Autor Wątek: Arowana Afrykańska  (Przeczytany 25557 razy)

ot co

• Gość
Odp: Arowana Afrykańska
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 22, 2011, 23:53:26 pm »
Tutaj masz jak pięknie wodzienia wsuwa

Offline puzon

• Pielęgnica
  • Pla Krasong
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 22, 2011, 23:59:33 pm »
Próbuj ze wszystkim, bo szkoda żeby rybka padła z głodu

Offline Uszoo

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 30, 2011, 13:59:08 pm »
Michał jak tam rybcia? je cos czy nic?
P.Motoro
P. Endlicheri 
Megalod.

ot co

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 30, 2011, 14:07:33 pm »
No właśnie. Daj jakiś filmik.Obiecałeś :)

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 31, 2011, 05:18:56 am »
Cos tam skubie, ale przez ta rybke filtry mi sie zapychaja w ciagu 2tygodni :) bo przekarmiam ryby aby miala szanse cos zjesc.

Dopoki nie bede mial pewnosci ze sie zaklimatyzowala, przyjmuje pokarm poprawnie i nabiera wagi to filmiku nie bedzie ;( Ogolnie stala sie jakas bardziej strachliwa i nadal wyglada jak kijanka :) - duza glowa a potem juz chudzinka... ;)
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 31, 2011, 15:16:41 pm »
Trzymam kciuki ;)
Pozdrawiam Damian R

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 31, 2011, 19:23:06 pm »
Trzymam kciuki ;)
Dzięki ;) Sam już nie wiem co robić :(

Może jednak oleję sprawę i będe karmił normalnie, ma takie różnorodne żarcie że mała głowa... a i tak nie zabardzo ją cokolwiek interesuje. Jakiś niejadek mi sie trafił :)

I co dziwne, często zmienia kolor ze srebrnej na ciemny szary... Nie wiem jak mam to rozumieć ;(
Michał

580 l.

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 01, 2012, 09:32:22 am »
I co dziwne, często zmienia kolor ze srebrnej na ciemny szary... Nie wiem jak mam to rozumieć ;(
Paletki ciemnieją jak im coś w wodzie nie odpowiada. Tutaj nie mam zielonego pojęcia.

A co piszą na mfk?
Pozdrawiam Damian R

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 01, 2012, 16:32:37 pm »
Paletki ciemnieją jak im coś w wodzie nie odpowiada. Tutaj nie mam zielonego pojęcia.

A co piszą na mfk?

Na MFK nie byłem od tygodni :)
Michał

580 l.

Offline piotrK

• Płaszczka
    • Cichlidae.pl
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 01, 2012, 17:43:29 pm »
To chyba warto zajrzeć na MFK. Jesteś tutaj pionierem, więc nie pomożemy a co jak co, ale na pytanie dotyczące takiego dziwoląga powinieneś uzyskać tam odpowiedź.
Cichlidae.pl

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 09, 2012, 19:30:08 pm »
Witam,

Tak więc napisałem na MFK i myślę że warto wstawić ta jedna odpowiedź bo mi pomogła !!!

Moja ukochana ryba zaczęła jeść normalnie, a tak naprawdę to nie jeść a żreć !!! Żre jak świnia ! - SZOK !

The only real success seems to be in providing a constant source of food until the aros reach about 8" and develop some fat storage to allow them to receive scheduled feedings like most other fish.
I raised the young in bare tanks with sponge filters. The sponge filters allow the fish to "graze" on previously missed food until the next feeding. Be sure to rinse of the sponges every other day to keep spoiled food off of them. Keep the water on the alkaline side and at 80 degrees. Also keep a good lid on their tank. They're jumpers from the get-go. They also need a cover to provide matching air and water temps while the young's air-breathing architecture is developing.
Feed them on a variety of small foods. Frozen bloodworms, daphnia, brine shrimp, crumble food, sinking food, cyclop-eeze, flakes, and micro-pellets are all taken. Feed high protein foods since they have high metabolic rates (no cheap generic foods). Water changes of 30-50% need to be done every 2-3 days.
Af aros need to be housed either as 1 to a tank or 4 and up to a tank. With 2 or 3 you'll wind up with only one in a short time as their aggression towards each other is high.
Note: my best success was in following the above and allowing my rearing tanks to go green with algae. These are a filter-feeding species, after all, and I think they benefitted from some algae consumption in their diets.

