Autor Wątek: ~1000L Afryka  (Przeczytany 12317 razy)

Offline Tomaso

• Pielęgnica
  • Obscura
Odp: ~1000L Afryka
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 20, 2018, 13:05:03 pm »
To mnie pociesza. Akwarium wygląda pięknie. Jakie gatunki smoków Twój kolega trzyma?
Czy ma też Buszowce?
Afryka 450l

Offline PatrykZ

• Pielęgnica
  • Patryk
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 20, 2018, 21:54:11 pm »
Nigdzie nie natrafiłem na te info, że synodontisy jak glonojady mogą się czepiać poly. Nigdy też nie zaobserwowałem tego u swoich. Sumiki raczej ignorują pozostałe ryby. Ścigają się tylko wzajemnie, gdy któryś pałęta się po akwarium po nie swoim terenie. Buszowce i brzeszczotki mogą siedzieć z nimi w jednym kokosie czy pod korzeniami i jest spokój. Nawet zauważyłem, że channalabes czasem z nimi siedzą. Chociaż tutaj jest co chwilę delikatne wypychanie, który większy hahaha. Naprawdę śmiesznie to wygląda.

Peterek ten mniejszy zbiornik wygląda także dobrze. Te informacja jest cenna, stąd wysłałem maila z zapytaniem o Obscury. Zobaczymy co jest dostępne i w jakim rozmiarze. Masz może też jakieś dojście od znajomych z forum? Może ktoś rozmnożył?

Dzisiaj grzebalem trochę w akwarium i ferajna zebrała się przy kominie  8)

* 20180520_160100.jpg (49.69 kB . 800x450 - wyświetlony 93 razy)
1000L Polypteridae, Notopteridae, Channidae

Offline Tomaso

• Pielęgnica
  • Obscura
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 21, 2018, 11:20:06 am »
 Ładna ekipa
Afryka 450l

Offline peterek

• Arowana
  • ONLY CHANNIDAE.......
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 21, 2018, 15:25:56 pm »
Jakie gatunki smoków Twój kolega trzyma?
Czy ma też Buszowce?

On jak sprzedal te wielkie akwarium to chyba trzyma tylko te srednie i male gatunki smokow.
Co do buszowcow to niewiem czy jeszcze ma u siebie taki inny i mniejszy baniak z Afryka gdzie mial tego wiekszego busza.
A tam mial:
Parachanna africana
Polypterus polli
Polypterus senegalus
Ctenopoma kingsleyae
Mastacembelus moorii
Hemichromis guttatus

Peterek ten mniejszy zbiornik wygląda także dobrze. Te informacja jest cenna, stąd wysłałem maila z zapytaniem o Obscury. Zobaczymy co jest dostępne i w jakim rozmiarze. Masz może też jakieś dojście od znajomych z forum? Może ktoś rozmnożył?

Kilka dni temu ktos chcial sprzedac parke Parachanna africana kolo 35cm.

O obscura zaraz sie zapytam i dam Ci znac.

Tutaj ten znajomy od Afryki ma swoja stronke ale tylko po niemiecku ;)
Sa fajne fotki jego smokow wiec mozna obejrzec nawet bez jezyka.
https://floesselhechte.jimdo.com/arten%C3%BCbersicht/

Offline PatrykZ

• Pielęgnica
  • Patryk
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 21, 2018, 21:58:33 pm »
Ładna ekipa

Wszystkie busze, gurami, ogon Endliego i kawałek węgorza haha.

Te kingsleye rosną większe od lamparcich więc to może być dobre towarzystwo dla channy. Chociaż i te mniejsze nie zmieszczą się jej do pyska. Wegorki też są fajne. Zaraz poszukam coś o tym gatunku. Ale chyba ktoś z forum chciał je kiedyś sprzedać. I widzę, że hemichromisy też miał tylko guttatus nie za duży rośnie.

Stronka fajna zaraz będę oglądał te smoczyska co tam poopisywal. Co do węży w tym rozmiarze to zdecydowanie za duże max w co celuje to 20 cm, ale wolę mniejsze. Chyba nawet o połowę skoro mój mały wielopłetwiec ciągle pływa  8) rozważę wszystkie oferty

Offline peterek

• Arowana
  • ONLY CHANNIDAE.......
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 22, 2018, 13:56:49 pm »
Te kingsleye rosną większe od lamparcich więc to może być dobre towarzystwo dla channy. Chociaż i te mniejsze nie zmieszczą się jej do pyska. Wegorki też są fajne. Zaraz poszukam coś o tym gatunku. Ale chyba ktoś z forum chciał je kiedyś sprzedać. I widzę, że hemichromisy też miał tylko guttatus nie za duży rośnie.

Te lamparty sa za wysokie na pysk wezoglowa wiec niema stresu ;)
Kingsleye chyba trudniej zdobyc niz te zwykle lamparty.

Co do tych czerwieniakow to jesli mnie pamiec niemyli mial ich chyba wiecej ale obscury na nie polowaly i zostala mu ta jedna sztuka ktora wrzucil do mniejszego akwa do african ;D

Co do węży w tym rozmiarze to zdecydowanie za duże max w co celuje to 20 cm, ale wolę mniejsze. Chyba nawet o połowę skoro mój mały wielopłetwiec ciągle pływa  8) rozważę wszystkie oferty

Dalej czekam na jakies odpowiedzi od znajomych ale jak na razie cisza......

Offline Tomaso

• Pielęgnica
  • Obscura
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 23, 2018, 09:28:31 am »
Kurdę upolować czerwieniaka dwuplamego to już sztuka. Są to dosyć bojowe rybki. Jak kupowałem Obscurę to Sneipas zalecał Elongatusa. jest trochę większy.
Afryka 450l

Offline peterek

• Arowana
  • ONLY CHANNIDAE.......
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 23, 2018, 19:13:12 pm »
On juz ma spore obscury(kolo 40cm)  a te czerwieniaki moglby byc pasujace akurat do ich pyszczkow ;)
Mi tez sie one bardzo podobaja i myslalem nad nimi kiedys ale odstraszyla mnie ich agresywnosc wiec zrezygnowalem z nich.

Offline PatrykZ

• Pielęgnica
  • Patryk
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 23, 2018, 23:16:03 pm »
Ja kupiłem na początek 30 czerwieniaków dwuplamych jako karma dla polypterusów. Jakiś koleś oddawał to do zoologa za grosze, bp mnożyły mu się jak króliki. I spoko w dwa dni zniknęło 19 szt, więc myślę smakują im. Lecz niestety na tym wyżerka się skończyła. Później te chwasty zaczęły rosnąć  :D i przeganiać ryby większe od siebie dwukrotnie, a nawet nie bały się wielopletwcow.
Dlatego sceptycznie podchodzę do hemichromisów jako tank mates dla polypterusów. Chociaż elongatus jest *******, ale dwuplamy przy nim to wiór  ;D

Offline peterek

• Arowana
  • ONLY CHANNIDAE.......
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 25, 2018, 01:10:55 am »
I dlatego z nich zrezygnowalem ;)
Wole spokoj w akwa i cale ryby ;D

Offline Tomaso

• Pielęgnica
  • Obscura
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 26, 2018, 12:24:30 pm »
Elongatus to diabeł ale Fasciatus jest większy i naprewdę niebezpieczny dla innych współmieszkańców. Osoby trzymające go stwierdziły, że przy nim Tilapia Butti to gołąbek delikatny.
przy okazji pytanie co to za gatunek Polypterusa:
Afryka 450l

Offline peterek

• Arowana
  • ONLY CHANNIDAE.......
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 27, 2018, 00:44:55 am »
przy okazji pytanie co to za gatunek Polypterusa:

100% P. delhezi 8)

Offline peterek

• Arowana
  • ONLY CHANNIDAE.......
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 27, 2018, 01:18:02 am »
A oto moje 3 afrykanskie drapole 8)

Offline PatrykZ

• Pielęgnica
  • Patryk
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 27, 2018, 08:24:33 am »
Pod korzeniem to chyba Senegal, a na pierwszym planie samica delhezi. Właśnie widziałem, że trafiła do Ciebie 😁To teraz jeszcze jakieś buszowce 😜

Rzeczywiście Peterek panuje u Ciebie pokój jak tak leżą sobie w trójkę plackiem ;D

Moje szczupaki jakoś tak dziwnie pływają blisko siebie. Ciekawe czy to jakieś zaloty czy tylko stadne pływanie. Widziałem że Pan Krzysztof z Aquarak ma teraz w swojej ofercie 18-20 cm sztuki. I chyba zmierze swoje i dokupię 2-3 aby były równej długości, bo nie chce im dodawać chłopców do bicia. Moje chyba są już bardziej 20 cm hehe. Wpuściłem im 2 tygodnie temu 200 szt zwinników ogonopręgich takich 3-4 cm to trochę przypakowały 8) szczególnie endlicheri spuchł hehehe. I to raczej będzie teraz ich dieta, bo danio są już dla mnie za małe do karmienia.

Offline Tomaso

• Pielęgnica
  • Obscura
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 27, 2018, 10:40:36 am »
Gdzie kupujesz takie ilości żywca?
Afryka 450l