Autor Wątek: Arowana 10 cm, problem z jedzeniem.  (Przeczytany 3007 razy)

Offline Seban

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Laik amator
Odp: Arowana 10 cm, problem z jedzeniem.
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 30, 2018, 18:45:39 pm »
Tak, przewoziłem w wiadrze. Stwierdziłem, że na półtorej godziny, nie opłaca się pakować ich do worków i styropianoboxów. Już wiem, że nawet na 5-cio minutowy transport, tylko worek foliowy. Mimo, że wróciły do szkła, gdzie były przed wystawą, to rzeczywiście mogą czuć się jak w nowym szkle, bo wyrzuciłem prawie wszystkie rośliny. Zostało tylko trochę pistii.
Obecnie sytuacja wygląda trochę lepiej. Wczoraj w nocy widziałem jak jadły mrożona krewetkę. Jedna zjadła 2 szt., druga przynajmniej 1 szt. Drewnojadów, świerszczy i sztucznego nie tykają. Rano wyławiam, nieruszone. Dość odważnie śmigają po całym szkle. Kitrają się w kącie gdy przechodzę obok lub robię podmianę. A podmianę robię codziennie.

Offline Seban

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Laik amator
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 01, 2018, 15:24:06 pm »
Jest już lepiej. Wczoraj poszła cała porcja świerszczy bananowych. Zrobiłem im krzywdę tym transportem i ewidentnie się mnie boją. Teraz muszę ponownie zapracować na ich zaufanie.

Offline Seban

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Laik amator
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 18, 2018, 23:00:00 pm »
Obecnie wszystko jest ok. Jedzą praktycznie wszystko. Jedynie nie ruszają sztucznego pokarmu. Zaczęły im odrastać wąsy.

Offline Henrykgr

• Brzanka
  • **
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 19, 2018, 11:58:08 am »
U mnie w kilku przypadkach uszkodzone wąsy odrastały ale zawsze jakby trochę mniejsze, to dobrze że jedzą i najważniejsze że się nie tłuką. Z czasem podawałbym im więcej mrożonek typu tilapia,krewetka,czy stynka pokrojona w małe kawałki, jak nauczą się na żywy typu drewnojady czy świerszcze będzie problem oduczyć. Miałem kiedyś azjatkę która nic innego do pyska nie wzięła jest to ogromny kłopot w przypadku karmienia dorosłych ryb. Ja od małego karmie arowany tylko mrożonkami stynka,tilapia w którą nabijam suchy dla arowan, krewetki różnego rodzaju. Dla przykładu srebrna albino od stycznia do teraz urosła z 17 do 65 cm. pochłania ogromne ilości nie wyobrażam sobie karmić jej świerszczami, azjatka ma podobne przyrosty ale zjada trochę mniej od albino. Nie żebym się mądrzył.  Taka tylko podpowiedz wychowałem od małego chyba ponad dziesięć arowan stąd moje spostrzeżenia . Pozdrawiam cieplutko.

Offline Seban

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Laik amator
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 20, 2018, 23:33:25 pm »
Świerszcze i drewnojady podaję żywe zaraz po zakupie. Denerwuje mnie ich cykanie dlatego je mrożę. Jak mrożę świerszcze to od razu drewnojady. Mrożone krewetki to obecnie podstawa ich diety. Stynką karmię placki, jednak ona szybko opada. Arki jedzą tylko z tafli, bardzo rzadko z toni. Nie podnoszą nic z podłoża. Tylko raz widziałem, jak jedna zdążyła chwycić kawałek stynki. Przestałem podawać wodzień. Muszę spróbować nadziać jakoś stynkę suchym pokarmem. Obecnie suchy wypluwają, nawet po trzydniowej głodówce. A wcześniej go jadły. Arki raczej są zgodne. Zdecydowanie częściej pływają razem. Jednak od czasu do czasu się przeganiają. Trwa to jakieś 5-10 minut. Po przepychance siedzą w dwóch różnych kątach szkła. Po pół godzinie znowu razem. Każda straciła po jednym wąsie. Jedna ma odrost wielkości mniej więcej połowy ocalałego wąsa, druga zaledwie mały wyrostek.
Dzięki za podpowiedź z nadziewaniem ryb suchym pokarmem. Czy Twoje ryby pobierają tilapię i stynkę z podłoża, czy masz jakiś inny sposób podawania takiego pokarmu?

Offline Henrykgr

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 20, 2018, 23:44:40 pm »
Pobierają z dna ale jak są już trochę większe małe nigdy tego nie robiły. Staram się karmić rzucając im prosto pod pysk szczególnie te kawałki mięsa z suchą karmą ale przy malutkich jest to problemem. U mnie rywalizują z cichlami kelberi niestety ciche wygrywają więc staram się dzielić po równo. Ale zauważyłem że czarne mniej biorą z dna od srebrnych czy azjatki.

Offline Seban

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Laik amator
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 21, 2018, 00:10:33 am »
Wcześniej miałem tylko srebrne i nie było problemu z jedzeniem. Maluchy, takie po 12 cm, brały z dna i brały suchy. Niestety, do dorosłych ich nie utrzymam, bo mam za małe szkło. Za kilka centymetrów, będę musiał się ich pozbyć. teraz mają jakieś 25 cm.

Offline Uszoo

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 21, 2018, 15:35:31 pm »
Seba zobaczysz że czarna nie rośnie jak srebrne Moja ma już ponad 50 cm A nawet połowy masy nie ma co srebrna tej wielkości  :)
P.Motoro
P. Endlicheri 
Megalod.

Offline Henrykgr

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 23, 2018, 22:04:53 pm »
Byłem dzisiaj u Krzysztofa w Gliwicach a że obok arowany nie przejdę obojętnie to przytargałem czarnulkę taką ok.22 cm. zobaczymy jak będzie się sprawowała. Na razie oddzielona bo boję się aby sama nie stała się pokarmem.

Offline Seban

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Laik amator
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 23, 2018, 23:12:33 pm »
Widzę, że rośnie zdecydowanie wolniej i jest smuklejsza.
Jakiś miesiąc temu, rozmawiałem z Krzyśkiem i pytałem czy moich nie weźmie. Powiedział, że ma trzy czarne i mu nie schodzą. Widziałeś ile jeszcze ma czarnych?

Offline Henrykgr

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 24, 2018, 09:07:41 am »
Miał jeszcze jedną tych rozmiarów co moja i jedną większą ok. 35 cm. Prawda jest taka że rynek się już nasycił czarną arką kto chciał je mieć u nas to pewnie już ma no i cały czas są w ofercie Romana,Tomka czy Krzyśka. Za chwilę tak będzie ze srebrnymi albino no ale taka kolej rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2018, 09:12:19 am wysłana przez Henrykgr »