Autor Wątek: Hydroponika  (Przeczytany 47447 razy)

Offline AlexB47

• Brzanka
  • **
  • Aleksander
Odp: Hydroponika
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 02, 2018, 18:31:17 pm »
Początkowo stosowałem różną chemię, nie zauważyłem dramatu w hydroponice. Jedynie mangrowce nie przyjęły się. Od dwóch lat dolewam tylko deszczówkę i mam święty spokój. Nawet nie sprawdzam parametrów wody. Wszystko samo chodzi, ale na to potrzeba było kilku miesięcy. Grzałkę też wyjąłem. Ponieważ utrzymuję stałą temperaturę w salonie - 24,5 C, woda ma tę samą temperaturę
Rób wszystko najlepiej, jak tylko potrafisz.

Offline PeterBaker

• Neon
  • *
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 02, 2018, 20:31:42 pm »
Dzięki za odpowiedź. Początki trudne w hydro ale później, jak się przyjmie, to wszystko  rośnie jak szalone. U mnie narazie jeszcze nie robi do końca swojej roboty, ale trzeba poczekać.
* IMG_20181101_103715.jpg (83.15 kB . 800x600 - wyświetlony 39 razy)

Online Ziggy7

• Neon
  • *
  • Ameryka południowa 1274L
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 03, 2018, 10:43:50 am »
Jak wpływają leki akwarystyczne na hydroponikę, i inne różne uzdatniacze, sól akwarystyczna.

Jedynie co, to sól zle wplywa na niektore rosliny. Po leczeniu sola, niektore usychaja.

Offline AlexB47

• Brzanka
  • **
  • Aleksander
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 03, 2018, 14:34:13 pm »
Piękna hydroponika. Po dwóch latach zrezygnowałem ze szkła, jako materiału filtra. Przez to, że jest przezroczyste, szybko zarasta glonami i wygląda potem paskudnie. Przez jakiś czas stosowałem szkło barwione od wewnątrz. Glonów nie było, ale szkło jest ciężkie i trudne w budowie komór wlotowej i wylotowej. Od wielu lat buduję już tylko filtry ze spienionego PCV.
Pozdrawiam
Alex
Rób wszystko najlepiej, jak tylko potrafisz.