Autor Wątek: Młoda motoro i jej królestwo  (Przeczytany 69194 razy)

Offline shadow2525

• Brzanka
  • **
Odp: Młoda motoro i jej królestwo
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 10, 2010, 00:43:26 am »
Przykro mi ze tak się skończyła Twoja przygoda z Torfem :(  Jutro jak się uda wstawię zdjęcia jak u siebie wstawiłem armatkę do Sumpa . Ja stawiam na wolny przepływ wody . Kapanie wody nie jest w stanie spowodować wypłukania czegokolwiek z Armatki zapchanej od dołu watoliną . .
Torf mam też wrzucony w podwójnych rajstopach ( kilka litrów) do pierwszej komory filtra  . Jest tam spory ruch wody . Po wrzuceniu pakunków woda zrobiła się mętna ale watolina w kolejnych komorach bardzo szybko usunęła zmętnienie i woda stała się kryształowo bursztynowa.

Teraz wstawiam rurę o długości ok 50 cm do której będzie kapać ciepła woda z sieci ( dodatkowo ogrzeje zbiornik) a do tego będzie to podmiana wody na świeżą. Nadmiar wody który zbiera się w komorze pompy spuszczę do ścieku za pomocą zaworu przy prawym kominie .  Jestem cały czas w domu to raczej nie grozi mi zalanie :P

Już kilka razy kupowałem torf i na szczęście zawsze trafiam dobry . Ale po Twoich doświadczeniach tez zacznę go sprawdzać przed użyciem

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 10, 2010, 10:26:02 am »
Nic się nie stało. Dzisiaj woda jest w kolorze jasnego bursztynu. Chyba dałem za mało torfu. Kurce Maja płacze.
Pozdrawiam Damian R

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 10, 2010, 11:07:06 am »
No dobra. Wczoraj zrobiłem mały test. Do 100l akwarium wlałem 0,4 dm3 zupki. Nic mnie to nie kosztowało bo woda była bardzo stara, mętna i do wymiany. Woda była mętna od przerybienia i przekarmienia. Po dodaniu zupki jeszcze bardziej zmętniała ale dzisiaj rano jest super czysta. Bursztynek bez śladu zmętnienia. Ciekawe czy to sprawa torfu?
Pozdrawiam Damian R

Offline piotrK

• Płaszczka
    • Cichlidae.pl
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 10, 2010, 11:43:29 am »
Torfu i filtrów ;) Ważne, że rybom nic.
Cichlidae.pl

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 11, 2010, 18:38:13 pm »
od wczoraj samicy ziemiojada zbierało się na amory. Facet tak ją gonił, że teraz siedzi pośród liści amazonki i ledwo dycha. Co z tym samcem jest nie tak? Chyba mszę się z kimś zamienić na samce albo dobrać jeszcze jednego silniejszego.
Pozdrawiam Damian R

Offline piotrK

• Płaszczka
    • Cichlidae.pl
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 11, 2010, 19:09:17 pm »
Mówiłem Ci... po coś oddał reszte ziemiojadów? To są ryby które trzyma się w grupach - tylko na czas tarła pary się oddzielają od stada.
Cichlidae.pl

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 11, 2010, 19:13:02 pm »
no tak, tak wiem co pisałeś Piotrze. teraz sam jestem na siebie zły ale wtedy zbiornik wielkością nie powalał, woda ciągle syfiasta więc kilku się pozbyłem. gdybym umiał czytać w przyszłości to bym ich nie oddał ;D.
Pozdrawiam Damian R

Offline Uszoo

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 18, 2011, 21:54:20 pm »
Swoja droga to przydały by się nowe foty !!!

Damian Postaraj się :P
P.Motoro
P. Endlicheri 
Megalod.

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 18, 2011, 22:31:48 pm »
no Damian postaraj się - hehe... może niedługo...
Pozdrawiam Damian R

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 30, 2011, 02:03:27 am »
Dobra wróciłem po długiej nieobecności ;)
Na forum widzę sporo nowych osób z czasem dziwnymi problemami hehe,
U mnie prywatnie to jestem po 4 operacji i właśnie dzisiaj wróciłem ze szpitala mam nadzieje, że to już ostatnia. Jest dużo lepiej ale nigdy nie odzyskam tego co było przed wypadkiem.
W akwarium duże zmiany od oświetlenia było 2x20W energooszczędne teraz jest 600x0,08W LED. Akwa bardziej doświetlone nie ma ciemnych zakamarków i mogę zrobić sobie takie coś jak na filmiku poniżej po nowy aranż doszedł jeden wielki korzeń zamiast małych podrostków - roślin brak. Do filtra wsadziłem już spiralę i jak zdejmą mi gips to podpinam się pod CO.

Póki co pozdrowienia dla Wszystkich i nie przejmujcie się zbytnio moim czasem ciętym językiem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2011, 03:13:38 am wysłana przez Michal »
Pozdrawiam Damian R

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 30, 2011, 03:34:28 am »
Wracaj do zdrowia i nie mogę się doczekać aż pokażesz swoje "nowe" akwarim :)

A co do ciętego języka... napisze tak: "Chcesz być lepszy i mądrzejszy słuchaj ludzi którzy nie boją się mówic prawdy  i są szczerzy, wytkną Ci Twoje błędy i słabości. A nie będą za Twoimi plecami obrabiać Ci dupę a Tobie z uśmiechem na twarzy dokazywać jaki jesteś wspaniały, lizać dupę i wszystko co robisz jest takie genialne i znakomite !

Kiedyś miałem kumpla w pracy który czesto śmierdział. Każdy za jego plecami narzekał że nie da się z nim siedzieć w jednym pomieszczeniu i każdy od niego uciekał. Nikt jednak nie powiedział mu o tym, bo się bał, albo wstydził - nie wiem czmu. W końcu kiedy zauważyłem że gość nie wie o co chodzi, poszedłem do niego, wziałem go na bok i powiedziałem w czym jest problem. On mi podziękował za szczerość i od tamtego czasu problem zniknął.
Jak mi potem powiedział on naprawdę nie czuł swojego potu, tego jak śmierdział; byc może był tak do niego przyzwyczajony że go nie wyczuwał. Nie wiem czy zaczął się myć czy zaczął używać dezodorant. Pewnie to drugie, bo jak pamietam zawsze wygladał na "czystego".
Tak więc czasami szczerość jest ważniejsza niż cokolwiek innego. Nie cierpię ludzi którzy podlizują się do Ciebie i mówią jak bardzo Cię "kochają", a za plecami obrabiają Ci dupę ! Obłuda i zakłamanie !

Ufff... ale się rozpisałem.

Pozdr.
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 30, 2011, 13:05:34 pm »
"no właśnie ale się rozpisałeś i to w moim wątku o jakimś śmierdzielu >:(" joke ;D ;D
Pozdrawiam Damian R

Offline Uszoo

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 03, 2011, 18:00:44 pm »
Damian napisz coś więcej o Tym LED jak kosztuje jak wygląda :)
P.Motoro
P. Endlicheri 
Megalod.

Offline piotrK

• Płaszczka
    • Cichlidae.pl
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 03, 2011, 21:56:05 pm »
A ja ciekaw jestem co to za akwa w linku bo to chyba nie Damiana  ;D Albo ja coś przeoczyłem
Cichlidae.pl

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 05, 2011, 22:14:27 pm »
nie no 1600l to już oceanarium ;) a ja mieszkam tylko w domku...
Pozdrawiam Damian R