Autor Wątek: Kupie arowane srebrna  (Przeczytany 366 razy)

Offline jacek

• Brzanka
  • **
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
Kupie arowane srebrna
« dnia: Maj 07, 2019, 22:16:52 pm »
Witam, kupie aro srebrna +50cm. Mam duzy problem z tlukacymi sie nawzajem albinosami i potrzebuje czegos do rozproszenia ekipy. Najlepiej w promieniu 200km od podkarpacia. Z gory dzieki. Pozdrawiam

Offline niuniu

• Brzanka
  • **
  • 2000 l
Odp: Kupie arowane srebrna
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2019, 23:21:04 pm »
Dwie też się tłuką czy masz jeszcze 3

Offline jacek

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2019, 08:46:21 am »
Jakis rok temu kupilem 7szt 20cm srebrnych. Zanim dobily do 40cm zostala jedna najsilniejsza. Ciagla bitwa. Srebrna sprzedalem i pol roku temu kupilem 5szt albinosow 15cm. Im blizej im bylo do 40cm tym tlukly sie coraz brutalniej. Dwie najbardziej obite poszly w miedzy czasie w kibel. Zostaly trzy w tym jedna „para” i jedna najagresywniejsza. Sprzedalem ta najagresywniejsza i zostawilem niby tolerujaca sie pare. Mija wlasnie tydzien od kiedy sprzedalem agresora i „para” zaczyna sie tluc. Zjechalem z temp do 26,5 i minimalnie poluzowaly ale w dalszym ciagu jest duze napiecie. Tu nie chodzi o jakies podgryzanie gdzie rybki maja postrzepiane pletwy. Ryby doplywaja do siebie, staja bokami i tluka sie z calej pary po bokach. Po jakims czasie pewnie pęcherz plawny nie wytrzymuje i ryba zaczyna fikac koziolki i pozostaje kibel. Mialem juz tyle arowan w innych akwariach i zawszej byl jako taki luz a tu takie male frytki maja do dyspozycji 600x130cm i nie potrafia sobie odpuscic tylko wytyczaja rewiry na smierc i zycie. Mysle ze jakbym wrzucil cos duzego to zdominuje towarzystwo i sytuacja sie uspokoi.. Podobna sytuacje mam z cichlami, zostaly najwieksze i najsilniejsze reszta obita, poprzeganiana zostala sprzedana a czesc tez niestety kibelek. Nie za bardzo lubie ingerowac jak sie ryby przepychaja bo zawsze wydaje mi sie jakos poustalaja hierarchie i jakos to bedzie ale czasami o jeden strzal w bok za duzo i jest za pozno..

Offline Tuptuś

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Akwarysta bez zbiornika ;-)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2019, 21:42:57 pm »
Taki troche paradoks bo jest za duże akwa na sztuczne przerybienie niwelujące zapędy teytorialne a za małe na osobne rewiry.
Pozdrawiam
Piotrek

Offline niuniu

• Brzanka
  • **
  • 2000 l
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2019, 22:38:34 pm »
Tuptuś masz rację ja też u siebie to zauważyłem. Miałem już kilka zbiorników i nawet jak były przerybione to nie było walki, a jak tylko zmiejszała się liczba ryb i robiło się luźniej i ryby mogły wytyczać choćby swoje małe terytoria natychmiast zaczynała się walka o terytorium.

Offline Henrykgr

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2019, 21:38:46 pm »
Cześć Jacku jeśli nic nie znalazłeś to może moją albino byś chciał w cenie zakupu u Krzysztofa gdy miała może 15 cm. teraz ma dobre 70 jedno oko opadnięte, poza tym piękna zdrowa ryba. Robi się u mnie trochę ciasnawo. U mnie pływa z nią azjatka 50 cm. i czarna malutka może z 20 cm miała gdy trafiła do zbiornika nigdy jej nawet nie dotknęła zero zainteresowania. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2019, 21:45:24 pm wysłana przez Henrykgr »

Offline jacek

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2019, 22:12:30 pm »
Czesc. Odezwe sie jutro i pogadamy. To moze byc dobry pomysl:)