Autor Wątek: Ziemiojady - geophagus red head tapajos  (Przeczytany 23761 razy)

Offline damian

• Arowana
Odp: Ziemiojady - geophagus red head tapajos
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 10, 2010, 07:49:10 am »
nie wiem czy wspominałem czy też nie ale na razie nie mam czym robić fotek

Wczoraj jak przywiozłem skalary to takie blade były wiadomo stres podróży, nowe środowisko, tylko te największe częściowo pokazały swą urodę. 3 czarne pasy, żółto-pomarańczowe głowy i za głową w okolicy pokrywy skrzelowej niebiesko połyskujące pojedyncze łuski a wszystko zalane jasnym srebrem. Jakieś 20 minut temu po zapaleniu światła wszystkie są ładnie wybarwione oczywiście im silniejszy osobnik tym kolory ma bardziej żywe ale i tak są piękne no mi się podobają jak chole...wa ;D
Pozdrawiam Damian R

Offline piotrK

• Płaszczka
    • Cichlidae.pl
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 10, 2010, 14:45:30 pm »
Nie wiem czy do końca dobrym posunięciem było usuwanie pozostałych ziemiojadów. Jak sie para Ci pokłóci, może być problem. Ale oby nie ;) Foty, kurde, foty dawaj.
Cichlidae.pl

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 11, 2010, 00:13:31 am »
samiec ziemiojada chyba nie wie, że  jest samcem. Ja wiem bo widziałem go w barwach godowych już po usunięci pozostałych ziemków. Jak na razie wykopał sobie swój dołek i tam siedzi a samiczka w swoim.
Co do skalarów to im więcej czasu im poświęcam tym coraz bardziej nie wiem czy to na pewno są manacapuru czy jakaś inna odmiana hodowlana. Pasy mają ładne nie jakieś tam mętne szare tylko ostro oddzielone od srebrnego bardzo czarne. 3 pas przechodzi w dolną płetwę i już na płetwie się delikatnie rozszerza aż do jej końca przechodząc z czarnego do ciemno niebieskiego. Jest też i 4 pas tylko nie wiem czy go liczyć bo jest na połączeniu ciała z ogonem i na początku go nie zauważyłem. kolor głowy i karku uzależniony jest tak mi się wydaje od pozycji w stadzie. Ale jest żółto pomarańczowy. A no i zapomniałbym o niebieskim odcieniu w okolicy głowy. A co najważniejsze to to, że wszystkie wyglądają tak samo jak jednojajowe bliźnięta. Mają jakieś tam subtelne różnice ale znikome. Nie wiem czy słusznie zauważyłem ale wydaje mi się, że samiczki mają jeden z czarnych pasów troszeczkę krótszy ale może to jest akurat urok danego egzemplarza.  ;D
Pozdrawiam Damian R

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 15, 2010, 11:11:13 am »
w zbiorniku ogólnym skalary złożyły ikrę na głowicy filtra. Wczoraj wieczorem to zauważyłem oraz 3 ziarenka spleśniałej ikry. wspólnie z Waldkiem doszliśmy do wniosku, że lepiej ją zostawić w zbiorniku. Dzisiaj spleśniałej ikry jest ok 30 ziaren. Czy zostawić wszystko tak jak jest czy jakoś wyjąć uszkodzone jajka? Czemu tyle ikry spleśniało od wczorajszego wieczora?

PS to prawdopodobnie nie są manakapuru. Bo coś wszystkie straciły kolor na głowie. Ale mi i tak się podobają.
Pozdrawiam Damian R

Offline King

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 15, 2010, 15:23:02 pm »
Czemu tyle ikry spleśniało od wczorajszego wieczora?

Nie była zapłodniona.

Marek

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 15, 2010, 21:40:28 pm »
Nie była zapłodniona.

Marek

to znaczy, że samczyk strzela na ślepo oj biedaczysko.

