Autor Wątek: meda filtracyjne  (Przeczytany 7671 razy)

Offline Torpeda1987

• Pielęgnica
  • 55L -200L - 576 L PAWIOOKIE
Odp: meda filtracyjne
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 06, 2017, 23:03:43 pm »
Panowie może zdjęcia byście wstawili

Offline Jollero

• Brzanka
  • **
  • Bartek, 2000l, Amazonka
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 07, 2017, 07:04:05 am »
Wieczorem jak znajde chwile to nakręce Ci filmik jak to u mnie funkcjonuje;) ogólnie pompa powoetrzna jest lepsze ze względu na pracę flory bakteryjnej bo woda jest lepiej dotleniona.

Online Henrykgr

• Brzanka
  • **
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 07, 2017, 08:53:03 am »
Jollero wiem że mam to trochę nie po kolei ale ja śpię prawie przy akwarium i wcześniej było za głośno ale z racji tego że kaldnes jest w ciągłym mocnym ruchu jest w pierwszej komorze całkiem czysto. Mechanikę mam w następnej komorze. Inaczej chałas był za duży.

Offline Jollero

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 07, 2017, 11:00:31 am »
Wiadomo każdy robi pod siebie;) u mnie gdybym nie miał wełny skalnej na wyciszenie i do tego obudowy stelaża to hałas jest nieakceptowalny... Wełna daje rade do tego dobrze trzyma ciepło i zbiornik się wolniej wychładza;)

Offline Torpeda1987

• Pielęgnica
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 07, 2017, 17:57:33 pm »
ok czekam

Offline pavlo

• Pielęgnica
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 07, 2017, 19:33:53 pm »
Jeśli chodzi o turbinę to mam coś takiego

http://allegro.pl/aquael-turbo-1000-filtr-do-akwarium-250l-gratisy-i6060691073.html

Jest mocna

IMO ta pompka nie da rady, u mnie śmiga model 2000 w 18l kaldnesu i powiedzmy ze może 3/4 z tego jest w ciągłym ruchu
Pozdrawiam Paweł

Offline Torpeda1987

• Pielęgnica

Offline Jollero

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 07, 2017, 21:49:56 pm »
Stelaż akwarium z wełną (po zdjęciu płyt meblowych):

[attachimg=1]

[attachimg=2]

Po kolei komory:

[attachimg=3]

[attachimg=4]

[attachimg=5]

Film:

Offline Torpeda1987

• Pielęgnica
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 07, 2017, 22:04:00 pm »
Na pewno masz to wytłumione na 5+ i masz ciszę.

Offline Jollero

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 07, 2017, 22:15:16 pm »
Tak, kiedyś będę musiał spać w tym pokoju więc musi być cicho:) ogólnie co kaldnesu zawsze będą odgłosy, przy pompie wodnej teoretycznie mniej...

Offline pavlo

• Pielęgnica
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 07, 2017, 22:39:48 pm »
Tak, kiedyś będę musiał spać w tym pokoju więc musi być cicho:) ogólnie co kaldnesu zawsze będą odgłosy, przy pompie wodnej teoretycznie mniej...
Często zaglądasz do sumpa??

Pozdrawiam Paweł

Offline Jollero

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 07, 2017, 22:41:31 pm »
Może z 2 razy w miesiącu, tam nie ma co oglądać:) dobrze pracuje to mu nie przeszkadzam:P

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 09, 2017, 03:03:25 am »
Też mam K1 w jednej komorze, ale czy to działa to ciężko mi powiedzieć ;)
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline kocur

• Pielęgnica
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 09, 2017, 09:19:07 am »
mialem niby połowę/prawie wszystko z wkładów co jest na rynku i muszę powiedzieć, że jak miałem filtr zawalony tylko keramzytem to była najbardziej kryształ woda. Jak już ten mój niedoszły sump powstanie to poza przerzuceniem złóż z kubłów (na jakiś czas) ładuję tylko keramzyt i lawę

a właśnie, jak jest z lawą? Ją trzeba wymieniać co pewien czas, si? bo w te podmiany konieczne złóż, które mają bakterie tylko to nie wierzę, że poza sprzedażą dla wytwórcy ma to uzasadnienie

a co do wyciszenia

też iedyś miałem pierdolca na punkcie ciszy z akwa - z wiekiem przechodzi ;)

Offline Jollero

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 09, 2017, 10:35:09 am »
Lawa wulkaniczna to moim zdaniem najlepsze media filtracyjne może poza bioceramiką sera siporax. Oczywiście jej cena jest nieporównywalnie niższa od "cudów" typu siporax.

Co do keramzytu ma taką wadę, że pływa, druga sprawa to większość jego porów jest zamknięta, trzeba by z każdej bryłki obierać otoczkę żeby bakterie mogły sie dostać do środka.

Ja polecam wszystkim lawe, jest tania, bardzo porowata i nie zmienia parametrów wody. Może jednya wada to to że trochę się pyli i w sumpie co jakiś czas widać taki rudy pyłek nalot.

Jak sprawdzam porowatość? Może niezbyt estetyczny pomysł ale;) biore np. Jeden ring ceramiki albo bryłkę lawy płukam pod wodą, przykładam do ust i dmucham, jak widać bombelki i słychać syczenie to znak że materiał jest porowaty i ma w sobie kanaliki przez które powietrze z ust sobie bombelkuje. Sprubójcie tak zrobić ze zwykłą bioceramiką z allegro, nie da się nawet pod dużym ciśnieniem przedmuchać powietrza bo tam nie ma porów...

I jeszcze słowo na temat kaldnesu, jego fenomen polega na tym że jest w ciągłym ruchu, złoże jest bardzo dobrze dotlenione. A wszystkie bakterie dobrze odżywione. Złoże stałe typu ceramika ma zawsze nierówne rozmieszczenie bakterii w objętości złoże ze względu na to że woda przepływa w tych miejscach złoża gdzie jej po prostu najłatwiej (najmniejsze opory przepływu) tam jest najwięcej bakterii. A w kaldnesie elminuje się ten problem ze względu na ruch. Dodatkowo złoże na bierząco eliminuje stare bakterie poprzez ocieranie się o siebie kształtek.

Jeżeli chcielibyście się dowiedzieć więcej na ten temat polecam książki akadamickie na temat oczyszczania ścieków. Sporo się z tamtąd dowiedziałem na temat reaktorów pod konkretne związki i ich elminowanie w procesie oczyszczania;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2017, 10:40:56 am wysłana przez Jollero »