Autor Wątek: Projekt "Hydroponika"  (Przeczytany 2551 razy)

Offline Ziggy7

• Neon
  • *
  • Ameryka południowa 1274L
Odp: Projekt "Hydroponika"
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 27, 2017, 20:35:32 pm »
Sam kleiłeś ? to szkło czy inny materiał ? co jest pod koszykami ? czy one są jakoś mocowane czy tylko tak sobie leżą? pokaż fotki z bliska obu małych komór.
Tak, sam kleilem, to szklo 5mm oklejone zielona przezroczysta folia. Koszyki sa szersze o 1cm od calosci i swobodnie sobie leza.
Wczoraj jeszcze zamocowalem do sufitu bariere aby swietlowka nie swiecila po oczach... ;)

Offline Ziggy7

• Neon
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 27, 2017, 20:56:59 pm »
Zrobilem wylot awaryjny, jest OK.
Myslalem o tym aby ja pomalowac, ale dobrze tez by bylo widziec korzenie roslin.
Na poczatku jak kupilem ta półke, tez mialem watpliwosci czy utrzyma to wszystko, ale producent zapewnia, ze kazda czesc utrzyma 30kg a sa az 4, czyli daje 120kg. oczywiscie mocujac ja uwzglednilem ciezar calosci, a wazy to okolo 50kg.
A co do roslin to bede robil fotki co tydzien do porownania jak rosna.
Mam nadzieje, ze nareszcie opusci mnie ta klatwa zwana ''WYSOKIE NO3''
Na wiosne mam zamiar zrobic automatyczna dolewke wody, ale bede musial sie przekuc przez sciane gdzie stoi banka od zewnatrz domu.
Pozdrawiam ;)

Offline Ziggy7

• Neon
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 23, 2018, 22:34:17 pm »
Maly Update.
Po trzech miechach od startu maly update :).
W miedzy czasie, metoda prob i bledow (sprawdzalem i wymienialem rozne gatunki roslin).
Nareszcie zaczelo wszystko dzialac tak jak nalezy. Zielsko rosnie jak szalone  ;D ;D ;D

Kilka nowych fotek.

Offline amen999

• Brzanka
  • **
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 24, 2018, 15:52:39 pm »
Maly Update.
Po trzech miechach od startu maly update :).
W miedzy czasie, metoda prob i bledow (sprawdzalem i wymienialem rozne gatunki roslin).
Nareszcie zaczelo wszystko dzialac tak jak nalezy. Zielsko rosnie jak szalone  ;D ;D ;D

Kilka nowych fotek.
Nieźle to wygląda Mógłbyś napisać jakie gatunki roślin najlepiej się nadają do tego celu?  Jakieś specjalne zabiegi przed włożeniem ich do hydroponiki?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Offline Ziggy7

• Neon
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 25, 2018, 11:55:59 am »
Mógłbyś napisać jakie gatunki roślin najlepiej się nadają do tego celu?  Jakieś specjalne zabiegi przed włożeniem ich do hydroponiki?
Teraz juz wiem, ze nie wszystkie gatunki nadaja sie do hydro. Oczywiscie rosna naprawde fajnie, ale niektore rosliny przyrastaja do gory a nie w dol i nie daja dobrych korzeni, (tylko oplataja nimi wierzchnia warstwe keramzytu) gdzie w tym przypadku to jest najwazniejsze. Dobieralem rosliny tak aby sie roznily wygladem od siebie, zeby hydro nie bylo calkowicie nudne (bez wyrazu).
A to te gatunki:
Jakis Nephrolepis i dwa inne gatunki.
Dwie odminy Chlorophytum
Anthurium andreanum
Spathiphyllum wallisii
Maranta leuconeura
Pelargonium graveolens
Scindapsus aureus
Tradescantia spathacea variegata

Jedyny zabieg jaki trzeba wykonac przed wlozeniem do hydro to:
Oczyszczenie korzeni calkowicie z ziemi.  ;) ;) ;)
Pozdrawiam ;D

Offline amen999

• Brzanka
  • **
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 25, 2018, 18:46:53 pm »
Mógłbyś napisać jakie gatunki roślin najlepiej się nadają do tego celu?  Jakieś specjalne zabiegi przed włożeniem ich do hydroponiki?
Teraz juz wiem, ze nie wszystkie gatunki nadaja sie do hydro. Oczywiscie rosna naprawde fajnie, ale niektore rosliny przyrastaja do gory a nie w dol i nie daja dobrych korzeni, (tylko oplataja nimi wierzchnia warstwe keramzytu) gdzie w tym przypadku to jest najwazniejsze. Dobieralem rosliny tak aby sie roznily wygladem od siebie, zeby hydro nie bylo calkowicie nudne (bez wyrazu).
A to te gatunki:
Jakis Nephrolepis i dwa inne gatunki.
Dwie odminy Chlorophytum
Anthurium andreanum
Spathiphyllum wallisii
Maranta leuconeura
Pelargonium graveolens
Scindapsus aureus
Tradescantia spathacea variegata

Jedyny zabieg jaki trzeba wykonac przed wlozeniem do hydro to:
Oczyszczenie korzeni calkowicie z ziemi.  ;) ;) ;)
Pozdrawiam ;D
No i super. Dzięki

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka