Autor Wątek: jakie białe podłoże?  (Przeczytany 390 razy)

Offline niuniu

• Neon
  • *
  • 1000 l
jakie białe podłoże?
« dnia: Lipiec 26, 2018, 19:46:07 pm »
Cześć. Jak w temacie chciałem zapytać jakie białe ,jasne podłoże polecacie i gdzie kupić. Już coraz bliżej do zalania nowego szkiełka 240/80/100 i początkowo był plan żeby zasypać spód brązowym, niemieckim podłożem od Krzyśka. Ale jeśli zasypie całe dno brązowym to będzie dość ciemno i pomyślałem że może będzie lepiej białe lub jakieś jasne. Może podpowiecie jakie macie u Siebie i gdzie kupowane. Dodam, w przyszłości mogą pojawić się płaszczki także pasuje żeby spełniało ich  wymagania i nie oblepiało ich. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam. 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2018, 19:52:51 pm wysłana przez niuniu »

Offline amen999

• Brzanka
  • **
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
Odp: jakie białe podłoże?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2018, 20:04:16 pm »
Ja mam 2 rodzaje piachu. Z obi do piaskownic jest jasny ale trochę klei się do plaszczek.  Mam też kreisel 099 i ten jest 1.2mm na przyjemny jasno brązowy kolor i nie okleja placków. 

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Offline PatrykZ

• Pielęgnica
  • Patryk
Odp: jakie białe podłoże?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2018, 23:33:20 pm »
Miałem ten kreisel 099 i jest takim pośrednim między kwarcem a piachem rzecznym. Teraz mam kwarc do piaskownic stonegarden chyba tak się zwie. Drobniutki i biały. Delikatnie trzyma się ryb. Wcześniej w 3setce miałem kreisela i był ciemniejszy, grubszej gradacji, nieklejący wcale. Zerknij sobie do mojego tematu o 300L to zobaczysz zdjęcia podłoża. Ja jednak skłaniam się w stronę jaśniejszego, "czystszego" koloru.

Jakie oświetlenie planujesz? Może ten brąz nie będzie wcale taki ciemny?
1000L Polypteridae, Notopteridae, Channidae