Autor Wątek: Indo Dragon 6  (Przeczytany 10240 razy)

Widmo

• Gość
Indo Dragon 6
« dnia: Lipiec 28, 2009, 01:31:25 am »
                              Indo Dragon 6 - Powered By Dragon Fish

Chce zaprezentować książke, którą dzięki Michałowi udało mi sie nabyć. Sciągneliśmy ją aż z Tajlandii. Jest to książka przede wszystkim o arowanach, ich hodowli, żywieniu, rozmnażaniu, sprzedaży i imporcie do innych krajów. Jest dużo wywiadów ( angielski i chiński ) z hodowcami arowan, mnóstwo fotek tych ryb i ich zadkich odmian... głównie Arowan Azjatyckich, ale są też inne odmiany arowan pokazane np. Arowana Srebrna odmiana White Snow. W książce można także znaleźć fotki różnych płaszczek słodkowodnych, gadów i owadów. Są pokazane wystawy, na których prezentowane są tylko odmiany arowan. Do książki dołaczony jest prawie 2 godzinny film, niestety bez lektora i czasem jest nudzący jak przez 10 min. pokazywana jest jedna ryba. Za to można duzo na filmie zobaczyć, jak łapią i pozyskują Azjaci młode arowany lub zobaczyc jak je hodują. Pokazne na filmie są także rarytasy wśród arowan w tym Arowana Super Red odmian Black czyli cała czarna. Na spotkaniu u Andooszki była prezentacja tego filmu.
 Książka jest bardzo ciekawa i wydana na papierze bardzo dobrej jakość/błyszczącym. Okładka twarda i gruba. Polecam serdecznie wszystkim miłośnikom arowan i płaszczek. Książka jest warta swojej ceny i nawet jeżeli nie znamy np. angielskiego, warto traktowac ją jako katalog.

Kilka fotek książki.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2009, 01:36:07 am wysłana przez Widmo »

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
Odp: Indo Dragon 6
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2009, 00:48:48 am »
napisze jeszcze raz..... :P

fajne fotki są w tej książce, szkoda tylko że nie jest po polsku

scleropages jardini

Widmo

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2009, 01:07:57 am »
napisze jeszcze raz..... :P

fajne fotki są w tej książce, szkoda tylko że nie jest po polsku

Jest więcej fotek niż tekstu. Ale książka jest świetna.

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 29, 2009, 19:44:21 pm »
Ej :) Jak to "nabyć" ?... to był prezent odemnie dla Ciebie za to że mi pomagasz bardziej niz mogłem tego oczekiwać :)
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2009, 00:23:51 am »
jak lektura?
scleropages jardini

Widmo

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 07, 2009, 10:41:27 am »
Ucze się Chińskiego... ;D na tłumaczenie Angielskie  ;D. Ja bardziej traktuje tą książke jako atlas Arowan.