Autor Wątek: Nitki w akwarium...  (Przeczytany 14299 razy)

Offline gulasz93

• Neon
  • *
Nitki w akwarium...
« dnia: Lipiec 13, 2009, 21:05:14 pm »
Niestety w moim roślinnym mam problem... Są to nitki. Pojawiają się one zawsze w jednym miejscu... Tylko na Taiwan moss. Katastrofy to nie ma. Ale chcę się do końca pozbyć tego gówna że tak powiem. Zna ktoś sposób czym to coś zwalczyć doszczętnie? NO3 mam w porządu i inne parametry też a mimo to nitki się robią... Zastanawiam się czy nie przykryć znów na kilka dni akwarium, sposób ten pomógł przy większej pladze. Ale problem pojawia się tylko na taiwan moss...:/ Zawsze tam i nigdzie indziej... Nitki aktualnie usuwam mechanicznie, ale zastanawiam się czy nie wywalić całego mchu i zrobić porządek z nim. Ale znów krewetki kochają mech i nie miały by się gdzie schować...

Proszę o pomoc. Pozdrawiam Arek.

Offline GoraNR

• Brzanka
  • **
    • Obóz Narodowo Radykalny
Odp: Nitki w akwarium...
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2009, 03:45:34 am »
a przypadkiem nie masz taiwana w najbardziej doświetlonym miejscu ?
jeżeli tak no to mamy przyczynę a jeżeli nie to trzeba będzie się głowić

Krew i Honor

Offline gulasz93

• Neon
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2009, 08:40:30 am »
o.O właśnie tak. mam go przy tylniej szybie akwarium na kamieniu... i co myślisz że jeżeli jest w tym miejscu bardzo doświetlonym to przez to robią się na nim nitki? Myślisz że jak go przełożę do miejsca bardziej ciemnego to będzie ok?
Czekam na odpowiedź. Dzięki z góry ;)

Offline GoraNR

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2009, 14:46:11 pm »
wszystko możliwe ;) ... jeżeli masz parametry w normie to przyczyny należy szukać w oświetleniu albo w nieustabilizowanym zbiorniku .. ale gdyby zbiornik nie był rozkręcony ro byś miał glony w cały akwa więc pozostaje kwestia oświetlenia ;) ...
możesz przyciemnić zbiornik a potem przestawić mech ... trzeba kombinować ;) samo się nic nie zrobi ;)

Krew i Honor

Offline gulasz93

• Neon
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2009, 15:48:59 pm »
Ok dzięki za pomoc dziś albo jutro zajmę się tym i napiszę jaki efekt.

Jeszcze raz dzięki ;) Myślałem że Taiwan jako że rośnie do góry to potrzebuje dużo światła ale jednak nie.  ;)

Pozdrawiam ;)

Offline GoraNR

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2009, 18:54:10 pm »
Taiwan potrzebuje tyle światła co  i inne mchy ;)

Krew i Honor

Offline Andooszka

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2009, 22:03:21 pm »
Witam ;-)

I jak tam ?
Udało się ?
Pozdrawiam Andooszka ;-)

Offline gulasz93

• Neon
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 02, 2009, 13:47:06 pm »
Tak Andoszko przerzuciłem mech na drugą stronę akwarium gdzie dochodzi mniej światła. Tylko teraz mam problem z wodą. Otóż w moim kubełku mam torf włóknisty. I on zakwasza mi wodę nieco, lecz gdy podmieniam wodę z kranu która ma PH 7.5 to ciężko w akwa utrzymać PH 6.5 ...  :| Szukam szyszek olchy aby do podmienianej wody powrzucać  ich trochę i żeby woda była troszkę zakwaszona, może uda mi się zbić PH kranówki poniżej 7...

Jeśli nie to chyba będę zmuszony kupić jednak to RO...

Offline Andooszka

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 02, 2009, 18:12:55 pm »
Witam ;-)

Chetnie podzielę się z Tobą moimi szyszkami mam ich nie mały zapasik.
Pozdrawiam Andooszka ;-)

Offline gulasz93

• Neon
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 02, 2009, 20:04:23 pm »
Hehe dziękuję ale dziś właśnie byłem w lesie i nazbierałem sobie trochę szyszek olchy czarnej ;) Właśnie napełniłem wiaderko 25 L i wrzuciłem 30 szyszek, podłączyłem mały mechaniczny filterek z watą aby powciągał resztki które wypłynęły z szyszek. Zobaczymy po jakim czasie szyszki zbiją PH, bo ponoć po 48 godzinach już widać efekty.

Może dzięki temu utrzymam stałe PH i nie będę musiał martwić się o glony...

Offline GoraNR

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 04, 2009, 18:27:31 pm »
Tak Andoszko przerzuciłem mech na drugą stronę akwarium gdzie dochodzi mniej światła.
Wiedziałem ;) ... a na akwarystyka.com.pl pojechali po mnie jak napisałem że przyczyną glonów może być światło słoneczne ... no cóż...  ::)
p.s ja po ogarnięciu remontu w pokoju zaklejam do końca okna czarną folią ;) ... polecam tą metodę ;) ... 100% kontrola oświetlenia akwa ;)

Krew i Honor

Widmo

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 04, 2009, 22:17:05 pm »
Bedziesz po ciemku siedział? :D

Offline GoraNR

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 04, 2009, 22:45:41 pm »
już siedzę w półmroku ;) ... czego się nie robi dla hobby ;)

Krew i Honor

Widmo

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 05, 2009, 11:49:44 am »
Szaleństwo... You are madness... ;D

Offline Kalos

• Neon
  • *
  • Beloved Christ
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 05, 2009, 16:08:27 pm »
Tak Andoszko przerzuciłem mech na drugą stronę akwarium gdzie dochodzi mniej światła.
Wiedziałem ;) ... a na akwarystyka.com.pl pojechali po mnie jak napisałem że przyczyną glonów może być światło słoneczne ... no cóż...  ::)
p.s ja po ogarnięciu remontu w pokoju zaklejam do końca okna czarną folią ;) ... polecam tą metodę ;) ... 100% kontrola oświetlenia akwa ;)

jak to mówią ******* ******* *******.....oczywiscie ze swiatlo sloneczne moze byc przyczyna glonow. po pierwsze dlatego ze prawie zawsze pada czesciowo na zbiornik i wtedy nierownomiernie oswietlenie powoduje ogrzanie szkła i w tym miejscu powstawanie najczesciej brunatnic. po drugie nie jestes w stanie zbilansowac oswietlenia z lampy z tym ze sloneczka. nie przeliczysz tego na waty. no i na koniec okres oswietlenia akwa przez lampe czesto decyduje o posiadaniu lub braku glonow. w tym wypadku swiatlo sloneczne padajace bezposrednio na akwa kompletnie zaburza jakakolwiek kontrole.
Beloved Christ