Autor Wątek: Młoda motoro i jej królestwo  (Przeczytany 69195 razy)

Offline erich

• Brzanka
  • **
Odp: Młoda motoro i jej królestwo
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 01, 2010, 14:53:49 pm »
Na początek chciałbym pogratulować zmiany zbiornika i rzetelnego podejścia do tematu filtracji. Ten sump to świetne rozwiązanie.
Obsada i aranżacja zbiornika jest dość przypadkowa. Przy takim oświetleniu powinieneś pomyśleć  o ciemnych wodach, wtedy miałoby to lepszy klimat. Ta amazonka pod tą jedną żarówką padnie dość szybko i temat roślin będzie z głowy ;). Korzenie są spox, zwłaszcza że ten z prawej strony wygląda zupełnie jak mój... ;) Przy takim litrażu można by pokusić się o konkretniejszą aranżację amazoni.
Obsada -skład i liczba trochę a nawet mocno przypadkowa. 1 płaszczka to trochę mało. Herosy rzecz gustu a skalary sam nie wiem - ja osobiście uwielbiam Altumy z Orinoko. 
Jest to początek zbiornika i jestem pewien że jeszcze wiele w nim się zmieni.

Ps.: Może jakąś małą Arowankę?

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 02, 2010, 07:25:25 am »
No właśnie, myślałeś o Arowanie ? czy jednak nie wchodzi ona w grę ?
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 04, 2010, 11:24:00 am »
No dzięki bardzo za miłe słowa. Faktycznie ten korzeń wygląda jak ten z Twojego zbiornika. Ale to takie wiejski handel wymienny ;) no cóż co do obsady to jak zgłębię tajniki przeżywalności młodych skalarów powyżej 10 dni i znajdę odbiorcę na podrośniętą młodzież to skalary w parach trafią do garażu i zostanie ich tu dużo, dużo mniej.
Sprawę severum już wyjaśniłem więc zostają i basta tylko coś ostatnio przestały rosnąć jakby jakaś zmutowana odmiana.  Tak amazonka już powoli pada ale mi to akurat odpowiada, nawet żarówkę przesunąłem troszkę w bok. Powód jest już na forum. Płaszczka ma być jeszcze jedna też motoro ale samiec oczywiście.

A teraz najtrudniejszy temat arowana. Fakt miała być jakaś ara ale jest kilka powodów dla których jej nie ma. Pierwszy to finansowy /srebrna odpada/ a drugi to taki, że płaszczki i arowany faktycznie fajnie się komponują w zbiorniku i nawet towarzystwo severum by nie przeszkadzało ale powiedzcie sami ile takich "samych" zbiorników może być na naszym forum? Jak wszyscy będziemy mieli tylko ary i płaszczki to wszyscy z tymi samymi problemami będziemy się borykać i po kilku miesiącach nie było by o czym pisać na forum. Tam myślę choć arę i tak chciałbym mieć ;)
Pozdrawiam Damian R

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 04, 2010, 15:55:45 pm »
No dzięki bardzo za miłe słowa. Faktycznie ten korzeń wygląda jak ten z Twojego zbiornika. Ale to takie wiejski handel wymienny ;) no cóż co do obsady to jak zgłębię tajniki przeżywalności młodych skalarów powyżej 10 dni i znajdę odbiorcę na podrośniętą młodzież to skalary w parach trafią do garażu i zostanie ich tu dużo, dużo mniej.
Sprawę severum już wyjaśniłem więc zostają i basta tylko coś ostatnio przestały rosnąć jakby jakaś zmutowana odmiana.  Tak amazonka już powoli pada ale mi to akurat odpowiada, nawet żarówkę przesunąłem troszkę w bok. Powód jest już na forum. Płaszczka ma być jeszcze jedna też motoro ale samiec oczywiście.

A teraz najtrudniejszy temat arowana. Fakt miała być jakaś ara ale jest kilka powodów dla których jej nie ma. Pierwszy to finansowy /srebrna odpada/ a drugi to taki, że płaszczki i arowany faktycznie fajnie się komponują w zbiorniku i nawet towarzystwo severum by nie przeszkadzało ale powiedzcie sami ile takich "samych" zbiorników może być na naszym forum? Jak wszyscy będziemy mieli tylko ary i płaszczki to wszyscy z tymi samymi problemami będziemy się borykać i po kilku miesiącach nie było by o czym pisać na forum. Tam myślę choć arę i tak chciałbym mieć ;)

;))))))))))))))))))))))))))))
Michał

580 l.

Offline piotrK

• Płaszczka
    • Cichlidae.pl
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 04, 2010, 20:55:41 pm »
damian nie kombinuj tyle tylko kupuj tę Arę :P ;D
Cichlidae.pl

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 04, 2010, 22:44:58 pm »
 ;D
Pozdrawiam Damian R

Offline erich

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 09, 2010, 11:28:08 am »
Jest na naszym forum użytkownik Lambada, który pracuje w jednej z większych hurtowni. Rozmawiałem z nim jakiś czas temu i w temacie arowan ma naprawdę niezłą ofertę z azjatyckimi włącznie. Ceny bardzo atrakcyjne. Nie zrealizowałem z nim co prawda żadnego dealu, ale chyba warto mu zaufać. Wysyłka też nie jest problemem. Tą samą radę kieruję do PawłaM. Jeśli potrzebujecie to numer komórkowy podeślę na priv.

