Autor Wątek: TeaCup Stingray  (Przeczytany 10882 razy)

Offline piotrK

• Płaszczka
    • Cichlidae.pl
Odp: TeaCup Stingray
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 24, 2010, 11:48:15 am »
Tak jak przedmówcy podejrzewam, nawet jestem przekonany że test no3 jest ciutke przekłamany.
Cichlidae.pl

Offline AndrewS

• Neon
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 24, 2010, 11:56:35 am »
W moich Fluvalach nie ma zywicy ale jestes na dobrym tropie. Tak moja woda jest przepuszczona przez filtr deionizujacy. Filtr nosi pelna nazwe Tap water filter i wyglada tak:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cf948cffa06f885c.html
Naprawde nie mam nic do ukrycia . Filtr sluzy mi na dolewke wody do akwarium.

Offline AndrewS

• Neon
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 25, 2010, 01:35:45 am »
Mam pytanie do forumowiczy. Jak dlugo lezy w akwarium jedzenie dla stingray? Do calkowitego zjedzenia czy moze wczesniej usuwacie je z akwarium. I co tak naprawde podajecie swoim pupilom.

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 25, 2010, 02:36:31 am »
No właśnie :) Dobre pytanie. Płaszczki jedzą jak szalone. Jeśli są zdrowe i karmisz je w odpowiednich ilościach i odpowiednim zarciem to jedzenie powinno zniknąć w przeciagu kilku minut. Jeśli zostania jakieś pozostałości to je poporstu wyjmij. Papu mniej lub bardziej zawsze się psuje więc po co "mącić" niepotrzebnie wodę ;)

Co do rodzaju pożywienia, to coż; ja podaję krewetki koktailowe bez ogonków, żywy pokarm w postaci złotych rybek, większe mrożonki które opadają na dno, czasami nawet trafi im się superworms (drewnojad) o które umkneły moim Arowanom. Tutaj masz przepis na super papu dla płaszczek: http://forum.arowana.pl/index.php?topic=187.0
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline piotrK

• Płaszczka
    • Cichlidae.pl
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 25, 2010, 11:00:24 am »
Młodym płaszczko na początku pobytu w akwarium podajemy głownie ochotkę i artemię, a nie jakieś grube kąski.
Cichlidae.pl

Offline AndrewS

• Neon
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 25, 2010, 17:08:14 pm »
Młodym płaszczko na początku pobytu w akwarium podajemy głownie ochotkę i artemię, a nie jakieś grube kąski.

Tak tez myslalem poniewaz w sklepie jak je kupowalem dostalem od sprzedawcy od razu male biale zywe krewetki. Ale te krewetki sa trudne do przelkniecia dla mojej pary. Owszem lapia je ale morduja sie zeby je w calosci zjesc. Zazwyczaj zostawiaja je martwe. Podaje na razie Bloodworms oraz drobno kroje krylla. Jeden jest Fortified with multi-vitamins a drugi z free from Harmful Parasites, Unwanted Bacteria & Four Odor z witamina C.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2010, 17:15:50 pm wysłana przez AndrewS »

Offline piotrK

• Płaszczka
    • Cichlidae.pl
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 25, 2010, 19:28:47 pm »
No posiekany kryll i ochotka to znacznie lepszy pokarm dla maluchów. Ile mają średnicy?

Postaraj się o porządniejszy pomiar tego NO3!
Cichlidae.pl

Offline AndrewS

• Neon
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 25, 2010, 22:34:49 pm »
No posiekany kryll i ochotka to znacznie lepszy pokarm dla maluchów. Ile mają średnicy?

Postaraj się o porządniejszy pomiar tego NO3!

Wiec Piotrze bede strzelal na oko poniewaz nie bede ich wyciagal do pomiaru ani kombinowal z jakas podzialka. Samiec 12 cm samica troche jest wieksza jakies 14 cm.

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 25, 2010, 23:39:58 pm »
To co pokazałeś na zdjęciu pozbawia wodę wszystkich mikroelementów czy to jakaś nowa wersja RO? Mam nadzieję, że stosujesz uzdatniacz. Może ale podkreślam, że tylko strzelam, może w Twojej wodzie brakuje jakichś mikro lub makroelementów i dlatego płaszczki wydzielają tyle śluzu.
Poza tym to, że stosujesz taką wodę na dolewki /podmianki?/ to nie znaczy, że całe NO3 uswasz chyba, że filtrujesz tym wodę w baniaku ;). Co jest wewnątrz tego filtra?
Pozdrawiam Damian R

Offline piotrK

• Płaszczka
    • Cichlidae.pl
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 25, 2010, 23:55:08 pm »
Ten filtr to jakaś kolumna z żywicą, wynalazek stary jak świat. A jakiś pH-adjuster widzę, więc może nie jest tak źle, a w naturze nie raz żyją w całkiem jałowej wodzie. Jednak, może to być i to... Trudno powiedzieć.

AndrewS, ryby nie są takie całkiem małe, obawiałem się, że są mniejsze. Teoretycznie to niewiele brakuje im do dojrzałości płciowej (góra 5-6cm średnicy).

P.S. Oczywiście nie prosiłem abyś je wyławiał - wystarczy w zupełności "na oko" :)
Cichlidae.pl

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 26, 2010, 00:05:27 am »
a tu mnie Piotrze zaskoczyłeś. skąd w naturze, a może inaczej gdzie żyją płaszczki w destylacie w naturze? Widać człowiek czy się całe życie.
Pozdrawiam Damian R

Offline piotrK

• Płaszczka
    • Cichlidae.pl
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 26, 2010, 00:13:53 am »
Troszku OT, ale Rio Negro to co innego, jak czysta destylka (no, z dodatkiem garbników)  ;) Tam komarów nawet nie ma bo larwy nie mają się jak rozwijać w takiej wodzie.
Cichlidae.pl

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 26, 2010, 01:37:46 am »
Może wyłącz na jakis czas Sterilizer UV Turbo-Twist 3x z lampa 9W. Niech trochę "bakteri" się rozwinie. Nie wiem czy wiesz ale nie jest wskazane aby UV'ka działała non stop.

I proszę, zrób jeszcze raz testy NO3 ;) wsyztscy na nie czekamy. To nam dużo powie ;)
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline AndrewS

• Neon
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 26, 2010, 03:27:55 am »
Może wyłącz na jakis czas Sterilizer UV Turbo-Twist 3x z lampa 9W. Niech trochę "bakteri" się rozwinie. Nie wiem czy wiesz ale nie jest wskazane aby UV'ka działała non stop.

I proszę, zrób jeszcze raz testy NO3 ;) wsyztscy na nie czekamy. To nam dużo powie ;)

Dzisiaj zmierzylem NO3 twoim sposobem i rzeczywiscie nie wynosi on 0 a 10 mg/L. Kolor naprawde lekko pomaranczowy. Taki w przedziale 5.0 a 10.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2010, 04:27:45 am wysłana przez Michal »

Offline AndrewS

• Neon
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 26, 2010, 04:06:14 am »
Ufffffffff zaczely jesc posiekane krewetki. Kupilem je w Corrado's. Opakowanie nazywa sie Sea Snack Cooked Shrimp. Takie malutkie kreweteczki ktore jeszcze kroje na malutenkie kawaleczki. Do uczty przystapila samica. Samiec niesmialo przeplywal nad krewetkami az w koncu chyba mu posmakowaly. Kamien z serca mi spadl bo bylo bardzo cienko. Duzo tego nie jedza takie dwie moze trzy male krewetki ale jest ok.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2010, 04:28:00 am wysłana przez Michal »