Autor Wątek: Młoda motoro i jej królestwo  (Przeczytany 65848 razy)

Offline damian

• Arowana
Młoda motoro i jej królestwo
« dnia: Wrzesień 08, 2010, 01:16:24 am »
Myślę, że na tym etapie prac mogę przedstawić Wam mój nowy baniaczek wraz ze swoją królową młodą motoro. Akwa ma wymiary 200x80x60 co daje jakieś 960l. Najpierw kilka słów o technice. Oświetlenie 2x21w energooszczędne żaróweczki 4200K. Ogrzewanie 300+250W jager no i oczywiście ogrzewanie z CO. Filtracja ok 100l złoża biologicznego w sumpie i hydroponice napędzane pompą maxijet o przepływie 6000l/h. Cały sump to przystosowana 240 podwyższona miejscowo o 10 cm. Wyłożony jest bio kulkami i gąbką. Zamontowałem dwu stopniową filtrację mechaniczną aby nie zasyfić złoża biologicznego. 1 stopień to gąbki w pudełku przelewowym drugi to 5 cm waty perlonowej we wiadrach nad złożem zraszanym. Zastosowanie wiader bardzo ułatwia czyszczenie w/w waty i daje mi 100% pewność, że woda zanim trafi na złoże zostanie przefiltrowana przez to co we wiaderku. No to by było chyba tyle tak na szybko. Teraz troszkę fotek.
Pozdrawiam Damian R

Offline damian

• Arowana
Odp: Młoda motoro i jej królestwo
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2010, 01:23:14 am »
jeszcze kilka fotek. Chciałem oczywiście podziękować jednemu z nas a mianowicie Waldkowi za pomoc przy transporcie basenu oraz za pomoc przy "zakupie" królowej. Waldku naprawdę szczerze Ci dziękuję.
Pozdrawiam Damian R

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2010, 06:43:13 am »
Genialne !!!

Ale miło na coś takiego popatrzeć. Nie ma to jak "własna produkcja" !!!

Nie mogę się doczekać następnych zdjęc i Twoich komentarzy ! I bardzo proszę później o jakiś filmik ;)

Jedyna moja uwaga to OverFlow - chodzi o estetykę, trochę "straszy" ten silikon.

Pozdrawiam i tak trzymaj ! Naprawdę robi wrażenie ;)

PS: Ciekawe ile jeszcze poprawek i zmian wprowadzisz zanim będziesz w 100% zadowolony ;)
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline piotrK

• Płaszczka
    • Cichlidae.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2010, 10:05:39 am »
Fajowe, czekam na fotki wnętrza akwarium i mieszkańców!
Cichlidae.pl

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 08, 2010, 15:16:38 pm »
Genialne !!!
dzięki  ;D
Ale miło na coś takiego popatrzeć. Nie ma to jak "własna produkcja" !!!
całkiem moja to ona nie jest bo szkiełko odkupiłem ale system filtracji uległ znacznym modyfikacjom tzn tak aby było po "mojemu"
Nie mogę się doczekać następnych zdjęc i Twoich komentarzy ! I bardzo proszę później o jakiś filmik ;)
Zdjęcia będą dzisiaj wieczorkiem. Moje komentarze myślę, że to nie tylko ode mnie zależy? Filmik zapodam może z karmienia bo też mam na to swój patent. Przy uciągu 6000l/h trzeba było coś wymyślić bo ochotka latała po całym baniaku i motoro nie miała możliwości jej zjedzenia.
Jedyna moja uwaga to OverFlow - chodzi o estetykę, trochę "straszy" ten silikon.
No cóż już taki był... aktualnie zasłania mi go bluszcz w doniczce ostawiony na nim. ;)
Pozdrawiam i tak trzymaj ! Naprawdę robi wrażenie ;)
Postaram się nie zawieść. ;)
PS: Ciekawe ile jeszcze poprawek i zmian wprowadzisz zanim będziesz w 100% zadowolony ;)
Ile tego jeszcze nie wiem ale już myślę jak zainstalować kolejny element układanki. ;D a będzie to ZZ
Fajowe, czekam na fotki wnętrza akwarium i mieszkańców!
Będę, będą ;) postaram się już dzisiaj.
Pozdrawiam Damian R

Offline pawel060

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2010, 18:02:27 pm »
Czekamy na fotki i fajnie to wszystko wygląda  ;)
Pozdrawiam,
Paweł

