Autor Wątek: Czarne dno  (Przeczytany 844 razy)

Offline Maciek

• Neon
  • *
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
Czarne dno
« dnia: Lipiec 03, 2017, 12:32:31 pm »
Witam
Firma która robiła mi akwarium zapomniała że ma być czarne dno na szybkości podłożyli bez przyklejania czarną folie bez wody wygląda dobrze , zrobiłem eksperyment na małym akwarium tak samo podłożyłem folie i od dolnej szyby odbija się światło i wcale nie widać tej foli :/ zależy mi żeby było czarne dno bo będą płaszczki . Da się coś zrobić bez podnoszenia akwarium coś typu przyciemniająca folia od wewnęcznej strony dna ?

Offline Tuptuś

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Akwarysta bez zbiornika :P
Odp: Czarne dno
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2017, 20:43:51 pm »
Jak od środka to wklej spienione PCV. Chociaż wołałbym postawić akwa na piance pod panele, są takie grafitowe lub właśnie na  spienionym PCV.  Jedno i drugie jest ciemne i matowe więc nie odbija światła. Tobie patrzącemu z boku i tak szyba będzie wydawala się lusterem i tego nie zmienisz, chyba że dasz matowe szkło lacobel jako dno. Rybom to jest obojętne.
Pozdrawiam
Piotrek

Offline jacek

• Neon
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2017, 22:03:37 pm »
Przekrec akwa na bok np przewracajac na steropianach i pomaluj czarna farba akrylowa, najszybciej, najtaniej i najsprawniej:) jezeli szyba jest pomalowana albo oklejona na "szczelnie" bez widocznego kleju czy pecherzy powietrza to nie ma opcji lustrowania, jest czarne dno bez odbic

Offline ProjectFlowerhornPL

• Pielęgnica
  • Rafał.
    • flowerhorn.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2017, 19:13:01 pm »
jacek no jak bez odbić? po pomalowaniu dna będzie lustrowało nie ma siły to samo po postawieniu na ciemnym podkładzie pod panele. Chyba,że tylko u mnie występuje taka anomalia. Tylko czarne szkło lub jak wyżej napisano wkleić od środka matowe pcv Generalnie ja bym się wku...ł i kazł im to zabrać

Daj znać co wymodziłeś
Hodowla azjatyckich Flowerhorn, Half moon, goldfish
Tel.513 020 514 Rafał
http://www.flowerhorn.pl

Offline jacek

• Neon
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 03, 2017, 20:40:34 pm »
To w takim razie ja mam magiczne szkla. Obecnie mam trzy zbiorniki- jeden oklejony dokladnie od tylu i bokow okleina meblowa z dobrego lokalnego sklepu i wszystko jest idealnie czarne, nic nie lustruje- poza dne pod ktorym jest tylko pianka. Drugie pomalowane na szybko dno i tyl farba akrylowa czarna i nic nie lustruje. Trzecie oklejone jakas zasrana okleina meblowa z castoramy kupiona na szybko i tu niestety dno i tyl lekko lustruja ale to ze wzgledu na jakis specyficzny klej od okleiny ktory wyglada jakby zatrzymal sporo "mikro" pecherzykow powietrza. Jak ktos ma czas i ochote na zabawe to mozna okleic okleina meblowa wczesniej spryskujac woda. Woda po odparowaniu zapewni ze okleina przylgnie idealnie.

• Pielęgnica
  • Rafał.
    • flowerhorn.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 03, 2017, 20:44:06 pm »
Boki pomalowane na czarno czy oklejone od tyłu to się zgadzam. Sam tak mam. Ale dno niestety zawsze mi odbijało.  To jest kwestia kąta patrzenia na boki patrzysz praktycznie prostopadle i pochłania promienie ale z dniem jest inaczej

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

Tel.513 020 514 Rafał

• Pielęgnica
  • Rafał.
    • flowerhorn.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 03, 2017, 20:45:27 pm »
Teraz też pod nowy zbiornik podklejałem czarne ppdkłady i ******* jak zwykle. Jak patrzysz z góry jest czarne jak z przodu zbiornika już nie

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Tel.513 020 514 Rafał

Offline Tuptuś

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Akwarysta bez zbiornika :P
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 04, 2017, 02:25:09 am »
Wklej na dno piaskowaną szybę i nic nie będzie odbijało pod żadnym kątem.
Pozdrawiam
Piotrek