie. I zapomnij o wstawianiu akwarium w całości. w/g mnie się nie da wnieść takiego kolosa na piętro, bez uszczerbku. Zresztą będziesz miał trening już przy wnoszeniu stelaża. ;)
Pozdrawiam Damian R

Offline inter

• Arowana
    • www.rocki.com.pl
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 28, 2012, 22:43:37 pm »
ło matko to ile to waży , i pod jaki baniak ?

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 28, 2012, 22:49:41 pm »
pod baniak 280x96x?? chyba 80. a waży nie wiem ze 150kg może lepiej. Sam go nie podniosę do góry.  ;) Zaraz policzę ile to waży.
Pozdrawiam Damian R

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 28, 2012, 22:56:44 pm »
o kurcze :o wychodzi, że prawie 200kg!!!!!!!!!!!!!!!!! :o

dane do obliczeń z tej strony http://www.konsorcjumstali.com.pl/profile_zimnogiete_prostokatne.php
Pozdrawiam Damian R

Offline filas

• Brzanka
  • **
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 29, 2012, 00:00:58 am »
jak ludzie potrafią sobie wszystko skomplikować :(
po co to wszystko? przeglądam wątek od początku i nie dowierzam jakie tu niepotrzebnie wydane zostały pieniądze i jaka ilość stali jest wykorzystana - po co?

nie potrzebny był wzmacniany strop, niepotrzebny monstrualny stelaż - układ ścian we wnęce w której ma stać akwarium aż prosi się o inne rozwiązanie. Wystarczyło na etapie stawiania ścian wmurować 2 góra 3 odpowiedniego przekroju dwuteowniki lub profile i stworzyć po prostu półkę na której stało by akwarium

sorki za taką krytykę ale może kolejnym osobom da to do myślenia i nie zniechęci do rozwoju swoich fishroom'ów ;)
tak czy inaczej trzymam kciuki za rozwój projektu

----------------------------------
www.cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Offline noucamp

• Arowana
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 29, 2012, 08:33:02 am »
o kurcze :o wychodzi, że prawie 200kg!!!!!!!!!!!!!!!!! :o

dane do obliczeń z tej strony http://www.konsorcjumstali.com.pl/profile_zimnogiete_prostokatne.php
202 maja wsyztskei profile, ale powinno coś zostać ;)
jak ludzie potrafią sobie wszystko skomplikować :(
po co to wszystko? przeglądam wątek od początku i nie dowierzam jakie tu niepotrzebnie wydane zostały pieniądze i jaka ilość stali jest wykorzystana - po co?

nie potrzebny był wzmacniany strop, niepotrzebny monstrualny stelaż - układ ścian we wnęce w której ma stać akwarium aż prosi się o inne rozwiązanie. Wystarczyło na etapie stawiania ścian wmurować 2 góra 3 odpowiedniego przekroju dwuteowniki lub profile i stworzyć po prostu półkę na której stało by akwarium

sorki za taką krytykę ale może kolejnym osobom da to do myślenia i nie zniechęci do rozwoju swoich fishroom'ów ;)
tak czy inaczej trzymam kciuki za rozwój projektu
Wszystko za późno wyszło dla tego takie modyfikacje, zależało mi na tym żeby zalać to w posadce a nie na teownikach, stelaż musi być taki ze względu na sumpa który musi wyejść (stelaż został obliczy tak żeby nie było podpory z przodu)
Ja powiem tak: wiem że przesadziłem, ale ilość wydanych pieniędzy do ewentualnych konsekwencji (zarwania stropu) i spokojnego snu jest żaden

Damian co do warunków to się dogadamy :D hehe ;) a co do śrub w poniedziałek skocze i kupie, pytanie teraz czy mają iść w wieniec czy w ytonga ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2012, 08:42:46 am wysłana przez noucamp »

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 29, 2012, 18:59:35 pm »
Jak możesz wybierać to we wieniec będzie o niebo lepiej. Z pustaczka to prawie ręką wyrwiesz. A tak na serio to jest on o wiele miększy niż wieniec. Jakby co to zapamiętaj na jakiej wysokości wiercić dziurki.
Pozdrawiam Damian R

Offline noucamp

• Arowana
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 29, 2012, 20:16:31 pm »
Też tak sądzę, wieniec jest od 45-60cm od posadzki

Offline noucamp

• Arowana
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 04, 2012, 16:31:49 pm »
kupiłem śrubki 16mm na 200mm :)

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 04, 2012, 16:52:51 pm »
widziałem wczoraj ten stelaż pod baniak..............szok, chyba troszkę przesadziłeś kolego. Moja żona jak go zobaczyła to od razu zaczęła coś marudzić, ........"nigdy w życiu" itp

pozdrawiam "bezpiecznego"
scleropages jardini

Offline noucamp

• Arowana
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 04, 2012, 21:01:40 pm »
nic nie przesadziłem, baniak jest robiony zgodnie z projektem! chociaż góra została ciut zmodyfikowana a to dl a tego żeby Damianowi łatwiej się spawało :D

czemu nigdy w życiu ? przecież to i tak będzie elegancko "opakowane" :)

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 04, 2012, 23:27:28 pm »

czemu nigdy w życiu ? przecież to i tak będzie elegancko "opakowane" :)
ilość żelastwa przytłacza
scleropages jardini