Autor Wątek: Arowana 10 cm, problem z jedzeniem.  (Przeczytany 2133 razy)

Offline Seban

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Laik amator
Arowana 10 cm, problem z jedzeniem.
« dnia: Czerwiec 25, 2018, 23:39:07 pm »
Arowana 10 cm. Ciekawska, swobodnie pływa przy tafli wody, praktycznie po całym akwarium. Jednak nie chce nic jeść. Rzadko kiedy, bierze coś do pyska. Co weźmie to wypluwa. Wszelkiego rodzaju mrożonki, żywy wodzień, żywa drosophila melanogaster. Pałeczek dla arowan hikari czy tropical w ogóle nie rusza. Nie interesują ją inne małe rybki pływające obok.
Co robić? Jak zgłodnieje to weźmie coś w końcu do pyska? Może spróbować z drobno pokrojoną dendrobeną, najmniejsza dostępną w wędkarskim?

Offline MalyMJ

• Pielęgnica
  • Michał, 1887l
Odp: Arowana 10 cm, problem z jedzeniem.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2018, 05:32:45 am »
Wiem ze to stresuje ale trzeba poprostu czekac. Arki nie lubia zmiany lokum. Mialem juz taka ktora nie tknela zarcia przez cztery tygodnie od wpuszczenia do akwa. Jak juz zacznie to bedzie palaszowac regularnie. Wzieles jednak z Marian?
Pozdrawiam
Michał

Offline Henrykgr

• Brzanka
  • **
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2018, 10:03:21 am »
Takie maluchy to jedynie wodzieniem mrożonym karmiłem długo utrzymuje się na wodzie no i cierpliwości czarna pływająca u mnie teraz 50 cm. bardzo długo kiepsko jadła i co ciekawe zaczęła dobrze jeść i wszystko dopiero w stadzie. Pływają u mnie 4 szt. teraz to odkarmić nie idzie. Pozdrawiam.

Offline Seban

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Laik amator
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2018, 12:30:50 pm »
Wzieles jednak z Marian?
Tak, dostałem w prezencie od córki i żony.

* 36177017_2143045462391046_2754751028191559680_n.jpg (71.25 kB . 800x450 - wyświetlony 143 razy)

Takie maluchy to jedynie wodzieniem mrożonym karmiłem długo utrzymuje się na wodzie
W tym wodzieniu nadzieja. Jeść daję co 6h. Jednak moja karmówka jest szybsza. Najpierw karmię karmówkę, a następnie ostrożnie podaję wodzień. wszystko jest wypluwane. Przynajmniej wtedy gdy patrzę.

Offline Henrykgr

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2018, 13:15:27 pm »
Będą jadły powoli. Nie uczyłbym ich na żywy pokarm. Miałem przez chwilę azjatkę która jadła tylko świerszcze itp. Katastrofa jeśli chodzi o karmienie. Moje jedzą stynkę,krewetki,tilapię faszerowaną pałeczkami dla arowan,małże i pięknie rosną.

Offline Seban

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Laik amator
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2018, 21:25:45 pm »
Odetchnąłem. Pięknie jedzą mrożony wodzień. Teraz czekać, aż zaczną jeść inne robaczki. :)

Offline Henrykgr

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2018, 22:05:09 pm »
No i super. Obserwuj czy się nie tłuką młode arki są często bardzo agresywne wobec siebie miałem kiedyś dwie takie malutkie dominująca obgryzła z płetw tą drugą w jeden dzień ledwo się wylizała.

Offline Seban

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Laik amator
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2018, 22:47:43 pm »
Jak siedziały w 10l to było wszystko miodzio. W 450l podzieliły sobie szkło na trzy rewiry i każda pilnuje swojego. Najmniejsza zadziora jest na środku i czasem podpływa do jednej, a czasem do drugiej. Musze ogarnąć większe szkło z garażu. Jak wkładam łapska do szkła to wszystkie zbijają się w jednym rogu.

Offline Henrykgr

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 27, 2018, 09:01:54 am »
U mnie pływają w 1600l  3m długie na początku dla rozładowania agresji było pięć lekkie starcia były jest to nie uniknione teraz mam cztery 60-55 cm. też czasami się droczą ale nic sobie nie robią złego. Docelowo zostaną trzy. U mnie rządzi oczywiście azjatka.

Offline Seban

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Laik amator
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 27, 2018, 21:35:46 pm »
Niestety tak długiego szkła nie mam teraz jak postawić. Docelowo będzie jedna sztuka. Szkło które mam ma powierzchnię 200x70.
Ta najmniejsza, a zarazem największa zadziora, została już spacyfikowana. Jak wróciłem z pracy, siedziała grzecznie przy szybie. Na szybko zrobiłem jej kotniczek z siatki tynkarskiej, o wymiarach 60x50x30h. Jak tylko się w nim znalazła, znowu zaczęła dumnie pływać. Dwie pozostałe raczej nie wchodzą sobie w paradę.

Offline Seban

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Laik amator
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 29, 2018, 12:27:54 pm »
Zaczęły już jeść ochotkę i próbują kryl. Wszystko z tafli, choć jedna, czasem wyłowi coś z toni. Raczej trzymają się tafli wody. W dół schodzą max 15 cm.

Offline Henrykgr

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 29, 2018, 13:53:20 pm »
U mnie maluchy nigdy z dna nie pobierały w końcu nie leży to w ich naturze ale teraz oprócz właśnie czarnej reszta trójcy czyli srebrna,srebrna albino i azjatka biorą z dna.Staram się karmić je indywidualnie by nie musiały piachu przesiewać ale one wiecznie głodne są i nawet nakarmione przed płaszczkami zbierają z dna gdy reszta obsady dostanie.

Offline Seban

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Laik amator
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 29, 2018, 16:12:49 pm »
Moja pierwsza srebrna, brala z dna, gdy miała jakieś 12 cm.
Dziś wpuściłem narybek gupika. 5 minut trwało zanim pierwsza odważyła się zaatakować. Po kolejnej minucie, już dwie latały za gupikami.

Offline Seban

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Laik amator
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 28, 2018, 20:44:23 pm »
No i znowu pojawił się problem z jedzeniem. Obecnie w szkle mam dwie sztuki. Obie podobnej wielkości, około 20-22 cm. Tydzień temu wziąłem je na wystawę w Drozdowie. Przed wystawą jadły sztuczny tropicala i hikari, mrożonki (wodzień, ochotkę, kryl, krewetki) żywiec (żyworódki i różne robale, świerszcze, drewnojady). W transporcie ryby straciły po jednym wąsie a drugi połamały. Od tego czasu nie chcą jeść nic więcej niż żywego wodzienia, czasem wezmą żywą ochotkę. Do sztucznego pokarmu czasem podpływają, wezmą do pyska i wypluwają. Tak samo jest z mrożoną krewetką. W ogóle nie reagują na świerszcze i drewnojady. Po powrocie z wystawy, przez jeden dzień tłukły się między sobą. Obecnie chodzą razem, jak konie w zaprzęgu. Poza tym, jak tylko mnie zobaczą spierdzielają w najdalszy kąt. Co spróbować im jeszcze podawać? Jaka jest szansa, że odrosną im wąsy?

Offline MalyMJ

• Pielęgnica
  • Michał, 1887l
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 29, 2018, 22:13:06 pm »

Pewnie wiozłeś w beczce albo wiadrze ? Wąsy odrastają bez problemu. Niejedzenie to ich normalna reakcja na zmianę lokum. Kiedyś jedną z moich pierwszych przeniosłem z bańki do bańki w innym pokoju i 3 tygodnie nie żarła.
Pozdrawiam
Michał