Autor Wątek: Tło akwarystyczne strukturalne - projekty - własne wykonanie  (Przeczytany 5200 razy)

ot co

• Gość
Tło akwarystyczne strukturalne - projekty - własne wykonanie
« dnia: Styczeń 02, 2012, 19:29:44 pm »
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wykonaniem tła strukturalnego do akwarium. Przejrzałem kilka tematów w necie i widzę że jest to możliwe. Wszystko zależy od nakładu pracy bo efekty są bardzo zadowalające. Oczywiście najłatwiej byłoby zakupić takie standardowe tło które można kupić lecz raz że ceny są porażające a dwa to to że ilość wzorów bardzo ograniczona. Założenie jest takie aby tło wykonać w taki sposób aby było jak najbardziej cienkie po to aby nie zabierało za bardzo miejsca w akwarium. Co o tym sądzicie?

Offline masta

• Brzanka
  • **
Odp: Tło akwarystyczne strukturalne - projekty - własne wykonanie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2012, 19:56:27 pm »
Nie lepiej zrobić skrzynkę z tłem za akwarium  z dodatkowym własnym oświetleniem? Użyć kory, jakichś patyczków itp? Coś w tym stylu ale do "amazonii" :
http://www.malawi.pl/artykuly/tlo_skrzynkowe.htm

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2012, 22:19:33 pm »
O kurcze, masta, ale to fajowo wygląda ;) Kto by się spodziewał :)

A co do tła... Każde takie tło w śrdoku akwarium ma swoje wady. Pamiętam jak kiedyś wyjmowałem u znajomego tło które siedziało w akwarium kilka lat... Takiego syfu świat nie widział. Tam możba było znaleźć wszystko: martwe rybki, resztki jedzenia, żyjace glonojady... a jego żona dziwiła się czmu w domu tak śmierdziało... No i odpowiedź się znalazła.

Strasznie mi sie podobają tła, ale trzeba je zrobić tak żeby zminimalizować że coś wpadnie za nie - czyli dużo sylikonu :)

Wiem że nie o to się pytałeś, ale to tak na marginesie :) Na budowaniu tego typu elementów dekoracyjnych się nie znam (bardzo żałuję)... ale może kiedyś będę miał odwagę spróbować :) Bo marzy mi się podobne, jakie przedstawił Adam.

Pozdr.
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2012, 22:47:26 pm »
poruszyłeś temat rzekę.
Kiedyś myślałem nad tłem z pleksi i do niej poprzyklejany łupek, Może jakiś korzeń. Ale brak czasu.
Potem chciałem mieć moss wall ale mam severum.
Potem zakupić amazonkę ale oklepana i zajebiście droga.
A teraz mam trochę tynku strukturalnego na płycie meblowej i mnie się podoba heheh.
Pozdrawiam Damian R