Jak na razie więcej nie spleśniało ale zniknęło troszkę z filtra. Nie było mnie w domu więc nie wiem jaka jest tego przyczyna. Podejrzewam, że nie upilnowały przez chwilkę. ale idę i spróbuję odessać wielką strzykawką to co pozostało i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Pozdrawiam Damian R

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 16, 2010, 20:27:03 pm »
Michale może można wprowadzić edycję swoich odpowiedzi aż do momentu dopisania następnej przez kogoś innego? Bo tak pisząc jedna pod drugą to troszkę dziwnie wygląda? Czy istnieje taka możliwość?

Odsysanie strzykawką 100 ml nie dało rady więc spłukałem ikrę z filtra do wiaderka /za pomocą strzykawki i wyłowiłem ją z wiaderka za pomocą wężyka i płuc. Przeniosłem je do słoiczka gdzie co jakiś czas jak jestem w garażu wymieniam 90% wody ok 3/24h. I wstawiłem słoik do większego akwarium. Wewnątrz słoika jest tylko napowietrzanie, temp 30 stC. Około 100 młodych macha już ogonkami. Jak zniknie woreczek to dostaną mikrovit a jak zakupie i wyhoduję to i artmię, zastanawiam się tylko, gdzie w 3sity kupię jajka?
Pozdrawiam Damian R

Offline Raffy

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 16, 2010, 20:31:24 pm »
Jak zniknie woreczek to dostaną mikrovit a jak zakupie i wyhoduję to i artmię, zastanawiam się tylko, gdzie w 3sity kupię jajka?

No jak gdzie  :) :) :)

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 16, 2010, 21:26:02 pm »
hehe wiem wiem i jeszcze COŚ muszę przynieść  ;D Ale bez obawy Raffy myślę, że możesz prosto z mostu walić nikt tu /tak mi się wydaje/ o kryptoreklamę Cię nie posądzi. ;)
Pozdrawiam Damian R

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 17, 2010, 04:53:55 am »
Michale może można wprowadzić edycję swoich odpowiedzi aż do momentu dopisania następnej przez kogoś innego? Bo tak pisząc jedna pod drugą to troszkę dziwnie wygląda? Czy istnieje taka możliwość?

Eeee, no co Ty :) Tak jest OK, bo wtedy wiadomo czy ktoś coś napisał, a jak tylko dasz edit to nie będzie to takie oczywiste, a po drugie będzie się gorzej czytało, bo zacznie się szukanie gdzie się kończy jeden a gdzie zaczyna drugi :) Wydaje mi się że tak jest OK ;)
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 17, 2010, 08:57:24 am »
no fakt może niech i tak zostanie ;D
Pozdrawiam Damian R

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 26, 2010, 00:01:03 am »
Akwarium SPRZEDANE nie ma już 375-ki. Tak z ciekawości sprawdziłem dzisiaj parametry wody, która nie była podmieniana przez jakieś 6 tygodni. Obsada to 2 ziemki, 9 skalarów, 13 kirysów, 5 zbrojników, 3 severum Wyniki mnie bardzo zadziwiły. NO2=0, NO3=30 więc całkiem przyzwoity wynik. Ryby karmione 2-3 razy dziennie z 1 dniem głodówki w tygodniu. Do żarcia dostawały np. 6 -7 kostek ochotki lub suchy granulat /katrinex i tropical/ jednorazowo oczywiście. Po rannym karmieniu wieczorne było troszkę oszczędniejsze. bo ok 4 kostek ochotki oraz po zgaszeniu światła sera spirulina dla zbrojników oraz kilka tableteczek czegoś tam też dla zbrojników ale zajadały to wszystkie oczywiście.
Pozdrawiam Damian R

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 10, 2010, 22:51:58 pm »
rybki powędrowały do nowego baniaczka kliknij poniżej
http://forum.arowana.pl/index.php?topic=472.msg4856#new
Pozdrawiam Damian R

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 11, 2010, 04:57:28 am »
No to calkiem fajne te parametry :) Pięknie !!!
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri