Autor Wątek: Dieta Oczyszczająca  (Przeczytany 12364 razy)

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
Dieta Oczyszczająca
« dnia: Czerwiec 06, 2010, 14:41:54 pm »
... wątek rozdzielony i przeniesiony dot. Diety Oczyszczającej :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2010, 00:46:40 am wysłana przez Michal »
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline damian

• Arowana
Dieta Oczyszczająca
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2010, 23:20:32 pm »
na tej diecie to tak długo jeszcze? ile schudłeś? A marchwi jeść nie możesz? mój znajomy jadł tylko marchew i pił wodę przez 14 dni. ;D Marchewkowy Jurek ;D
Pozdrawiam Damian R

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
Dieta Oczyszczająca
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2010, 23:34:05 pm »
na tej diecie to tak długo jeszcze? ile schudłeś? A marchwi jeść nie możesz? mój znajomy jadł tylko marchew i pił wodę przez 14 dni. ;D Marchewkowy Jurek ;D

W sumie 10 dni :) A nie wiem ile schudłem bo to akurat mnie nie interesuje. Najważniejsze dla mnie to oczyszczanie organizmu z toksyn itp. Ja piję taki soczek dodatkowo - 2 litry dziennie (kilka łyżek syropu klonowego + tyle samo soku z wyciśniętych cytryn. Do tego 1/4 łyżeczki pieprzu kajeńskiego). Wieczorem herbatka na przeczyszczenie, a z samego rana litr wody z solą, tak żeby przeze mnie przeleciała i wypłukała tu i tam :) - najgorsze to właśnie ta woda z solą... fujj...
Michał

580 l.

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
Dieta Oczyszczająca
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2010, 23:35:22 pm »
a co wypłukujesz??

(jeżeli można spytać oczywiście!)
scleropages jardini

Offline damian

• Arowana
Dieta Oczyszczająca
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2010, 23:43:22 pm »
a co wypłukujesz??

(jeżeli można spytać oczywiście!)

hehe toksynę z liści podobnych do liści klonu palmowego w formie bonsai

Michał - bez urazy ;)
Pozdrawiam Damian R

Offline damian

• Arowana
Dieta Oczyszczająca
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 06, 2010, 23:53:52 pm »
Michał opisz konkretnie ile czego do tego soczku i ile soli do wody, jaka herbatka itd może ktoś też będzie chętny. Może i ja... A tak wogóle to nieźle się wstrzeliłeś do tego tematu o nie jedzeniu ;D
Pozdrawiam Damian R

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
Odp: Dieta Oczyszczająca
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2010, 01:17:42 am »
Dieta Oczyszczająca

Przepraszam za użyte słowa i otwartość, ale chciałem być autentyczny :)

Zaczynamy od herbatki na noc na przeczyszczenie - jakaś kombinacja ziół, dostępna w każdej aptece i pewnie nie tylko :)

Następnego dnia rano, otwieramy oczy, nalewamy sobie 32oz (1l.) przefiltrowanej wody i dodajemy do tego 4 małe łyżeczki soli morskiej. Pijęmy to wszystko jak najszybciej się da. To jest najgorsza część tej diety, ciężko to wypić, ale się da ! zapewniam :) Po wypiciu, nie staraj się puszczać bąków, bo możesz mieć pełne majtki. Po około 1 godzinie będziemy zmuszeni udać się do ubikacji i niestety około 30 minut nam to zajmie.
Po wszystkim wskazany prysznic.
Teraz możemy powoli przygotowywać lemoniadkę. Na butelkę 1 litrową bierzesz 2 cytryny (ja używam organiczne cytryny - zalecają), wyciskasz sok i tyle samo dolewasz maple (klonowy) syrop. Musi być "Grade B", nie pytajcie dlaczego, tak jest napisane. Dopełniasz przefiltrowaną wodą i dodajesz 1/3-1/4 (w zależności jaki jest "mocny") małej łyżeczki pieprzu kajeńskiego. Pieprz kajeński musi być ! On podwyższa wewnętrzną temperaturę naszego ciała, przez co organizm spala i uwalnia toksyny i inne świństwo znacznie łatwiej.
Pijesz, kiedy chcesz i ile chcesz - ja pije wtedy, kiedy czuje głód. Jeśli go poczuję wystarczy kilka łyków i głód przechodzi. To ta lemoniadka podtrzymuje nas przy życiu, daje energię, nie czujesz się dzięki niej słaby, itd. Pijemy minimum 2 litry dziennie. Dodatkowo pijesz wodę przefiltrowaną, może być mineralna niegazowana. Czym więcej tym lepiej.
Wieczorem znowu herbatka na przeczyszczenie i tak przez minimum 10 dni ;) Są ludzie którzy stosują ta dietę nawet przez 45 dni. Minimum to 10 dni !

