Autor Wątek: Cetopsis coecutiens/candiru amazońskie hieny i predatory  (Przeczytany 29258 razy)

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
Odp: Cetopsis coecutiens/candiru amazońskie hieny i predatory
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 06, 2012, 18:09:31 pm »
Niezłe potworki...

Wkładanie pupy w akwarium nie wchodzi w grę, ale jak by w specialnym pęcherzu umieszczać trochę krwi, takim pęcherzu który pozwolił by im się przebić ?

Mimo wszystko jakoś niekomfortowo bym się czuł więdząc że takie rybki mam w akwarium ;)

Do jakiej długości one dorastają ?

Pozdr.
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 06, 2012, 18:31:05 pm »
corleone tak jedzą w akwarium

Michał wiesz też się zastanawiałem nad takim rozwiązaniem i szczerze powiem że nie wiem czy zdało by to egzamin. Trzeba by po prostu spróbować eksperymentalnie. Ale musiałbym zmienić zawód z piekarza na rzeźnika.
A ja znowu bardzo chciałbym je mieć, ale to przez mój wypaczony gust :D.
To malutkie sumiki jak zresztą wszystkie z tej zaje... rodziny.
Vandellia beccarii   5cm
Vandellia cirrhosa   17cm
Vandellia sanguinea 8cm

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 06, 2012, 18:56:47 pm »
W akwarium prezentują się zupełnie inaczej niż to ma miejsce w naturalnym środowisko.

Wyglądają bardzo poczciwie i przyjaźnie ;) Takie radosne i szybkie "stworzonka"... ehhh...
Michał

580 l.

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 06, 2012, 20:08:23 pm »
Wracając do tematu te ryby nie jedzą mięsa rybiego czy innego tylko padlinę i wnętrzności??
Czym je karmić w akwa?? 

No jak to czym? Sąsiadami heheh ;)
Pozdrawiam Damian R

Offline karkonosz

• Płaszczka
  • Różne takie ;D
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 06, 2012, 20:38:10 pm »
Perspektywa "złapania" takiego candiru podczas kąpieli i późniejsze zabiegi mające na celu uwolnienie się od niego to masakra. Dobrze, że te wampirki nie występują u nas ;D Większa ilość Cetopsisów w odpowiednio dużym akwarium musi dawać niesamowity efekt. W zbiorniku, który na pierwszy rzut oka wydaje się pusty po wrzuceniu mięcha nagle następuje niesamowita kotłowanina :D

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 06, 2012, 20:53:32 pm »
Kurcze mam wrażenie przynajmniej jak czytam takie wypowiedzi, że zjadanie jednej ryby czy kotłowanina przy mięsie, przez wiele innych oraz trzymanie takich to a takich groźnych ryb dla uciechy publiki. Pożerających w dziwny sposób swoje ofiary ryb jest fajne to kojarzy mi się to z naszym kolegą lmendralą. On też lubił jak arowana zjada ptaszka, kotka, myszkę czy kaczuszkę. To troszkę chore czerpać z tego przyjemność.  Zresztą każdy może sam ocenić czy kolega lmendrala jest normalny......
Pozdrawiam Damian R

Offline karkonosz

• Płaszczka
  • Różne takie ;D
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 06, 2012, 21:10:12 pm »
Co do karmienia mięchem to ja używam do tego celu krewetek zakupionych w biedronie, filetów rybnych, oraz mrożonek z zoologa i nie widzę w tym nic chorego ;) Nie wiem skąd pomysł, by karmić myszami, kotami, czy też ptactwem wodnym  :o

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 06, 2012, 21:22:50 pm »
Co do karmienia mięchem to ja używam do tego celu krewetek zakupionych w biedronie, filetów rybnych, oraz mrożonek z zoologa i nie widzę w tym nic chorego ;) Nie wiem skąd pomysł, by karmić myszami, kotami, czy też ptactwem wodnym  :o

a jak pachną te krewetki z biedronki? Bo jak ja je kupuje to zawsze pachną inaczej. Teraz walą dosłownie walą jak szambo. Tak mi się wydaje. Jako, że nie jestem fanem czy koneserem tych "stworzeń" nie wiem jak maja pachnieć?
Pozdrawiam Damian R

Offline piotrK

• Płaszczka
    • Cichlidae.pl
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 06, 2012, 21:29:40 pm »
karkonosz - włącz sobie na yt pierwszy lepszy film o karmieniu piranii. O karmieniu arki żywą kaczką też tu już było.

damian - krewetka powinna pachnieć świeżo, jak wszystko co jest do jedzenia dla ludzi. Tak myślę.

A co do tematu - widzieliście na ostatnim filmie jak ten Cetopsis żeruje? Ba, on nie żeruje, on wpierdziela tą ochotkę jak ciasteczkowy potwór swoje smakołyki ;D Nie dziwię się, że murenie się to nie podoba. Przy nim biedaczka po prostu "nie zdąża".

