Autor Wątek: Polleni  (Przeczytany 3390 razy)

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
Polleni
« dnia: Październik 19, 2009, 23:20:26 pm »
..........W tym czasie ta "mniejsza" dorosła  juz do 35-38 cm a ta wieksza miała wtedy około 50. Pływały jeszcze z ....... polleni..............

Witaj w arowanomanii.

Możesz napisać coś więcej o pollenii (jej zachowanie wobec innych i o traktowaniu przez nią podłoża i roślin) oraz jak dogadywała się z arowanami?

pozdrawiam
scleropages jardini

Offline McLittle

• Neon
  • *
Odp: Witaycie maniacy i pozytywnie zakręceni...
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2009, 10:35:37 am »
Pawle,
Polleni przejąłem niejako do sanatoriumm bowiem ze swojego zbiornika u znajomego wyszły mocno poturbowane przez cichle. Samiec był przepiękny, zwłaszcza przy bocznym świetle, arowanom nie przeszkadzały, one im też nie pod warunkiem , ze już napchały pyski rybami tak że sie nic więcej nie mieściło (taka metoda karmienia pozostałych mieszkańców akwarium z arowanami ;-)) ) 
Niestety samiec jak już odzyskał pełnię sił witalnych to nie dał swojej samicy szans, była trzy razy mniejszo od niego i ją zagonił. Jego samego oddałem jako wystawke do jakiegoś sklepu.
Poza tą agresją wobec siebie - nie wykazywały innych, roślin w tym akwarium nie było, żwirek na podłożu był stale przesypywany przez pawiookie. Te Oscary co chwila brały sie za tarło, niestety wychowywanie potomstwa w towarzystwie Arowan nie wchodziło w rachybę . Nie miałem wtedy dla Pollen  wolnego zbiornika. Ale piękne ryby bez watpienia.

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
Odp: Polleni
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2009, 22:33:54 pm »
mam u siebie jedną polleni. Jest najmniejszą rybą w akw, co nie przeszkadza jej ganiać nawet kilka razy większe ryby ........
scleropages jardini