Good luck!!

I'm not convinced it may have a parasite. It's feeding regimen, competition for food, and high temp is the likely source of his current state.

I housed them in a separate tank with no one else. That way, there's no one to compete with them for food. The tank is bare bottom, so usually i'll throw in a bunch of live black worms twice a day, so they can graze on it whenever they're hungry. Once in awhile i would throw in a little bit of flake food or tetra color pellets for them, not a lot, just a little so they get familiar with it.

Young afaros require constant access to food. Best bet is to isolate the afaro into another tank, lower the temp to no more than 82-84F since increased temp=increased metabolism, and force feed the aro with a constant supply of food. Use sponge filters so the aro can graze throughout the day. Simply plan on cleaning the sponge filters every other day. The species is a filter feeder so, offering growth formula crumbles, cyclop-eeze, FD shrimps, and daphnia will work great to bulk him back up.
Michał

580 l.

Offline Uszoo

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 09, 2012, 20:24:02 pm »
A Polska Wersja!

Michal translate please:):)
P.Motoro
P. Endlicheri 
Megalod.

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 09, 2012, 21:11:06 pm »
A Polska Wersja!

W prawdzie nie nazywam się Michał no ale proszę...

Jedyny prawdziwy sukces wydaje się być w dostarczaniu stałym źródłem żywności do aros wyniesie około 8 "i nabrać tłuszczu zapasowego, aby umożliwić im otrzymywanie regularnych karmienia podobnie jak większość innych ryb.
Podniosłem młodzieży w gołe zbiorników z filtrami gąbki. Filtry gąbki pozwala ryby "paść" na wcześniej brakowało żywności aż do następnego karmienia. Pamiętaj, aby wypłukać z gąbki co drugi dzień do utrzymania zepsute jedzenie poza nimi. Utrzymania wody na zasadowy stronie i na 80 stopni. Również zachować dobre pokrywę na zbiorniku. Są zworki od początku. Muszą one również obejmować zapewnienie dopasowania powietrza i wody temps a młody to oddychające powietrzem architektury rozwija.
Karmić je na wielu małych żywności. Mrożone Bloodwormy, rozwielitki, solowców, kruszą żywności, tonący pokarm, Cyclop-eeze, płatki, a także mikro-granulki są podejmowane. Kanał żywności wysokiej białka ponieważ mają wysokie tempo metabolizmu (nie tanie ogólne żywności). Podmiany wody o 30-50% muszą być wykonane co ​​2-3 dni.
Aros Af muszą być trzymane jako 1 do zbiornika lub 4 i do zbiornika. Z 2 lub 3 będzie można skończyć tylko z jednym w krótkim czasie ich agresji wobec siebie jest wysoki.
Uwaga: w mojej sukces w podanych powyżej i pozwala moich zbiornikach hodowli, aby przejść zielone z glonów. Są to filtr karmienia gatunków, po wszystkim, i myślę, że skorzystał z niektórych konsumpcji glonów w swojej diecie.

Powodzenia!

Nie jestem przekonany, może mieć pasożyta. Jest to schemat żywienia, konkurencji dla żywności i wysoka temperatura jest prawdopodobnym źródłem jego aktualny stan.

I mieści się im w osobnym zbiorniku z nikim innym. W ten sposób, że nikt nie jest z nimi konkurować o jedzenie. Zbiornik jest goły tyłek, więc zazwyczaj dorzucę kilka żyć czarne robaki dwa razy dziennie, dzięki czemu mogą one paść się na to, gdy są głodne. Raz na jakiś czas chciałbym dorzucić trochę jedzenia płatków lub granulek tetra kolor dla nich, nie dużo, tylko trochę więc się z nim zapoznać.

