Autor Wątek: Mój baniak 300 L  (Przeczytany 17575 razy)

Offline PatrykZ

• Pielęgnica
  • Patryk
Odp: Mój baniak 300 L
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 14, 2017, 23:51:43 pm »
Zawsze powtarzam ze te tuby korkowe to swietne kryjowki dla ryb.
Fajnie obserwowac jak takie maluszki dorastaja.
Mozesz podac nazwe lacinska tej nowej ryby?
Jak dlugo to zarcie zostaje na piasku?

Eigenmannia właśnie. Sprzedawca wprowadził mnie w błąd, że jest to afrykański gatunek, dlatego go kupiłem. Dopiero w domu wyczytałem skąd pochodzi. Ale narazie zostaje u mnie.

Karmię je wieczorem i żarcie zostaje na piasku na czas karmienia. Czasem zostanie parę kawałeczkow, ale rano nie ma śladu po niczym.

Eigenmannia na pewno. Ale czy viriscens, to bym polemizował, bardziej species.

Pływał z viriscensami właśnie i jakimiś chitalami w paski.
Jako jedyny różnił się od viriscensow i dlatego wybrałem tego odmiennego. Sprzedawca nie potrafił go zidentyfikować

Dzisiaj zakupiłem do polypterusów synodontisy wielkości od 4 do 5 cm. Niestety jednego (największego zresztą) upolował endlicheri. Jak przyszedłem do pokoju to pływał z nim w pysku. Podjąłem akcję ratunkową, lecz już go zadusił. Odłowiłem resztę i wpuscilem do przedszkola.

Tydzień temu w sobotę wpuscilem im 140 danio. Zostało 8 szt na dzisiaj  8)

* 20170714_215943.jpg (30.14 kB . 800x450 - wyświetlony 199 razy)

1000L Polypteridae, Notopteridae, Channidae

Offline Raffy

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 15, 2017, 19:50:17 pm »
Wiesz co to za syno? Moja dziewczyna kupiła takie do swojego akwarium, a nigdy nie interesowałem się tymi sumami i wręcz mnie odrzucały, teraz mam zagadkę bo się pyta, czy nie zjedzą jej neonków i chce ich nazwę łacińską  :P ::) 8) :o ;D :D ;) :-*

Offline PatrykZ

• Pielęgnica
  • Patryk
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 15, 2017, 22:15:23 pm »
Wiesz co to za syno? Moja dziewczyna kupiła takie do swojego akwarium, a nigdy nie interesowałem się tymi sumami i wręcz mnie odrzucały, teraz mam zagadkę bo się pyta, czy nie zjedzą jej neonków i chce ich nazwę łacińską  :P ::) 8) :o ;D :D ;) :-*

Prawdopodobnie jest to multipunctatus i może żywić się rybkami, które wejdą mu do pyska hehehe.

Zobaczcie co urosło mi w tubie. Specjalnie jej nie preparowałem i to pewnie dlatego  :P
 [ Invalid Attachment ]

Offline PatrykZ

• Pielęgnica
  • Patryk
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 15, 2017, 22:17:02 pm »

* 20170714_184157.jpg (50.32 kB . 800x450 - wyświetlony 197 razy)

Offline PatrykZ

• Pielęgnica
  • Patryk
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 15, 2017, 22:20:19 pm »
Dodaje pojedynczo, bo znowu nie mogę dodać całego posta.

A tutaj nowy mieszkaniec, któremu nie mogliśmy się oprzeć  8)

* 20170715_161757.jpg (61.9 kB . 800x450 - wyświetlony 194 razy)

Bomba jest świetny, lecz obawiam się o jego zachowanie, gdy już się zadomowi. Gdyby ktoś pytał to jest to tzw fahaka, czyli kolcobrzuszek nilowy 
* 20170715_161741.jpg (61.78 kB . 800x450 - wyświetlony 202 razy)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2017, 22:31:41 pm wysłana przez PatrykZ »

Offline peterek

• Arowana
  • ONLY CHANNIDAE.......
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 16, 2017, 11:31:25 am »
Tuba wyglada naturalniej teraz,ja tez nigdy nic z nia nierobie oprocz zalewam wrzatkiem i wrzucam do baniaka.
Mi tez czasami cos na niej czy w niej wyrasta ale mi sie to podoba.
Natura 8)

Co do Tetraodon lineatus to moim zdaniem za bardzo kombinujesz.
Widzialem takiego osobnika doroslego na zywo i ja osobiscie bym sie go bal trzymac z moimi rybami.
Jego zebiska sa przerazajace i to co on moze zrobic nimi innym rybom.

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 16, 2017, 12:36:12 pm »
Eigenmannia właśnie. Sprzedawca wprowadził mnie w błąd, że jest to afrykański gatunek, dlatego go kupiłem. Dopiero w domu wyczytałem skąd pochodzi. Ale narazie zostaje u mnie.

Eigenmannia na pewno. Ale czy viriscens, to bym polemizował, bardziej species.

