Autor Wątek: Łączenie Arowan  (Przeczytany 2976 razy)

Offline Uszoo

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
Łączenie Arowan
« dnia: Listopad 19, 2017, 23:34:23 pm »
Siemka wiem że kilku z Naszych  udało się połączyć  arowany w zbiorniku pora się tym pochwalić!!!

Śmiało Panowie bo zrobię to za Was 😉
P.Motoro
P. Endlicheri 
Megalod.

Offline Henrykgr

• Brzanka
  • **
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
Odp: Łączenie Arowan
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2017, 09:27:50 am »
U mnie eksperyment trwa cały czas jest dobrze coś więcej wieczorem naskrobie.

Offline Henrykgr

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2017, 20:28:31 pm »
A więc tak. Od jakiegoś czasu zamarzyło mi się mieć więcej niż jedną arowanę. Pływały kiedyś u mnie dwie dorosłe srebrne i było wszystko ok. Potem zamarzyła mi się czarna i trafiły do mnie dwie jedna miała 50 cm. druga 15 cm. Nie było szans by pływały razem duża traktowała małą jak przekąskę szybciutko została ewakuowana. I wtedy padła propozycja zamiany dużej czarnej na małą azjatkę. Próba połączenia dwóch młodych czarnej i azjatki i  totalna katastrofa z czarnej został obgryziony farfocel.Lekka załamka ale nie poddanie. Czytając fora podpytując doświadczonych w temacie dokupiłem dwie srebne i piękną srebrną albino, czli razem jest 5 arowan w rozmiarze 25 cm. Wszystkie razem do zbiornika, obserwacja kiedy tylko jest chwila czasu i o dziwo jest bardzo dobrze, nie ma walk,wygryzionych płetw itp. Azjatka najczęściej pływa sama ,malo przebywa z resztą grupy, walk nie ma czasami małe zaczepki bez konsekwencji. W sobotę jedną srebrną dałem koledze i nadal jest ok. Tak więc sposobem jest za pewne trzymanie je w większym stadzie bynajmniej kiedy są młode. Mam kolegę do którego trafiła wspomniana wcześniej moja czarna 50 cm. miał już azjatkę i dokupił srebrną wszystkie po 50 cm. i nie ma problemu  u niego spokój a jak była tylko czarna z azjatką były delikatne walki. I nie wiem czy na pewno ale według mnie bardziej zadziorne między sobą są gdy są młode. To by było chyba na tyle. Parę fotek na koniec.

Online pavlo

• Pielęgnica
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2017, 21:00:38 pm »
Siemka
 Łączenie młodych sztuk może być kłopotliwe natomiast większe sztuki dogadują się bez problemu ;)
Pozdrawiam Paweł

Offline Henrykgr

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2017, 23:05:18 pm »
Jestem tego pewien tak że myślę że będzie ok.

Offline MalyMJ

• Pielęgnica
  • Michał, 1887l
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 22, 2017, 05:49:01 am »
U mnie razem  około pół roku. Czarna gdy przyjechała miała około 35cm , srebrna poniżej trzydziestu. Teraz czarna ma 40 a  srebrna minimalnie wiecej. Początkowo srebrna dostawała regularne bęcki, czarna wciąż ją ganiała i skubala. Teraz agresja całkowicie ustala. Generalnie srebrna mimo takiej samej długości jest dużo masywniejsza, grubsza, wyzsza, bardzo żarłoczna . Wciąga karmę jak sum, nic nie zostanie w akwa.
Pozdrawiam
Michał

Offline Henrykgr

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 22, 2017, 09:32:08 am »
To by potwierdzało że z wiekiem agresja do własnego gatunku jest mniejsza. Piękne Kelberi. Moje płaskoboki jadą do Palmierni w Gliwicach i właśnie na ich miejsce 2 ładne kelberi sobie wymyśliłem ale niestety braki towarowe cały czas. Pozdrawiam.

Offline niuniu

• Neon
  • *
  • 1000 l
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 15, 2017, 22:48:08 pm »
Te plaskoboki sprzedajesz czy oddajesz do Palmiarni?

Offline Henrykgr

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 16, 2017, 09:02:06 am »
Były do sprzedania a póżniej Krzysiek z 3K rozliczył mi je za arowanę albino i on sprzedał do Palmiarni ja tylko po drodze do Niemiec dowiozłem

Offline r2d2

• Neon
  • *
  • Dawid , 900L [ bez Arowany :) ]
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 19, 2018, 08:15:42 am »
Tak się zastanawiam , gdyby w 3000L akwarium razem ze srebrną trzymać 250 neonów innesa/czerwonych?
Nie mam arowany i nie znam się na tych rybach dlatego pytam a zastanawiam mnie to ze względu na to że jestem wędkarzem?
Duże drapieżne ryby nie zawsze mają ochotę ganiać z drobną rybką , pozyskany pokarm nie rekompensuje im straty energetycznej.
Odpowiednio karmiona , powiedzmy 50-70cm arowana będzie polowała na neony?

Pozdrawiam

Offline Uszoo

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 19, 2018, 10:18:00 am »
Jak to z rybami bywa reguły nie ma ale u mnie 50 cm nie atakowała maleńkich rybek.
P.Motoro
P. Endlicheri 
Megalod.

Offline Henrykgr

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 19, 2018, 21:21:57 pm »
Nie wiem jak duża ale taka ok. 30 cm. u mojego kumpla wyjadła powoli wszystkie właśnie neony. Fakt że nie bardzo była u niego rozkarmiona więc polowała. Moje mają w tej chwili po pięćdziesiąt cm. a flagtaile może 15 i wcale się nimi nie interesują.

Offline PatrykZ

• Brzanka
  • **
  • Patryk
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 19, 2018, 22:13:53 pm »
A masz taki baniak ?
300 neonów jak wpuszczam do swojej 300setki to dopiero widać, że to mała ławica. A w takim dużym baniaku to nie będzie śladu po nich
300L, Polypteridae, Notopteridae,

Offline r2d2

• Neon
  • *
  • Dawid , 900L [ bez Arowany :) ]
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 26, 2018, 08:32:38 am »
Nie wiem jak duża ale taka ok. 30 cm. u mojego kumpla wyjadła powoli wszystkie właśnie neony.
Pewnie jest to dla niej idealny pokarm.
Myślałem raczej o arowana 70cm , neon 3 cm :-)
Szanse są małe choć z tego co widzę po zdjęciach z arką ludzie trzymają płaszczki , sumy itd. Pewnie dlatego nie ma takich zbiorników w galerii ( lub nie znalazłem )