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 09, 2010, 19:50:34 pm »
hmmm zorganizowanie ary to nie problem jako, że mnie podobają się rtg oraz czarne jest kilka źródeł z których można się postarać o przyzwoite ryby problem tkwi jednak w funduszach, wiem jakie są ceny i wiem po jakich cenach można "załatwić", ale cała góra domu stoi odłogiem ;). Dzisiaj ociepliłem ok 40m2 skosów i troszkę stropu. Dalej nie miałem już siły choć wełna jeszcze została ;D teraz trzeba kupić kilkadziesiąt płyt k-g, profili, wkrętów, cekole, siatki, narożniki kilka drzwi, panele, potem meble wtedy zmienić samochód a następnie kpić rtg. No mam przynajmniej taki plan. Jest jeszcze jedna możliwość. Bo jak się trafia sper okazja to robię wszystko aby z niej skorzystać ;D.
Co do transportu to w ogóle nie ma problemu. Sam w przyszłym tygodniu będę wiózł srebrną na dość dużą odległość, srebrna ok 80 cm. ;D

Jeżeli chodzi i PawłaM to wiem, że już począł pierwsze kroki do posiadania nowej jardini.

Oczywiście dzięki za zainteresowanie...
Pozdrawiam Damian R

lmendrala

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 26, 2010, 12:47:05 pm »
W jakim pudełku transportowałeś tego 80cm malucha? ;D

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 27, 2010, 11:00:38 am »
ogólnie to go nie wiozłem, za transport ryb na odległość 270km w jedną stronę czyli razem 540km zaproponowałem sumę 400zł więc przy moim 2,5 TD wcale nie dużo zapewniając klienta, że ryby dotrą na miejsce bez jakichkolwiek uszkodzeń ale ten się chyba przestraszył ceny czy co? Ale jak nie masz w czy transportować dużych ryb to możesz nawet w worku do transport ryb stawowych, ale sam już musisz wykombinować skąd go wziąć ;D
Pozdrawiam Damian R

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 08, 2010, 01:13:11 am »
Troszkę  się u mnie pozmieniało. Żółty żwirek zastąpiłem jaśniejszym. Waldi dzięki za żwirek ;). Przy okazji zaobserwowałem ciekawe zachowanie płaszczki. Zakopała się w piasku i nie chciała za nic z niego wypłynąć to chyba stres. Przy okazji wymiany podłoża troszeczkę przemeblowałem w baniaczku. Doszedł jeden nie duży korzonek a inne zmieniły swoje miejsce. Amazonka jeszcze zipie ale już ledwo ciągnie. Chyba niedługo przyjdzie jej pora. Dzisiaj chciałem pomalować tło na czarno ale po wyjęciu płyty fajne okazało się żółte tło ściany. Płytę oczywiście pomaluję ale dla odmiany jakiś czas będzie bez tła. Akwarium mam ok 10 cm od ściany i szczerze mówiąc teraz wygląda tak jakby końca nie było. Nie wiem jak to opisać ale jest tak jakby głębokie było na kilka metrów tak się kolory zgrały. Po analizie systemu shadowa doszedłem do wniosku, że zamontuję u siebie coś jak "system zmiękczania wody" po tygodniu zobaczymy jak działa. Zdjęcia wiadomo jak będzie lustro. A dzięki zmianie podłoża na jaśniejsze zdecydowanie lepiej widać płaszczkę. Poprzednio prawie była niewidoczna zlewała się z podłożem. Teraz jest o wiele lepiej.
Pozdrawiam Damian R

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 08, 2010, 02:41:57 am »
WoW, no to widzę że zmiany, zmiany i zmiany :)

Biedulka się zestresowała... ale mam nadzieję że już się odkopała :)

Jak zrobisz fotkę i nam wstawisz to napewno zobaczymy co miałeś na myśli pisząc o "głębi" :)

Oby tak dalej i powodzenia !!!
Michał

580 l.

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 09, 2010, 13:01:01 pm »
No i sobie narobiłem syfu. Skonstruowałem sobie armatkę ale szybko się skończyła bo miała tylko 35 cm długości. W ruch poszły więc skarpetki. 2 wypełniłem torfem, związałem, owinąłem watą i do wiader. Po ok 30min przy moim przepływie 3000l/h przez każde wiadro wszystko co dobre powinno zostać wypłukane. Idę więc do domu /z garażu/ i masakra, woda faktycznie troszkę miększa ale jaka mętna. Wygląda jak przy lekkim zakwicie. Wyłączyłem oświetlenie bo nie za fajny to widok. Zobaczymy wieczorem jak to będzie. Ciekawe czym to zmętnienie teraz sunąć. Zmętnienie jest jasne jakby mąki ktoś do akwa dosypał.
Mimo wszystko zrobiłem zupkę. Za kilka dni ją przefiltruję. Ciekawe czy tylko mi się woda tak spier....ła i dlaczego?
Pozdrawiam Damian R

Offline piotrK

• Płaszczka
    • Cichlidae.pl
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 09, 2010, 14:12:44 pm »
Bo różne rodzaje torfu można spotkać. Jeden robi BW i zakwasza, jeden robi mleko (powinno przejść szybko IMO) i raczej słabo zakwasza, inny nie robi BW a zakwasza. Popełniłeś podstawowy błąd - najpierw trzeba było sprawdzić jaka woda wylatuje z armatki, a potem ją wlewać do akwarium :-\
Cichlidae.pl

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 09, 2010, 19:41:16 pm »
no fakt mogłem sprawdzić ale mam nadzieję, że za kilka dni będzie klarownie. jak na razie wygląda jakbym miał zakwit. Woda faktycznie jest miększa a torf wodę zmiękcza do PH 3,5
Pozdrawiam Damian R