Autor Wątek: Leopoldi BD - odchody  (Przeczytany 2286 razy)

Offline w-2

• Neon
  • *
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
Leopoldi BD - odchody
« dnia: Sierpień 24, 2017, 23:02:21 pm »
Witam
Czy te odchody płaszczki ze zdjęcia są prawidłowe? Para BD, gdy je zakupiłem 3 miesiące temu samica była o ok 1-2cm mniejsza niż samiec (miały w granicach 13-14cm średnicy). Obecnie samica przerosła samca o ok 2 cm w średnicy, a samiec stoi praktycznie w miejscu z tego co wyczytałem samce z reguły szybciej rosną do pewnego momentu? Karmione raz dziennie stynka/ochotka/dendrobena. Ryby bardzo aktywne, nie wiem kiedy śpią praktycznie nigdy się nie zakopują, dobrze jedzą jednak samiec nie zjada tyle co samica (mniejsze plecy) no i moim zdaniem póki co nie rośnie i nie nabiera  masy. Zauważyłem że często jego odchody różnią się konsystencją od samicy - wyglądają jak wydalone jelito -taśma na przemian z resztkami stałymi, czasem wydali całą niestrawioną ochotkę. Samica ma raczej "duże zwarte bobki" Podejrzewam nicienia, co wy na to?

Offline jacek

• Brzanka
  • **
Odp: Leopoldi BD - odchody
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2017, 07:23:45 am »
Norma, plaszczki zawsze robia ciagnace sie swiderki. Wrzuc foto rybek, jestem ciekawy jak sie prezentuja. Maja kropy od spodu?

Offline w-2

• Neon
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2017, 11:24:20 am »
Ryby młode, samica 15cm zaczyna ciemnieć i dostawać plamy od spodu, samiec ok 13cm - dopiero pojedyncze plamki raczej na obrzeżach, póki co wiele wolniej rośnie, później zaczął zjadać stynkę , ogólnie póki co ma słabe przyrosty jak w ogóle. Jak zrobię to coś wrzucę.

Offline Tuptuś

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Akwarysta bez zbiornika ;-)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2017, 18:43:18 pm »
Ważne ze codziennie je. Jesli z woda wszystko OK to zaraz się rozkręci z jedzeniem.
Pozdrawiam
Piotrek

Offline w-2

• Neon
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2017, 19:14:49 pm »
Nie ma anomalii w zachowaniu i jedzeniu (jest bardziej wybredny, dłużej się uczy jeść)  ale jakiś taki mikry jest po 3 miesiącach, a doświadczony innymi rybami wiem że nicienie czasem powodują takie rzeczy - ryba je a nie rośnie. Mam nadzieję że nie zostanie mikrus.

Offline jacek

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2017, 07:38:06 am »
Panie daj pan zdjecie ocenimy

Offline w-2

• Neon
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 26, 2017, 10:11:23 am »
Ze zdjęcia nic nie widać tu chodzi o "kupę" :P, ale jestem spokojniejszy, świdry już wcześniej widziałem u innej płachy ale jak mówicie że to norma to ok.

Offline jacek

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 26, 2017, 10:51:03 am »
Od tomka?

Offline w-2

• Neon
  • *