Młodzi afaros wymagają stałego dostępu do żywności. Najlepiej jest odizolować afaro do innego zbiornika, niższe temperatury do nie więcej niż 82-84F, ponieważ wzrost temp = zwiększonego metabolizmu, a siła docisku aro ze stałą dostawę żywności. Używanie filtrów gąbki tak aro może paść w ciągu dnia. Po prostu plan czyszczenia filtrów gąbki co drugi dzień. Gatunek ten jest filtr podajnik tak, oferując formułę wzrostu kruszy, Cyclop-eeze, krewetki FD, i rozwielitek będzie doskonałym do masowych go do góry.

Pozdrawiam Damian R

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 10, 2012, 03:11:15 am »
A Polska Wersja!

Hehehe, Damian, kolega prosił o tłumaczenie a nie użycie Google Transate :)

To ja się trochę bardziej wysilę :)

"Wydaje się że jedynym wyjściem w utrzymaniu młodych (do 8") Arowan Afrykańskich przy życiu jest stałe, częste dostarczanie pożywienia w celu nabrania przez rybę masy. Po to aby umożliwić jej w przyszłości pobierania pokarmu podobnie jak to ma miejsce w przypadku innych gatunków.

W moim przypadku przy wychowywaniu młodych stosuję akwarium bez podłoża z filtrami gabkowymi. Filtry gąbkowe pozwalają rybie dokarmiac się kiedy tego pokarmu akurat potrzebuje, albo do następnego karmienia. Należy pamiętać aby płukać gąbki co drugi dzień aby Arowana nie miała dostępu do zepsutego jedzenia. Nalezy utrzymać wodę bardzo czystą i ustawić temperaturę na 80F stopni. Należy pamiętać aby stosować pokrywę w akwariach gdyż ryba potrafi z  wyskakiwać z wody. Arowany Afrykanskie pobierają powietrze również atmosferyczne, tak więc należy umożliwić rybie do niego dostęp.

Należy ją karmić często, małymi porcjami. Rodzaje pożywienia: Mrożona ochotka, rozwielitki, móżdżki krewetek, płatki, pokarm tonący, Cyclop-eeze, a także małe granulki. Należy karmić wysoko proteinowym pokarmem ponieważ mają wysokie tempo metabolizmu (nie podawać żywności watpliwej jakości). Podmiany wody należy wykonywać w ilości 30-50%, co 2-3 dni.

Arowane Afrykańskie muszą być trzymane w zbiorniku pojedyńczo albo w ilości 4 lub więcej. Jeśli będziemy trzymali ich w ilości 2 lub 3 może skończyć się to tragicznie i w krótkim czasie pozostanie tylko jedna sztuka, ponieważ ich agresja wobec siebie jest bardzo wysoka.

Uwaga: Stosując powyższe rady osiągnąłem sukces w hodowli tych ryb. Pozwalam również aby w moich zbiornikach hodowlanych rozwijały się zielone glony. Są to ryby prawie wszystko żerne i myślę, że korzystają one z konsumpcji niektórych glonów w swojej diecie."

"Zachowanie odpowiednego schematu żywienia, różnorodności pokarmu i wysokiej temperatury jest sukcesem w utrzymaniu młodych sztuk.

Sugeruję umieścić rybę w osobnym zbiorniku. W ten sposób, nie będzie miała konkurencji w pozyskiwaniu/zdobywania pokarmu. Zbiornik pozostawiam bez podłoża, więc dorzucam kilka sztuk czarnych robaków dwa razy dziennie, dzięki czemu Arowany mogą jeść zawsze kiedy tylko są głodne. Raz na jakiś czas dobrze jest dorzucić trochę płatków lub granulek jako urozmaicenie, ale nie za dużo. Wszystko po to aby powoli zapoznawać je z tym rodzajem pokarmu i w przyszłości stanowił on główny składnik żywienia."

"Młode Arowany Afrykańskie wymagają stałego dostępu do pożywienia. Najlepiej jest odizolować je od innych i przenieść do innego zbiornika. Ustawić temperaturę maksymalnie do 82-84F, ponieważ wzrost temperatury jest równoznaczny ze zwiększonym metabolizmem. Najważniejsze jest częste dostarczanie rybie pożywienia."
Michał

580 l.

ot co

• Gość
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 10, 2012, 11:08:45 am »
No to niby co Ty robiłeś źle?Karmiłeś ją chlebem? ;)