Autor Wątek: Identyfikacja płaszczki  (Przeczytany 553 razy)

Offline Maciek

• Neon
  • *
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
Odp: Identyfikacja płaszczki
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 12, 2017, 22:56:22 pm »
Często ludzie mają problem z rozróżnieniem placka z takim wzorem już nie raz się z tym spotkałem
Niestety czasem ktoś przepłaci myśląc że to jakiś okaz a się okazuje standardem i ciężko dociera do niego prawda oczywiście póki co nie mówię teraz o autorze tego tematu

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
znalazłem takie zdjęcia wygląda identycznie nawet kropy na ogonie , ma 9 cm  to faktycznie ciężko rozpoznać ale za kilka miesięcy dam jakieś foty i zobaczymy :D
 Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2017, 23:08:19 pm wysłana przez Maciek »

Offline Raffy

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 15, 2017, 19:45:40 pm »
To Potamotrygon sp. peru, sprzedawana jest bardzo popularnie jako hystrix, ale to nie jest hystrix. Czasami opisują jako hystrix peru, kiedyś Adam o nich pisał - to jakiś nieopisany gatunek płaszczki.

Motoro są łowione w peru i z kolumbii, stamtąd też i te przychodzą. Próbowałem je utrzymać, przerobiłem jakieś 10 sztuk - niestety zdychają, jedzą tylko i wyłącznie skorupiaki typu ochotka, mysis. Na krewetki czy stynkę, nie udało mi się nigdy przestawić - chociaż pływały z motoro, te drugie jadły wszystko co się dało, a te peruwianki nic.

Najdłużej utrzymałem pewną samiczkę, 1.5 roku - jadła dosyć ładnie i pewnego dnia znalazłem ją martwą przyssaną do filtra - bez objawów, wcześniejsze odmawiały już jedzenia i schodziły. Dałem sobie spokój, motoro leopoldi schroederi scobina a nawet tigrina!!! jedzą wszystko i jest elegancko.

Jest to cholernie popularny gatunek w odłowie placek, a jakoś nigdy nie widziałem nigdzie dorosłej itp., w przeciwieństwie do motoro - po prostu nie udaje się ich dłużej utrzymać, a szkoda bo ciekawe.

Offline Maciek

• Neon
  • *
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 15, 2017, 20:26:15 pm »
U mnie po 2 dniach głodówki je suche i podchodzi pod krewetke,  na ebayu jest dużo takich różnych nieznanych gatunków w dużych rozmiarach  :)

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka