Autor Wątek: Zbiornik z pralki wirnikowej  (Przeczytany 1904 razy)

Offline Kamil

• Neon
  • *
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
Zbiornik z pralki wirnikowej
« dnia: Listopad 14, 2011, 23:07:08 pm »
Miałem zbiornik z pralki wirnikowej z programatorem kształtu prostopadłościanu. Wyciąłem otwór z przodu i dałem szybę na dno. Musiałem dać płytkę ceramiczną bo trzeba było ściąć nierówne dno. Skleiłem, ale trzeba było po jakimś czasie użytkowania rozmontować, bo pleśnie czarne się rozwinęły i straciło to szczelność. Potrzeba jeszcze 2 otwory po bokach wykonać i od nowa skleić. Wtedy wystawię chyba ten twór na allegro.

/edit by Michał :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2011, 02:17:19 am wysłana przez Michal »

Offline damian

• Arowana
Odp: Hej wykonałem coś ale musiałem rozmontować
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2011, 00:27:40 am »
Ja zadnym polonistą nie jestem ale może kolego zaczniesz chociaż przecinki stosować bo kurcze musiałem to 4 razy czytać ;)
Pozdrawiam Damian R

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
Odp: Hej wykonałem coś ale musiałem rozmontować
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2011, 02:16:40 am »
Zanim wystawisz na sprzedaż to zapodaj kilka fotek :) Bo jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić :)
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline Kamil

• Neon
  • *
Odp: Zbiornik z pralki wirnikowej
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2011, 17:31:04 pm »
Właśnie jest rozmontowane i muszę posklejać. Ale przedtem muszę to dokładnie odtłuścić. Zrobię w weekend zdjęcia i wtedy można sobie to zobaczyć dokładnie. Zbiornik nadaje się na niewielkie gatunki ryb.

Mam też do wykonania akwarium ramowe. Nie mam dużej wprawy w szkleniu. Udało mi się raz załatać akwarium panoramiczne niewielkich rozmiarów za pomocą łaty szklanej w kształcie łuku panoramicznego wklejonego w dno klejem gumowym (nie miałem wtedy silikonu w domu). Na razie poza tym nie mam warunków do prac szklarskich a dokładnie stołu muszę ustawić sobie w nieużywanym pomieszczeniu jakiś stolik i mogę wtedy szklić. Arkusze szklane mam 100 x 100 cm. Posiadam nożyki krążkowe z węgliku spiekanego udało mi się nimi przeciąć 6 mm szkło. Co wystarczy do cięcia 4 mm arkuszy

Offline Kamil

• Neon
  • *
Odp: Zbiornik z pralki wirnikowej
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 22, 2011, 22:00:43 pm »
Arkusze szklane są 100 cm na 100 cm rama na akwarium jest nieduża chyba z 50 może 60 litrów muszę policzyć. Na razie jednak zarzucę pracę bo zimno a mam inne priorytety.