Pływał z viriscensami właśnie i jakimiś chitalami w paski.
Jako jedyny różnił się od viriscensow i dlatego wybrałem tego odmiennego. Sprzedawca nie potrafił go zidentyfikować

Nożowce z rodzaju Eigenmannia żyją w niewielkich grupkach po około 10 - 12 sztuk. Jedna może bardzo szybko zmarnieć, jednak prędzej może posłużyć za żarcie.

Prawdopodobnie jest to multipunctatus i może żywić się rybkami, które wejdą mu do pyska hehehe.

No, najprawdopodobniej jest to hybryda.
https://www.planetcatfish.com/common/species.php?species_id=696

Bomba jest świetny, lecz obawiam się o jego zachowanie, gdy już się zadomowi. Gdyby ktoś pytał to jest to tzw fahaka, czyli kolcobrzuszek nilowy

Tetraodon lineatus  to gatunek głównie rybożerny. Więc z częścią obsady możesz się dość szybko pożegnać. Zwłaszcza z nożowcem i brzeszczotkiem. Polki, bardzo prawdopodobne że będą ogolone z płetw jak żywopłot.
Można ten gatunek kolki trzymać z innymi rybami, muszą to jednak być ryby szybko pływające, takimi linek się nie interesuje, wszystkie powoli pływające na 98 % znikną.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2017, 12:44:03 pm wysłana przez drago »

Offline PatrykZ

• Pielęgnica
  • Patryk
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 16, 2017, 14:39:23 pm »
Tuba wyglada naturalniej teraz,ja tez nigdy nic z nia nierobie oprocz zalewam wrzatkiem i wrzucam do baniaka.
Mi tez czasami cos na niej czy w niej wyrasta ale mi sie to podoba.
Natura 8)

Co do Tetraodon lineatus to moim zdaniem za bardzo kombinujesz.
Widzialem takiego osobnika doroslego na zywo i ja osobiscie bym sie go bal trzymac z moimi rybami.
Jego zebiska sa przerazajace i to co on moze zrobic nimi innym rybom.

Mi też to się podoba akurat. Czym więcej takiej natury to lepiej  :D

A co to nilowego to od kiedy zobaczyłem filmik to chciałem mieć skubańca.

Nożowce z rodzaju Eigenmannia żyją w niewielkich grupkach po około 10 - 12 sztuk. Jedna może bardzo szybko zmarnieć, jednak prędzej może posłużyć za żarcie.

Akurat nożowiec pływa z małymi senegalami w innym akwa. Skoro potrzebna jest grupa to raczej się go pozbędę. Drugie akwa będzie dla nich za małe, a w większym nie przeżyją pewnie nocki z poly.

Tetraodon lineatus  to gatunek głównie rybożerny. Więc z częścią obsady możesz się dość szybko pożegnać. Zwłaszcza z nożowcem i brzeszczotkiem. Polki, bardzo prawdopodobne że będą ogolone z płetw jak żywopłot.
Można ten gatunek kolki trzymać z innymi rybami, muszą to jednak być ryby szybko pływające, takimi linek się nie interesuje, wszystkie powoli pływające na 98 % znikną.

Właśnie obawiałem się o brzeszczotki, ale kolec się nimi nie interesuje. Senegale też są ignorowane przez niego. Chociaż po tym co czytałem to obawiam się, że to tylko stan przejściowy. Dzisiaj najprawdopodobniej zostanie odizolowany do jakiegoś innego zbiornika, żebym się nie zdziwił nieprzyjemnie.

Możesz mi powiedzieć w jakiej grupie trzymałeś xenomystusy? Ja mam 4 szt, ale chyba zwiększę stadko. Często siedzą schowane choć ostatnio zaczęły wypływać z kryjówek i poruszają się po całym akwa niezależnie od pory. Może jeszcze np 3 sztuki je ośmielą.

Offline peterek

• Arowana
  • ONLY CHANNIDAE.......
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 16, 2017, 17:59:34 pm »
Najlepsza tuba jaka widzialem 8)

* moosrohr232.jpg (67.12 kB . 640x480 - wyświetlony 210 razy)

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 16, 2017, 20:59:25 pm »
Właśnie obawiałem się o brzeszczotki, ale kolec się nimi nie interesuje. Senegale też są ignorowane przez niego. Chociaż po tym co czytałem to obawiam się, że to tylko stan przejściowy. Dzisiaj najprawdopodobniej zostanie odizolowany do jakiegoś innego zbiornika, żebym się nie zdziwił nieprzyjemnie.

Ciekawe tylko jak długo się nimi nie zainteresuje, na razie jest nowy. Kiedyś na innym forum ktoś chciał połączyć kolki z babkami. Ale mu to wyperswadowałem bo znalazłem przykład takiego połączenia.

* gobioides.jpg (31.34 kB . 700x287 - wyświetlony 230 razy)
http://www.akwarium.net.pl/forum/ryby-akwariowe/gobioides-broussonnetii/
Niestety opisu jak do tego doszło już nie ma.

