Autor Wątek: Ilość jedzenia  (Przeczytany 2412 razy)

Offline amen999

• Brzanka
  • **
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
Ilość jedzenia
« dnia: Maj 10, 2017, 20:51:21 pm »
Ile dajecie swoim płaszczkom do jedzenia dziennie? Ja mam motorówkę samiczkę okolo 23cm . Jak była młodsza byłem zmuszony dawać jej ochotke (tylko to chciała jeść ) ale prawie tyle samo wydalała co jadła 😯 Nauczyłem ją w końcu jeść stynke i teraz nie dość  że wydala 10% z tego co zje. Teraz dostaje dwa, trzy razy dziennie po dwie stynki. Tyłek ma odstąjacy ale jak bym jej dał 5 stynek też by wciągnęła 😉

* b2188f2bb2363bed4be6863ed7a06734.jpg (71.39 kB . 800x600 - wyświetlony 117 razy)
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2017, 03:53:27 am wysłana przez Michal »

Offline Seban

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Laik amator
Odp: Ilość jedzenia
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2017, 21:31:27 pm »
Moja dziennie zjada 6-7 stynek i tyle samo krewetek piaskowych. Poza tym załapie sie też na ochotkę wodzienia kryl małże i inne mrożone kostki. Czasem zamiast stynki dostaje podobną objętości innych ryb. Do niedawna miała jeszcze bez przerwy dostęp do gupoli. Na które z powodzeniem polowała. Myślę że dziennie zjadała 2-4 sztuki. Jest takiej samej wielkości jak Twoja. Za około dwa - trzy tygodnie stuknie jej roczek

Offline Jollero

• Brzanka
  • **
  • Bartek, 2000l, Amazonka
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2017, 16:09:05 pm »
Ja mam obecnie 6 motoro w różnych rozmiarach od 16 do 25 cm, 4 samice i 2 samce. Karmie co drugi dzień raz na wieczór i ryby zjadają głównie krewetki koktajlowe i w niewielkiej ilości ochotkę oraz uwielbiają czerwone robaki. Jak dostaną stynkę to rozmemłają ją i pływa potem taki flak po akwarium... co do wydalania to tak jak possecie głównie ochotka z nich wychodzi.

Offline Rademeness

• Pielęgnica
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2017, 16:37:28 pm »
Ja swojej parce motoro 30cm dawałem co 2 dni prawie całego fileta tilapii lub z 8 krewetek koktajlowych stynki to tak różnie no i suchy granulat po trochu codziennie.. teraz samica futruje codziennie bo jest w ciąży :D

Offline KTOZKIM

• Brzanka
  • **
  • Marek 1500l BD,Leo
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2017, 17:42:59 pm »
Jollero Karmienie 16cm motoro co drugi dzień jest dość ryzykowne. Według mnie dla takich maluchów minimum raz dziennie, dużo lepsze przyrosty będą miały. Co do flaków styki, posiekaj ją w kosteczkę przed podaniem. 2-3cm kawałki szybko zasmakują placką i chwila moment będę całą szamać.

Moje placki 25-45cm przez 2 miesiace karmiłem co drugi dzień i według mnie troche zmarniały. Wróciłem do karmienia codzinnie, wieczorem dostają pożądny posiłek (nazmiane Stynka Krewetki Filety Czerwone Robaki Kalmary Małże). A rano jak mi się przypomni garstke suchego Hikari lub dla jesiotrów. Co do pokarmów suchych moje płaszczki dopiero je zaakceptowały po 3 dniowej głodówce...