Co do sumów to w Aqua Forum był krótki artykuł I. Seidela o sumach z Azji - niektóre z nich są na prawdę piękne. Ale ja nie będę oryginalny i powiem, że najbardziej podobają mi się Pimelodidae, z Aquarunichthys torusus/tocantinsensis i niemożliwą do zdobycia Brachyplatystoma platynemum na czele :)
Cichlidae.pl

Offline karkonosz

• Płaszczka
  • Różne takie ;D
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 06, 2012, 21:57:04 pm »
Krewetki "pachnące" szambem jeszcze mi się na szczęście nie trafiły. Możliwe, że taki efekt uzyskać można jeśli były rozmrożone i znów zamrożone. Co do filmików to widziałem kiedyś jakiś z piraniami i myszą, ale nie zagłębiałem się w ten temat. Jeśli chodzi o żerowanie cetopsisa to faktycznie ciężka sprawa karmić przy nim inne ryby denne. Przy większej ich ilości to chyba niemożliwe.

Offline puzon

• Pielęgnica
  • Pla Krasong
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 06, 2012, 23:13:43 pm »
tu trzeba jeszcze uściślić jakie krewetki z biedronki :) ja kupuje black tigery z bierdonki i pachną wyśmienicie, czasem nawet podczas karmienia, sam na surowo zjem. Są jeszcze te małe, ale nigdy ich nie zakupiłem.

Offline Radecki

• Gymnothorax
  • Pielęgnica
  • Praedatorias Piscis Studiosoque
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 06, 2012, 23:18:05 pm »
krewetki najlepiej kupować całe, z głowami i jeśli w głowie jest sina lub brązowa sieczka to krewetka jest do ... ;)

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 06, 2012, 23:30:56 pm »
Witam,

Wydaje mi się, że niekiedy mylimy sytuacje gdzie karmimy nasze "pupile" dla pokazówki, lub z jakiś dla mnie niezrozumiałych chorych upodobań, a inaczej się dzieje kiedy nasze ryby jedzą to co by jadły w naturalnym środowisku.

Jeśli obserwujemy rybę podczas jedzenia i jeśli nawet jest to kotłowanie mięcha, ale jest to naturalne ich zachowanie, to nie widzę nic w tym złego. Powiem więcej, jest to dla mnie w pewnym sensie pasjonujące.

Ale jeśli ktoś podaje żywego pisklaka lub też mysz i do tego zaprasza grupę swoich znajomych na pokazówkę, kręcąc dodatkowo filmik z tej jakże interesującego przedstawienia to uważam to za coś nienormalnego, i należało by się zastanowić czy czasami nie powinniśmy udać się do psychologa...
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2012, 00:39:25 am wysłana przez Michal »
Michał

580 l.

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 07, 2012, 00:23:24 am »
Ja całkowicie zgadzam się z ostatnim zdaniem Michała. Ja mam wypaczony gust i chciałbym mieć takie ryby bo mnie pasjonują, a nie dlatego żeby zbierać bilety od wycieczek za pokazywanie preferencji pokarmowych dla uciechy. Pisałem to i pokazałem te filmy nie dla tego żeby wzbudzić emocje i się popisać, tylko dla pokazania zachowań tych ryb, bo w sumie są nieznane szerszej rzeszy. Liczyłem na to że będzie z kim popisać. Ale jeżeli macie się kłócić przez to że jednym się podobają innym nie to nie będę więcej pisał o takich rybach, bo zawsze będzie że dla jednych świństwo dla drugich fascynacja i zgody nie będzie.
Rodzina Pimelodidae ma bardzo dużo ładnych gatunków ja najbardziej chciałbym posiadać Platynematichthys notatus i Zungaro zungaro. Piotrze Brachyplatystoma platynemum z jakiej przyczyny jest nie do zdobycia?
Tam na drugim filmie jest jeszcze bardzo fajna babka estuariowa, niestety tylko łeb jej widać Gobioides broussonnetii.

Offline peterek

• Arowana
  • ONLY CHANNIDAE.......
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 07, 2012, 02:27:44 am »
Wszystko obejrzalem i przeczytalem :)
Drago....Ty to masz naprawde bzika na punkcie takich wynalazkow ;)
Te rybki sa takie....inne....
Niewiedzialem o takich rybach a wiec sa dla mnie nowoscia i sa tez ciekawe.
Ale z tym wplywaniem do wacka to juz chyba przegiecie ;D
Te sumiki to chyba potrzebuja sporego akwa gdyz jak widac to strasznie aktywne ryby z ADHD ;)
Czekam Drago na opisy nastepnych Twoich pupilkow 8)