Możesz mi powiedzieć w jakiej grupie trzymałeś xenomystusy? Ja mam 4 szt, ale chyba zwiększę stadko. Często siedzą schowane choć ostatnio zaczęły wypływać z kryjówek i poruszają się po całym akwa niezależnie od pory. Może jeszcze np 3 sztuki je ośmielą.

Najwięcej miałem 6 sztuk. Nie wiem czy dodanie jeszcze kilku osobników coś zmieni, na dwoje babka wróżyła, może tak może nie, jednak bardziej nie. To ryby aktywności wieczorowej i nocnej. Masz 2x70W, a to trochę za dużo dla nich jak na taki zbiornik. Ja w swojej 750siątce miałem 13 W i to na jednej połówce szkła. Gdybyś zmniejszył oświetlenie, lub zastosował punktowe to zobaczyłbyś wtedy różnicę w zachowaniu.

Offline ProjectFlowerhornPL

• Pielęgnica
  • Rafał.
    • flowerhorn.pl
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 05, 2017, 13:28:36 pm »
Kolcobrzuch opi****li Ci wszystkie te ryby. Także słuchaj Drago i mnie. i szykuj się na masakrę 8) 8)
Poszukaj gdzieś był temat Kocura jak się uparł na łączenie fahaki takiego ok 8cm.  z innymi rybami. Szybciutko się wycofywał z tego pomysłu.
Hodowla azjatyckich Flowerhorn, Half moon, goldfish
Tel.513 020 514 Rafał
http://www.flowerhorn.pl

Offline PatrykZ

• Pielęgnica
  • Patryk
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 12, 2017, 19:16:37 pm »

Najwięcej miałem 6 sztuk. Nie wiem czy dodanie jeszcze kilku osobników coś zmieni, na dwoje babka wróżyła, może tak może nie, jednak bardziej nie. To ryby aktywności wieczorowej i nocnej. Masz 2x70W, a to trochę za dużo dla nich jak na taki zbiornik. Ja w swojej 750siątce miałem 13 W i to na jednej połówce szkła. Gdybyś zmniejszył oświetlenie, lub zastosował punktowe to zobaczyłbyś wtedy różnicę w zachowaniu.

W akwarium od dłuższego czasu działa tylko jedna lampa 70w i jest ustawiona w mniej więcej 1/4 długości. Rzeczywiście brzeszczotki przestały siedzieć w krzakach i widzę je cały czas nawet w ciągu dnia.

Kolcobrzuch opi****li Ci wszystkie te ryby. Także słuchaj Drago i mnie. i szykuj się na masakrę 8) 8)
Poszukaj gdzieś był temat Kocura jak się uparł na łączenie fahaki takiego ok 8cm.  z innymi rybami. Szybciutko się wycofywał z tego pomysłu.

Haha wierzę Wam na słowo. Mój kolec jest dużo mniejszy - nie ma chyba 5 cm. Tamten temat też znalazłem przed zakupem. I rzeczywiście w mniejszym akwarium zaatakował eigenmannia, na szczęście niegroźnie. Ale nie czekałem. Kolec pływa teraz sam.

A w jeszcze innym baniaku teraz mam coś co od dłuższego czasu nie dawało mi spokoju. I w zaprzyjaźnionym sklepie widziałem go sto razy  :P

* 20170812_163042.jpg (45.49 kB . 800x450 - wyświetlony 174 razy)
* 20170812_190039.jpg (68.07 kB . 800x450 - wyświetlony 173 razy)

Sorry za jakość, ale oświetlenie tam jest słabe i tylko punktowe

Offline peterek

• Arowana
  • ONLY CHANNIDAE.......
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 14, 2017, 00:06:26 am »
Erythrinus erythrinus-fajne bestyjki 8)
Tylko niech Ci nieprzychodzi do glowy zeby wrzucac go do wezoglowa...... :P

Offline PatrykZ

• Pielęgnica
  • Patryk
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 14, 2017, 18:27:55 pm »
Naprawdę super rybsko. Gdy tylko jestem przy akwarium to mnie obserwuje. Jak usiądę przy szybie to często też do niej  podpływa. I wręcz zawsze interesuje się każdym ruchem szyby nakrywkowej - a nóż coś wpadnie :D

Na pewno nie będę go łączył z wężogłowami :P jak wszystko pójdzie po mojej myśli to będzie pływał w aktualnej trzysetce mam nadzieję z innymi wilkami.

Offline PatrykZ

• Pielęgnica
  • Patryk
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 18, 2018, 20:32:24 pm »
Witam!

Ktoś może mi powiedzieć co dzieje się mu z okiem ?
* 20180218_201219.jpg (85.19 kB . 800x450 - wyświetlony 104 razy)
* 20180218_201217.jpg (83.61 kB . 800x450 - wyświetlony 107 razy)