Autor Wątek: Codzienne zachowanie płaszczek.  (Przeczytany 10225 razy)

Offline Jollero

• Brzanka
  • **
  • Bartek, 2000l, Amazonka
Odp: Codzienne zachowanie płaszczek.
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 25, 2016, 05:44:07 am »
Postaram sie ogarnąć taki test w sobote albo w niedziele bo niestety auto mi się rozkraczyło i muszę to ogarnąć, napisze jakie efekty;) dzięki za zainteresowanie i pomoc;)

Offline w-2

• Neon
  • *
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 26, 2016, 19:12:32 pm »
Myślę że zmienią zachowanie po zmianie obsady, podobnie zachowywały się moje hystrixy 15cm kiedy za towarzystwo dostały 30cm ziemiojady, ziemki często w ferworze walki przeleciały przez płaszczkę jak taran, płaszczki były aktywne ale zakopywały się dość często. Kiedy zabrałem ziemki a dostały stateczne szczupieńce zaczęły pływać jak oszalałe po całym zbiorniku i nie wiedziałem kiedy one w ogóle śpią (w nocy też buszowały). Wg mnie masz też zbyt jasno w zbiorniku - owiń fragmenty świetlówki folią aluminiową.

Offline KTOZKIM

• Brzanka
  • **
  • Marek 1500l BD,Leo
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 29, 2016, 19:27:11 pm »
Na jakim Ph trzymasz placki Jallero?

Offline Jollero

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 29, 2016, 19:38:59 pm »
Jest 7.5, takie mam w kranie i w akwa też się takie utrzymuje.

Offline Jollero

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 29, 2016, 21:00:09 pm »
Dziś zrobiłem przez cały dzień obserwacje z wyłączoną połową oświetlenia. Hmm... dużej różnicy w zachowaniu placków nie zauważyłem niestety, może trochę częściej wychodziły z pod piasku na spacerki po dnie. Zostawie tak oświetlenie jeszcze na jakiś czas i poobserwuje. Najlepsze jest to że zbliża się wieczór, tak 21, pora karmienia i nagle płaszczki penetrują cały zbiornik i to trwa aż do rana;)
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2016, 21:04:27 pm wysłana przez Jollero »

Offline KTOZKIM

• Brzanka
  • **
  • Marek 1500l BD,Leo
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 29, 2016, 21:12:14 pm »
Jest to górna granica dla placków. Sądzę że obniżenie pH może mieć duży wpływ na zachowanie Twoich motorówek. Osobiście też trzymałem płaszczki 7,5 według testów kropelkowych. Jednak po sprawdzeniu sondą okazało się że mam w akwa 7.68. Po przejściu na niższe pH zauważyłem duża zmianę w zachowaniu ryb. Prawie cały czas żerują i dużo więcej przyjmują pokarmu. Co zatym idzie szybciej rosną i cześciej gubią kolec. Na wyższym pH nie mogłem uzyskać tak samo wypchanych dup jak teraz. Również po cichlach zauważyłem dużą różnice, od czasu obniżenia pH nie siadają na piachu i mają dużo mocniej czarne pasy i pomarańczowo czerwone podgardle i brzuch.   Wachania tygodniowe ph w moim zbiorniku to 6.75 po podmianie po 7 dniach 6,35. Za górną granice (w której prawidłowo przyswajają pokarmy itp.) dla płaszczek i innych ryb z amazonki uważam pH 7,2. Oczywiście ryby dobrze zaaklimatyzowane przeżyją nawet w pH 8 ale nie bedą się tak samo dobrze rozwijać jak powinny. Jest to moje prywatne zdanie. Pewnie znajdzie się sporo osób które będą miały inne teorie ale nie znam hodowcy spadochroniarzy ani w kraju ani w innych państwach który trzyma ryby na pH powyżej 7,2.

Offline Jollero

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 29, 2016, 21:18:24 pm »
Może masz rację, musiałbym spróbować zbić to pH i poobserwować co się będzie działo. Jakiś dobry sposób na zbicie pH w 2000l tak żeby nie zbankrutować?:)

Offline Rademeness

• Pielęgnica
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 29, 2016, 22:07:50 pm »
Ja mierzyłem kropelkami ph pokazywało 7.5 na sondzie mi wyskoczyło ponad 7.6 ph ryby rosły jak szalone tak samo jadły nawet motoro i ciągle w ruchu kolec raz zrzuciła jak ją miałem i w ciągu 4miesięcy urosła ze 3-5cm cichle w ciągu jakiś 6miesięcy z ok 13cm do 32cm i to nie byly karmione kilogramami żarcia.. ogólnie wode mam jakąś nasterydowaną bo ryby za szybko rosną i trza wymieniać:p więc nie wiem czy problem moto jollera jest przez ph może takie nygusy mu sie trafiły albo problem tkwi w innym parametrze ale zbić ph też dobrze im zrobi

Offline Jollero

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 29, 2016, 22:12:06 pm »
Jeżeli chodzi o wzrost i ilość jedzenia jaką wciągają to nie mam zastrzeżeń, jedza na prawdę sporo, i dostają różnorodne żarcie, krewetki, filet, stynka, ochotka... Jedyny właśnie problem z tym siedzeniem pod piaskiem w dzień.

Offline Rademeness

• Pielęgnica
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 29, 2016, 22:17:48 pm »
Jak chcesz zbić ph to najlepsze co znam to seachem discus buffer w kilka sekund obniża ph nie można tego używać przy ziemiojadach i crenicichlach na inne ryby jest bezpieczny i dla płaszczek

Offline Tuptuś

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Akwarysta bez zbiornika :P
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 30, 2016, 07:27:58 am »
Kwas solny.
Pozdrawiam
Piotrek

Offline amen999

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 30, 2016, 08:26:12 am »
Na pewno na zachowanie płaszczki  ma też wpływ jej pochodzenie tj. Odłów czy hodowla.   Ryba z odlowu zawsze będzie trochę bardziej skrytka a hodowlana będzie ciągle przy korytku

Offline Jollero

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 30, 2016, 10:24:34 am »
A takie preparaty jak chemia basenowa do zbijania pH się  nadają?

Offline amen999

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 30, 2016, 10:30:18 am »
Zdecydowanie nie! Kwas solny pół litra koszt kilka zł a starczy Ci na pół roku😊

Offline Jollero

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 30, 2016, 10:32:59 am »
A można kupić kwas solny tak w wolnym handlu czy tylko na firmę orientujecie się może?