Teraz moje uwagi. Najgorszy jest pierwszy dzień. Boli cię głowa, chce Ci sie wymiotować i jest Ci nie dobrze. Tragedia !... ale warto wytrwać, najlepiej iść spać :) Drugi dzień zupełnie inny. Może nie czujesz się jeszcze super, ale jest naprawdę OK. Następne dni to czysta przyjemność. Widzisz różnicę w swoim organizmie. Jak wszystkie świństwa z organizmu cię opuszczają, te które się nazbierały przez lata... toksyny itd. Mimo że nie jem wcale, to czuję różnicę na korzyść. Śpię znacznie lepiej, budzę się bez zmęczenia i od razu mogę wstać, bez niepotrzebnego przeciągania i drzemania. Nie chce mi się spać w ciągu dnia, nie potrzebuje kawy. Mam więcej energii w sobie i ogólnie jestem mniej rozleniwiony. Cera mi się poprawiła, nie ma żadnych syfów, itd... i wcale nie czuję głodu.

Oczywiście jak coś żona dobrego gotuje albo widzisz w TV jakieś fajne żarcie, to ślinka cieknie, ale nie jest tak że nie mogę się powstrzymać. Kilka łyków lemoniadki i mija :) Trzeba mieć silna wolę ;)

Aż nie mogę uwierzyć w to, że od jedzenia tyle zależy. Teraz wiem jak ważne jest zdrowe odżywianie, a nie jakieś badziewie z fast food'ów itp... Już mam przygotowaną listę rzeczy, które będę jadł i które muszę unikać. A zawsze się zastanawiałem czmu czasami tak tragicznie się czuję i mam problemy z normalnym funkcjonowaniem - teraz już wiem że od nieodpowiedniego odżywiania !

Dieta ta ma kilkadziesiąt lat, nie jest nowa, ale znam już kilka osób które przez nią przeszły z sukcesem i bardzo sobie ją chwalą :) Oczywiście sami musicie zdecydować czy możecie ją stosować :), żeby nie było potem na mnie. Mnie zupełnie nić nie jest i widzę jak na razie same korzyści !

Polecam ! Naprawdę warto.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2010, 06:14:47 am wysłana przez Michal »
Michał

580 l.

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2010, 02:06:38 am »
ciekawe nawet bardzo. Czasami aby nie czuć smaku potrawy można zacisnąć nos i wtedy nie czujesz co jesz, wszystko jest bez smaku /np. musztarda i inne/ ale niestety z solą to nie działa ale możesz sprawdzić.
Pozdrawiam Damian R

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2010, 06:10:58 am »
ciekawe nawet bardzo. Czasami aby nie czuć smaku potrawy można zacisnąć nos i wtedy nie czujesz co jesz, wszystko jest bez smaku /np. musztarda i inne/ ale niestety z solą to nie działa ale możesz sprawdzić.

hehehe, sprawdzałem już za pierwszym razem :) Niestety NIE działa ;)
Michał

580 l.

