Autor Wątek: TeaCup Stingray  (Przeczytany 10595 razy)

Offline AndrewS

• Neon
  • *
Odp: TeaCup Stingray
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 21, 2010, 19:19:22 pm »
Natomiast za dzdzownicami gotowe sa wyskoczyc z akwarium. Ale podaje je sporadycznie. Jakos nie mam przekonania do nich. Boje sie zeby nie przywlekly jakies choroby.

Nie słyszałem o bakcylu zdolnym przenieść się z ziemnych pierścienic na ryby. To wyjątkowo dobry, bogaty i nadzwyczaj bezpieczny pokarm, w przeciwieństwie do ochotki, którą na codzień podajesz.

Marek

Z wlasnej hodowli napewno tak natomiast znalezione czy wykopane z ziemi mam watpliwosci. Tyle sie slyszy o naworzeniu mineralnym gleby. Takie dzdzownice przesiakniete chemia to napewno nic dobrego. Wlasna hodowla odpada poniewaz znam zdanie na ten temat mojej drugiej polowy.

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 22, 2010, 04:48:07 am »
Hodowla czerownych robaków jest banalnie prosta i naprawdę czysta.

Sam mam taką u teścia w piwnicy. Raz na tydzien zraszam ziemie wodą i sypię kilka garści płatków owsianych.

I gotowe. Wszystko w plastikowym pojemniku, zamkniętym, z nawierconymi otworami.

Polecam !
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 22, 2010, 18:35:27 pm »
napisz coś więcej o hodowli dżdżownic
scleropages jardini

Offline AndrewS

• Neon
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 22, 2010, 22:40:25 pm »
Hodowla czerownych robaków jest banalnie prosta i naprawdę czysta.

Sam mam taką u teścia w piwnicy. Raz na tydzien zraszam ziemie wodą i sypię kilka garści płatków owsianych.

I gotowe. Wszystko w plastikowym pojemniku, zamkniętym, z nawierconymi otworami.

Polecam !

Wiem , ze jest prosta. Czytalem na ten temat duzo w internecie.  Mnie tesciowa pogonila by na " pieszo do Polski" Chociaz bardzo lubi ziecia. Ale nie wytrzymala by jak przypadkiem przez niedomkniete pudeleczko wyszlo by takie cos pelzajace po podlodze. Jest dobra kobieta i zawsze zycze jej dlugich lat w zdrowiu. Reasumujac, odpada trzymanie tego w domu i pozostaje mi tylko zakup w pudeleczku ktore trzymam na zewnatrz w ogrodzie.

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 23, 2010, 22:32:16 pm »
e tam dendrobena nie wyjdzie z pojemnika jak ziemia będzie poniżej krawędzi. co innego biały robak jak się spoci to wyjdzie nawet po szkle. dendrobena jest leniwa jak ma co jeść to siedzi w miejscu. jak nie możesz hodować w domu to hoduj w ogrodzie w jakiejś starej wannie wkopanej w ziemię czy nawet we wiadrze.
Pozdrawiam Damian R

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 24, 2010, 07:21:45 am »
Na stronach internetowych jest bardzo dużo informacji jak je hodować.

Nie prawdą jest że nie wychodzą z pojemnika. Oj, potrafią i to naprawdę skutecznie. Prześlizgną się nawet przez zamknietą pokrywę. Ale jeśli mają jedzenia i odpowiednią wilgoć to nie "uciekają".

Pozdrawiam
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri