Autor Wątek: Mieszanie gatunków pirani w baniaku  (Przeczytany 174 razy)

Offline mario-shelby1982

• Neon
  • *
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
Mieszanie gatunków pirani w baniaku
« dnia: Luty 13, 2018, 16:19:02 pm »
Witam jestem tu nowy :) ale mam nadzieje ze wspolnymi słami damy radę :)

ok tak wiec obecnie 350l baniak  w baniaku jest piasek :) korzenie  liscie rozsliny (sztuczne )
rybki - 3x  Pygocentrus nattereri około 10cm oraz  4x małe około 3cm  Pygocentrus nattereri
filtracja to 1500l/h 2xkubełki oświetlenie led dzien/blue  noc ale stłumione
jak podrosna mi 4szt małych to wtedy wpuszcze do zbiornika 250szt neonkow bo wiem ze je nie zjedza
rybki sa karmione  krewetkami ( ulubione danie )  oraz płatmi ryb roznego rodzaju  słodko wodnym . nie mam serca dawac zywy pokarm .

Moj znajomy likwiduje baniak i u niego sa piranie czarne Serrasalmus Rhombeus  3 szt o wielkosci 25cm :) i chce mi je oddac :)
czy moge je mieszac z tymi gatunkami co napisałęm wyzej .

Nastepnie na nowy baniak sa juz środki : do wyboru mam 2 rodzaje baniaków 150cm x 70cm x 80 cm 840l brutto albo 180cm x 80cm x 60cm  860 brutto jeszcze sie nie zdecydowałem  próbóje wybadać jakie miejsce bedzie najlepsze w domu dlatego sa dwa rodzaje baniaków .

w sumie to plan jest taki ze chce 8-10 szt Pygocentrus nattereri plus 4x (te moje male )Pygocentrus nattereri i od mojego kolegi 3x czarne Serrasalmus Rhombeus

pozdro :)

Offline ProjectFlowerhornPL

• Pielęgnica
  • Rafał.
    • flowerhorn.pl
Odp: Mieszanie gatunków pirani w baniaku
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2018, 17:55:27 pm »
Raczej zmień plany ;)  Odnośnie brania i wpuszczania jak leci
Akwarium bierz od razu z większą powierzchnią dna. Drugi wymiar zdecydowanie lepszy jak pierwszy. Ale wiadomo...miejsce :).  Mieszanie jakichkolwiek pirani z rodzaju serrasalamus to igranie z ogniem.
Przeważnie kończy się to tak:
Masz "zgrane" stado przypuśćmy...7 szt. pływają razem i jest ok. Za 2 miechy uznajesz że mało, dokupujesz...wpuszczasz...i.... wszystko sukcesywnie co jest nowe zostaje zeżarte :D
Mało..?! jak nie nakarmisz w odpowiednim czasie zostanie zjedzona najsłabsza sztuka ze stada itd itp.
Co do dodatkowych trzech Rhombeusów..... nie wiem jak utrzymał je razem ten kolega. :o :o i to niech wystarczy za komentarz. Wszystko co napisałem jest z wniosków i obserwacji własnych.
Powodzenia ;D
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2018, 18:03:50 pm wysłana przez ProjectFlowerhornPL »
Hodowla azjatyckich Flowerhorn, Half moon, goldfish
Tel.513 020 514 Rafał
http://www.flowerhorn.pl

• Pielęgnica
  • Rafał.
    • flowerhorn.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2018, 21:29:12 pm »
Jedna poprawka.
W twoim wypadku szansa jest większa że jak wpuscisz rombeusy to wpierniczą resztę i na koniec najprawdopodobniej zostanie jeden.  Ale nie musi tak być.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

Tel.513 020 514 Rafał

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #3 dnia: Wczoraj o 20:03:45 »
Pokaż zdjęcia tych dużych i małych naterek. No i fote tych trzech rombów od kumpla.

• Pielęgnica
  • Rafał.
    • flowerhorn.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Wczoraj o 21:26:13 »
Tak by było najlepiej..  Zerkniemy co to za potwory

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

Tel.513 020 514 Rafał