Offline piotrK

• Płaszczka
    • Cichlidae.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 07, 2010, 12:11:12 pm »
Nie może działać, bo bez "udziału" nosa czujemy podstawoe smaki językiem, a więc między innymi ten wstrętny słony ;) Mam tak od jakichś 3 lat, znam się na rzeczy ;D
Cichlidae.pl

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 07, 2010, 16:07:51 pm »
Aż nie mogę uwierzyć w to, że od jedzenia tyle zależy. Teraz wiem jak ważne jest zdrowe odżywianie, a nie jakieś badziewie z fast food'ów itp... Już mam przygotowaną listę rzeczy, które będę jadł i które muszę unikać.

tzn czego unikać, a co jeść?
scleropages jardini

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 07, 2010, 17:27:41 pm »
w zależności jaką masz grupę krwi jesz to co możesz a innych unikasz ;D

http://odchudzanie-diety.blogspot.com/
Pozdrawiam Damian R

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 07, 2010, 19:49:54 pm »
w zależności jaką masz grupę krwi jesz to co możesz a innych unikasz ;D

http://odchudzanie-diety.blogspot.com/

Taa... dobra strona, ale po jej przejrzeniu można popaść w niezłego doła :))))
Michał

580 l.

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 07, 2010, 20:04:38 pm »
Aż nie mogę uwierzyć w to, że od jedzenia tyle zależy. Teraz wiem jak ważne jest zdrowe odżywianie, a nie jakieś badziewie z fast food'ów itp... Już mam przygotowaną listę rzeczy, które będę jadł i które muszę unikać.

tzn czego unikać, a co jeść?

Oj... to musisz sobie poszukać na necie. Ale ogólnie jak nie będziesz jadł: masło i czerwone mięso oraz białe pieczywo, makarony, ryż, ziemniaki, cukier i słodycze; to już będzie dobrze :)

Dodatkowo moim zdaniem: Wszytkich produktów których składu nie możemy zweryfikować: jak parówki, kiełbasy itp, wędlin też nie polecam, napojów gazowanych takich jak cola itd, pizza itp też nie jest wskazana no i oczywiście inne fast food'y... smażone na głębokim tłuszczu potrawy, oj troche tego jest...i najgorsze że to jest to co naprawdę smakuje :)

Tutaj masz fajny opis: http://www.mojeopinie.pl/nowa_piramida_zdrowia_co_jesc_zeby_byc_zdrowym,3,1259514725

edit: wykasowałem linka do diet na podstawie grupy krwi :) Poczytałem trochę o tym i tak jak napisał Ducze, wydaje mi się że to mega ściema :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2010, 04:28:51 am wysłana przez Michal »
Michał

580 l.

Offline ducze

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 07, 2010, 20:40:02 pm »
Dieta z grupami krwi to mega ściema ;) bez żadnego uzasadnienia. Dużo lepsze jest niełączenie białka z węglowodanami, to można wytłumaczyć tempem trawienia poszczególnych składników. Czyli mięso z warzywami ale bez ryżu czy ziemniaków, kanapki też ubogie bo chleba z wędliną czy serem też nie można łączyć (jak już pieczywo to z pełnego przemiału, najlepiej na naturalnym zakwasie). Teraz lato idzie to łatwe do stosowania bo warzyw dużo ;) a mięcho z warzywami to już coś :)

Na oczyszczenie próbowałem 2 opcji :) ekspresowa i dla wytrwałych.

Ekspresowa (głównie na oczyszczenie jelit ze złogów, czyli wiadomo z czego ;) - rano, na czczo walimy (wersja hardcor) 0/5 litra oleju lnianego z 0,5 litra świeżo wyciśniętego soku z cytryny (wersja light - połowa dawki) - wszystko wymieszane i najlepiej wypite na strzała. Pierwszy problem powstrzymać pawia zaraz po wypiciu, a potem po kilku godzinach jak zacznie "działać" - wysrywamy wszystko co normalnie zostaje w jelitach i stanowi pożywkę dla bakterii i innych wynalazków :) ja zniosłem to bez większych sensacji, ale widziałem jak się moja Luba skręcała po tym, myślałem że mnie zatłucze, bo to mój pomysł był ;) metoda od Mongołki leczącej po swojemu :)

Dla wytrwałych:

http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/mikstura

Piłem z pół roku, czułem się naprawdę zajebiście. Niestety cierpliwości na więcej mi nie starczyło ;) Ale szczerze polecam, jeżeli ktoś jest systematyczny i zawzięty.