Autor Wątek: Żabienice  (Przeczytany 12097 razy)

lmendrala

• Gość
Żabienice
« dnia: Październik 26, 2010, 10:48:56 am »
Mam dosyć dziwne pytanie,kupiłem 2 żabienice wielkości około 25cm,czy te rośliny rosną szybko czy wolno? ;)

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
Żabienice
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2010, 15:54:25 pm »
Mam dosyć dziwne pytanie,kupiłem 2 żabienice wielkości około 25cm,czy te rośliny rosną szybko czy wolno? ;)

Żabienice rosną dosyć szybko :) i mogą być naprawdę wysokie.
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline pawel060

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
Odp: Żabienice
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2010, 22:39:45 pm »
szybko i bezproblemowo  ;)
Pozdrawiam,
Paweł

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2010, 22:49:32 pm »
może inaczej,.... trzseba mieć wyjatkowy niefart żeby nie wyszło
scleropages jardini

Offline piotrK

• Płaszczka
    • Cichlidae.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 31, 2010, 11:26:36 am »
2-3 małe kulki gliniano-torfowe pod korzenie (o ile się ma niekopiące ryby) i nie nadąża się a wzrostem nowych liści ;)
Cichlidae.pl

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 31, 2010, 17:31:52 pm »
2-3 małe kulki gliniano-torfowe pod korzenie (o ile się ma niekopiące ryby) i nie nadąża się a wzrostem nowych liści ;)

sam to sprawdziłem i każdemu polecam te kulki bo są naprawdę super
scleropages jardini

Offline piotrK

• Płaszczka
    • Cichlidae.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2010, 18:06:33 pm »
No i są tanie 7zł/20szt. na allegro
Cichlidae.pl

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 31, 2010, 21:29:28 pm »
PawełM jakiej firmy były te kulki co mi dałeś? Pytam, bo mam troszkę liści w akwa ale pomimo zastosowanie 3 kulek liściom brakuje żelaza. Chcę kupić nowe kulki ale inne firmy dla porównania.
Pozdrawiam Damian R

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 01, 2010, 00:06:40 am »
muszę popatrzeć, bo chyba zostało mi jeszcze kilka
scleropages jardini

lmendrala

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 12, 2010, 06:36:07 am »
Chyba zrezygnuję z naturalnych roślin >:( .Każdego dnia patrząc na roślinki widzę poobgryzane końcówki ,nie wygląda to fajnie.Czyżby glonojad je obgryzał? Karmię go każdego dnia dlatego nie powinien być głodny.Podobno sztuczne roślinki wyglądają w wodzie jak naturalne i miał bym pewność że nikt się do nich nie zabierze ..........

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 12, 2010, 09:02:28 am »
Chyba zrezygnuję z naturalnych roślin >:( .Każdego dnia patrząc na roślinki widzę poobgryzane końcówki ,nie wygląda to fajnie.Czyżby glonojad je obgryzał? Karmię go każdego dnia dlatego nie powinien być głodny.Podobno sztuczne roślinki wyglądają w wodzie jak naturalne i miał bym pewność że nikt się do nich nie zabierze ..........

Nie rób sobie nadziei, że sztuczne wyglądają jak naturalne. Lepiej już w ogóle zrezygnować z roślin. Glonojad nie obgryzie końcówek raczej wyskrobie dziury w środku. Może nasz jeszcze jakichś niechcianych mieszkańców? Albo złe warunki dla rośliny choć o to trudno.   Ile i czego dajesz pleco do zjedzenia, jak często?
Pozdrawiam Damian R

lmendrala

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 12, 2010, 14:44:04 pm »
Innych mieszkańców nie mam w zbiorniku.Gibiceps dostaje 2tabletki dziennie takie 5x5mm.Dodatkowo nic mu nie daję ale myślałem o sposobach ANDOSZKI ta kobieta to ma głowę ;D

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 12, 2010, 21:26:59 pm »
Innych mieszkańców nie mam w zbiorniku.Gibiceps dostaje 2tabletki dziennie takie 5x5mm.Dodatkowo nic mu nie daję ale myślałem o sposobach ANDOSZKI ta kobieta to ma głowę ;D
Przecież Ty go głodzisz człowieku. Tylko 2 tabletki a z nich 20% poleci z prądem. Kup cukinię taką zieloną ok30 cm długości i ok 4-6 cm średnicy. Przekrój ją na połowę potem znowu na połowę wzdłuż i taką 1/4 nadziej na solidny widelec aby zatonęła. Nie muszę chyba przypominać, że karmić go powinieneś wieczorem. Zostaw żarełko na całą noc a rano będziesz wiedział ile on potrafi zjeść. Wtedy możesz go karmić co drugi dzień pastylkami na zmianę z cukinią, ogórkiem ... ale tabletki kup te wielkie /jeżeli oczywiście jeszcze będziesz chciał karmić tabletkami ;)/.

http://www.kuchniapupila.pl/rybki/pokarm/karmy/tropical_plecotabin_pokarm_dla_zbrojnikow,p211285086
Pozdrawiam Damian R

lmendrala

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 13, 2010, 13:06:10 pm »
Ja nie mogę.........cieszę się że mam taką pomoc z waszej strony ;D Ale myślałem że jak dostaje tyle to jeszcze mi szybki w akwarium wyczyści....Lecz jak wrzucam 2 tabletki to gibi podpływa do nich i całe zżera ......

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 13, 2010, 14:33:10 pm »
Ja nie mogę.........cieszę się że mam taką pomoc z waszej strony ;D Ale myślałem że jak dostaje tyle to jeszcze mi szybki w akwarium wyczyści....Lecz jak wrzucam 2 tabletki to gibi podpływa do nich i całe zżera ......

One nie czyszczą szyb w akwarium :)) niestety...
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri