Autor Wątek: Obsada 1700l- spokój vs rozrabiaki  (Przeczytany 784 razy)

Offline kszyszek

• Neon
  • *
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
Obsada 1700l- spokój vs rozrabiaki
« dnia: Lipiec 27, 2019, 09:03:56 am »
Powoli ruszam z projekcikiem akwarium o wymiarze 260x100x65h. Wszystko mam już mniej więcej zaplanowane, za filtrację będzie odpowiadał sump 180x50x40. Cały czas zastanawiam się jednak nad obsadą. Pewnie mądrzejszym wyborem była by obsada składająca się z grupy ziamiojadów (S.daemon)+ uaru amphiacanthoides ale po głowie chodzą mi też cichle... Czy jakieś mniejsze gatunki miały by sens bytu w takim baniaczku? Biorąc pod uwagę cichle, ziemki i uaru odpadają ale chciałbym je połączyć z jakąś mniejszą płaszczką-hystrix?

Offline MalyMJ

• Pielęgnica
  • Michał, 1887l
Odp: Obsada 1700l- spokój vs rozrabiaki
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2019, 14:44:21 pm »
W podobnym baniaku (250x107x75) mam teraz dwie cichle po 40cm dwie aro 70 i 65cm, leopoldi 40 i 25cm, flaga 25, oxydoras 35. I jest tak w sam raz. Wczesniej mialem jeszcze cztery cichle wiecej i wtedy bylo ciasno, za ciasno. Wiec mysle ze nie musisz sie az tak bardzo szczypac. Ziemki i uaru to zgina w takiej bance.
Pozdrawiam
Michał

Offline kszyszek

• Neon
  • *
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2019, 14:00:03 pm »
Dzięki za szybką odpowiedź. Marzą mi się kelberi (ewentualnie inne mniejsze jeżeli tych nie dostanę). Jak u Ciebie dogadują się cichle z płaszczami? Nic się nie dzieje?

Offline MalyMJ

• Pielęgnica
  • Michał, 1887l
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2019, 15:04:20 pm »
Teraz pozostała mi para kelberi wychowana od małego i jedynie samica czasem pogoni placka z jej rewiru który czasem próbuje sobie wybrać (nic więcej się nie dzieje w tym temacie) , pogoni tak nie szkodliwie próbuje ją skubnąć ale wiadomo placka raczej ciężko z góry skubnąć więc tylko się spłoszy.
Pozdrawiam
Michał