Autor Wątek: Czarne dno  (Przeczytany 255 razy)

Offline Maciek

• Neon
  • *
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
Czarne dno
« dnia: Lipiec 03, 2017, 12:32:31 pm »
Witam
Firma która robiła mi akwarium zapomniała że ma być czarne dno na szybkości podłożyli bez przyklejania czarną folie bez wody wygląda dobrze , zrobiłem eksperyment na małym akwarium tak samo podłożyłem folie i od dolnej szyby odbija się światło i wcale nie widać tej foli :/ zależy mi żeby było czarne dno bo będą płaszczki . Da się coś zrobić bez podnoszenia akwarium coś typu przyciemniająca folia od wewnęcznej strony dna ?

Offline Tuptuś

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Akwarysta bez zbiornika :P
Odp: Czarne dno
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2017, 20:43:51 pm »
Jak od środka to wklej spienione PCV. Chociaż wołałbym postawić akwa na piance pod panele, są takie grafitowe lub właśnie na  spienionym PCV.  Jedno i drugie jest ciemne i matowe więc nie odbija światła. Tobie patrzącemu z boku i tak szyba będzie wydawala się lusterem i tego nie zmienisz, chyba że dasz matowe szkło lacobel jako dno. Rybom to jest obojętne.
Pozdrawiam
Piotrek

Offline jacek

• Neon
  • *
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
Odp: Czarne dno
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2017, 22:03:37 pm »
Przekrec akwa na bok np przewracajac na steropianach i pomaluj czarna farba akrylowa, najszybciej, najtaniej i najsprawniej:) jezeli szyba jest pomalowana albo oklejona na "szczelnie" bez widocznego kleju czy pecherzy powietrza to nie ma opcji lustrowania, jest czarne dno bez odbic