Autor Wątek: Akwarium bez filtra zewnętrznego?  (Przeczytany 2345 razy)

Offline Hera

• Neon
  • *
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
Akwarium bez filtra zewnętrznego?
« dnia: Marzec 12, 2018, 13:02:35 pm »
Witam  ;D

Jestem tu nowa i mam sporo pytań do Was, wybaczcie że niektóre mogą być głupie jednak wolę się spytać niż potem mieć problem.

Planuje zakup akwarium 375l  dla  3-4 ryb i oto moje pytania :D

1. Czy filtr wewnętrzny bez zewnętrznego poradzi sobie? Jeżeli tak to jaki możecie polecić. Niestety ale kiedyś miałam w akwarium zewnętrzny i zalał mi podłogę, od tamtej pory nie chce już zewnętrznego.

2. Co do ryb, mógłby ktoś doradzić jakie ryby do takiego baniaczka można dać, zależy mi na max 4 rybach oczywiście jakieś drapieżne :D.

Serdecznie dziękuje za odpowiedź  ;)

Online amen999

• Brzanka
  • **
Odp: Akwarium bez filtra zewnętrznego?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2018, 18:31:51 pm »
Jeśli wewnętrzny to przy małej ilości ryb mozesz dac dwa aquael turbo 1500 podokladac im bardzo dobrej jakości wkłady biologiczne . Z ryb to sama musisz coś znaleźć co Ci się podoba. Maxymalny rozmiar ryb w takim akwarium według mnie to 15 18 cm. Ewentualnie para trochę większych pielegnic.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Offline Tuptuś

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Akwarysta bez zbiornika ;-)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2018, 19:26:17 pm »
Parachromis motaguensis albo pawiookie albo inne w wersji z dobrana para.
Jeśli większą grupa to wiadomo mniejsze ryby.
Jaki wystrój preferujesz?
Może to coś pomoże lub naprawadzi na interesujące Cię gatunki
Pozdrawiam
Piotrek

Offline Hera

• Neon
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2018, 19:42:45 pm »
Parachromis motaguensis

Myślałam właśnie nad 1 pawiooką bo bardzo ciekawe ryby ale niezły syf umieją zrobić :D A jeżeli bym się zdecydowała na jedną pawiooką dałoby się dać coś na dno by pływało? A co do wystroju wolę jakieś korzenie niż rośliny

Offline Tuptuś

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2018, 19:44:32 pm »
Parka jest znacznie lepszym wyborem.
Dobrane pary można kupić na olx.
Pozdrawiam
Piotrek

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2018, 11:35:55 am »
Jeżeli jeszcze nie kupiłaś tego zbiornika, to przemyśl sprawę nad większym szkłem. Tutaj nie poszalejesz z drapolami.
Musisz jeszcze określić, czy to mają być gatunki aktywne słabo, dostatecznie czy bardzo.

Filtr wewnętrzny, moim zdaniem się sprawdzi. Pamiętaj że filtr to także odpowiednie podłoże. Jeżeli zastosujesz piach o granulacji około 1mm. Głowice filtrów wewnętrznych dobrze też natleniają wodę, a to przy filtracji jest istotny czynnik.

Offline Hera

• Neon
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2018, 12:34:22 pm »
Jeżeli jeszcze nie kupiłaś tego zbiornika, to przemyśl sprawę nad większym szkłem. Tutaj nie poszalejesz z drapolami.
Musisz jeszcze określić, czy to mają być gatunki aktywne słabo, dostatecznie czy bardzo.

Filtr wewnętrzny, moim zdaniem się sprawdzi. Pamiętaj że filtr to także odpowiednie podłoże. Jeżeli zastosujesz piach o granulacji około 1mm. Głowice filtrów wewnętrznych dobrze też natleniają wodę, a to przy filtracji jest istotny czynnik.

Co do wielkości akwarium mogę dać maksymalnie 450l na więcej nie mam zezwolenia, ryby raczej dostatecznie aktywne ale z charakterkiem  :D
Jeżeli wybiorę akwarium 450l jaki filtr wybrać? I czy znacie może jakieś dobre firmy gdzie można zamówić akwarium wraz z wniesieniem do domu? Może głupie pytanie ale niestety brak płci męskiej u mnie w domu

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2018, 20:04:33 pm »
A możesz podać wymiary tego szkła? Litraż to mi nic nie mówi.
Skoro nie ma faceta to od kogo zakaz na większe?
Z Wawy to nie znam firm.

Teraz co do ryb. Aktywne i z charakterem, to będzie jeszcze trudniej. Na razie nic mi do bani nie przychodzi poza Hoplerythrinus unitaeniatus. Ale to za małe szkło.
Ewentualnie pirki z rodzaju Serrasalmus. Przykładowo S. rhombeus, jednak znawcy tematu twierdzą że nie potrzebują tak obszernych zbiorników. Poza tym to była by tylko jedna ryba. Chyba że jakiś gatunek który można w grupie połączyć, np. S. geryi, ale to znowu koszta.

Offline niuniu

• Neon
  • *
  • 1000 l
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2018, 21:22:13 pm »
Ja polecę dwa większe glonojady i parę pawiookich lub jakiegoś mniejszego wężogłowa

Offline Tuptuś

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 13, 2018, 21:23:24 pm »
Parka pawic tak, ale bez srajacych wszędzie zbrojkow.
Wiele osób uważa to za dobry układ ale do ryb o dużej przemianie materii dokłada się drugie produkujące góry kupek. W efekcie jakość wody leci na ryj...próby ratowania się podmianami niewiele dają i następuje niechęć do gatunku.
Przerabialem dwie pary pawic w 720tce i do tego kilka zbrojnikow.
Jak wywaliłem glonki to okazało się ze woda filtrowania małym sumpem 100L  jest dużo lepszej jakości i podmiany robiłem co 2 tygodnie. Ale miałem dorosłe 4 ryby karmione 2-3 razy w tygodniu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2018, 21:34:20 pm wysłana przez Tuptuś »
Pozdrawiam
Piotrek

Offline Tomaso

• Pielęgnica
  • Obscura
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2018, 14:11:39 pm »
Odpowiadając na pytanie - ja w mojej 450l mam tylko wewnętrzny Aquael Turbofilter 2000. Wydawało mi się, że nie daje rady. Problemem okazała się drobna gąbka, którą włożyłem do pojemnika na oryginalny wkład ceramiczny. Chyba tym zapchałem wylot z pojemnika. Dzisiaj po usunięciu gąbek (pozostał oryginalny wkład ceramiczny filtr śmiga aż miło. Wydaje mi się, że zewnętrznego nie będę potrzebował.
Obsada:
Parachanna Obscura 38 cm
Polypterus Ednlicheri 20 cm

Afryka 450l