Offline piotrK

• Płaszczka
    • Cichlidae.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 08, 2010, 19:21:49 pm »
Dodam, że bardzo podoba mi się też to, że filtracja jest zamontowana "przez ścianę" w sąsiednim pomieszczeniu. Dużo wygodniejsze, nie trza garbić się przy szafce przy czyszczeniu... same zalety. A im większe akwarium, tym lepszy ten pomysł.
Cichlidae.pl

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 08, 2010, 22:44:54 pm »
Dodam, że bardzo podoba mi się też to, że filtracja jest zamontowana "przez ścianę" w sąsiednim pomieszczeniu. Dużo wygodniejsze, nie trza garbić się przy szafce przy czyszczeniu... same zalety. A im większe akwarium, tym lepszy ten pomysł.
pomysł zapodał Waldek choć pewnie /thx/ Sam pewnie po zmontowaniu wszystkiego rozebrałbym sumpa i pogonił go do garażu bo przy takim wodospadzie nie da się spać. ;D Szczególnie, że sump miał stać obok a nie pod szafką bo się pod nią nie mieści ;D

No to tyle w kwestii umiejscowienia sumpa. A teraz kilka fotek. Sorki za ostrość widoku ogólnego ale jakoś tak wyszło. Miłego oglądania.

Pozdrawiam Damian R

Offline piotrK

• Płaszczka
    • Cichlidae.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 08, 2010, 23:29:32 pm »
Na prawdę fajne akwarium. ;) Jedyne co mi się nie podoba, to te hodowlane Herosy. Dzikie formy są o wiele ładniejsze.
Cichlidae.pl

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 09, 2010, 00:43:01 am »
no tak te herosy to jest prezent na rocznicę ślubu od żony więc nic nie poradzę...
Pozdrawiam Damian R

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 09, 2010, 04:26:27 am »

Oj tak !!! Następny mój zbiornik i filtracja do niego będzię wyglądała podobnie, czyli filtr pójdzie tam gdzie będzie do niego odpowiednio wygodny i swobodny dostęp i tak aby wymiary filtra nie stanowiły problemu.
Michał

580 l.

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 09, 2010, 04:34:03 am »
Witam ponownie,

Bardzo fajne zdjęcia no i płaszczka !!! :)))))))))) wierzę że da Ci wiele radości.

Piotrek co to za odmiana Motoro, bo jakaś taka jasna ?

Jedyna moja uwaga. Ostre wystające końcówki korzenia... płaszczki nie widzą co mają pod sobą tak więc kiedy rozpędzona wpłynie na taki kolec to może się nieźle zranić. Miałem jeden taki przypadek i mimo że mój korzeń był mniej "ostry" to i tak polała się krew.

Pozdrawiam
Michał

580 l.

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 09, 2010, 10:00:43 am »
ten "ostry" kawałek leży swobodnie na dnie i prawie nic nie waży ale i tak go wyjmę, dzięki za radę. Musiałem odciąć tan kawałek bo korzeń był za duży i nie chciał wleść do zbiornika. Bardziej bałbym się o łupki osłaniające doniczkę ale z czasem jak płaszczka podrośnie to wyjadą aż miło ;D no chyba, że severum zaczną podgryzać roślinę. ;) to wyjadą szybciej.
Co do filtracji to mam jeszcze kilka pomysłów ale czas pokaże. Umiejscowienie filtra w garażu uważam za strzał w 10 pod warunkiem, że regulacja przepływ jest w domu bo jak sobie przypomnę początki i to bieganie po 10 razy do garażu i podkładanie czy ściąganie gąbek pod wyloty było niesamowitą mordęgą.
Pozdrawiam Damian R

Offline piotrK

• Płaszczka
    • Cichlidae.pl
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 09, 2010, 11:59:02 am »
Michał, ta Motoro jest jasna, bo młoda. Ile ona ma, z 12cm średnicy?
Cichlidae.pl

Offline pawel060

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 09, 2010, 14:13:11 pm »
Powiem szczerze że aranżacja mi się za bardzo nie podoba, ale jak Tobie tak, to jest ok. Możesz z czasem wprowadzić jakieś zmiany przecież. Co do rybek to bardzo fajne!  ;) Szczególnie te ziemiojady twoje. A h.severum mnie się podobają w tej żółtej formie.
Pozdrawiam,
Paweł