Autor Wątek: Automatyczna podmiana wody:)  (Przeczytany 3782 razy)

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
Odp: Automatyczna podmiana wody:)
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 28, 2012, 22:35:32 pm »
Tak, tak. Sorki za nieścisłość. Od dłuższego czasu myślę jak to zrobić u siebie ale chciałbym wyeliminować całą elektrykę i elektronikę jaka gości u Michała. Jednak jak na razie to mam brak pomysłów. Na automatyczną podmiankę w akwa z sumpem i bez przynajmniej elektrozaworu. Tzn mam jeden pomysł ale cały sump zalany wodą. Wtedy byłby to gigantyczny kubeł.

to było w nawiązaniu do tego postu
scleropages jardini

Offline ANd

• Płaszczka
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 29, 2012, 07:43:09 am »
koledzy powiedzcie mi,jaki i czy dawać filtr do tej wody,na razie wstępnie zastanawiam się nad filtrem odwroconej osmozy czy może jakiś inny? nie chciałbym też z byt wielkich pieniędzy wykładać, ale ma wszystko powstać i być ukończone do przyszłego weekendu,tak więc muszę jak najszybciej się za to zabierać,prosze o szybkie doradzenie, będę zdawał fotorelacje( za 2 dni zaczne stawianie muru pod akwa)
Spójrz głęboko w oczy i powiedz co chcesz dostać.

Offline pavlo

• Pielęgnica
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 29, 2012, 09:31:57 am »
Filtr jak najbardziej a raczej filtry 2-3 połączone w szeregu. Standardowe 10 calowe filtry narurowe. Pierwszy z wkładem sznurkowym, którego zadaniem będzie filtracja mechaniczna wody a drugi np z wkładem węglowym. Koszt nie powinien przekroczyć 100zl za 2 sztuki. Co do odwróconej osmozy to nie wiele mogę powiedzieć bo nigdy jej nie stosowałem, z tego co pamiętam Michał ja miał ale zrezygnował z niej już nie pamiętam dokładnie co było przyczyną, napewno się wypowie na ten temat
Pozdrawiam Paweł

Offline ANd

• Płaszczka
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 29, 2012, 09:39:00 am »
a więc tak rezygnuje z tego filtra... zastosuje magnetyzer tj coś takigo http://allegro.pl/kospel-magnetyzer-xcal6000-i2116175414.html wiec kamienia i chamstwa nie bedzie a zostana mikroelementy oraz zawór magnetyczny i to wszystko do czego sie odniosę,zastanawiam sie tez czy odpływu nie zrobic poprzez fluvalafx5 bo tam tez jest taki zejsciomierz... kurde ale główkowanie;)

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 29, 2012, 15:29:06 pm »
Filtr jak najbardziej a raczej filtry 2-3 połączone w szeregu. Standardowe 10 calowe filtry narurowe. Pierwszy z wkładem sznurkowym, którego zadaniem będzie filtracja mechaniczna wody a drugi np z wkładem węglowym. Koszt nie powinien przekroczyć 100zl za 2 sztuki. Co do odwróconej osmozy to nie wiele mogę powiedzieć bo nigdy jej nie stosowałem, z tego co pamiętam Michał ja miał ale zrezygnował z niej już nie pamiętam dokładnie co było przyczyną, napewno się wypowie na ten temat

Witam :)

Zrezygnowałem z Ro/Di z kilku wzgledów:
1. Ryby wyglądały na zdrowe... ale jak by coś im brakowało, często miały lekko poszarpane płetwy i były jakieś bardziej wyblakłe;
2. Korzystając z Ro/Di konieczne jest zastosowanie "chemii" aby dodać do wody ważne i potrzebne składniki. Jak wiemy woda z Ro/Di jest jałowa więc dozowanie odpowiedniej ilości produktu o nazwie "R/O Right" było dla mnie utrapieniem, a dodoatkowo i tak nie miałem jak zmierzyć czy woda jest taka jak powinna być;

Dlatego też zostawiłem dwa filtry: jeden zwykły, drugi weglowy i od roku jak możesz zobaczyć na moich filmikach z YT wodę mam kryształ ;) parametry też nie najgorsze ;)

Pozdr.
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 29, 2012, 15:32:56 pm »
a więc tak rezygnuje z tego filtra... zastosuje magnetyzer tj coś takigo http://allegro.pl/kospel-magnetyzer-xcal6000-i2116175414.html wiec kamienia i chamstwa nie bedzie a zostana mikroelementy oraz zawór magnetyczny i to wszystko do czego sie odniosę,zastanawiam sie tez czy odpływu nie zrobic poprzez fluvalafx5 bo tam tez jest taki zejsciomierz... kurde ale główkowanie;)

Cześć :)

Nie za bardzo wiem co ma Ci dać taki magnetyzer dobrego dla ryb ?

W FX5 - z jakiego odpływu chcesz skorzystać i gdzie ma z niego wypływać woda ?

Pozdr.
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline ANd

• Płaszczka
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 29, 2012, 15:45:43 pm »
zmiękcza wodę i oczyszcza z kamienia czy rozbija,,, apowiedz mi jakie ma oznaczenia twój zawór elektromagnetyczny?
jest zawór aquastop na dole w pojemniku z tatąd tez moze schodzić woda,nie wiem specjalnie jak z przepustowościa brudnej wody,ale mozliwe ze bede tego używał tylko do opróżnienia całej wody z akwarium lub cześciowej
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2012, 15:53:42 pm wysłana przez ANd »