Autor Wątek: Zbiornik 8 tys litrów. Pomoc w wykonaniu  (Przeczytany 10427 razy)

Online Jollero

• Brzanka
  • **
  • Bartek, 2000l, Amazonka
Odp: Zbiornik 8 tys litrów. Pomoc w wykonaniu
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 18, 2016, 12:43:22 pm »
Tak duży zbiornik będzie pięknie wyglądał przy takiej aranżacji jak opisujesz;) będzie można obserwować ciekawe zachowania ryb w większych grupach i na dużej powierzchni dna. Super wizja;)

Offline shadow2525

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 18, 2016, 12:53:56 pm »
Dobrze pisać gorzej wykonać tak żeby było na maxa naturalnie. Większość dużych zbiorników ma to Coś w dobie Taką dziwną sztucznośc.  Nawet zbiornik takie jak w zoo gdzie nad wykonaniem pracuje sztab ludzi i maja ogromne środki.  Ale postaram się spełnić swoje własne oczekiwania a jestem wymagający w stosunku do samego siebie.  Znalazłem ostatnio piękny korzeń ogromny ponad 2 m na 1,5 On to zapoczątkował myśl o tak dużym akwarium.  Historia się powtarza - to samo było z moim obecnym akwarium.  Pierwszy był Korzeń potem myśl o zbiorniku który go pomieści. ;) Nie mogę wstawić zdjęcia bo za duże a pisze z telefonu
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2016, 12:59:37 pm wysłana przez shadow2525 »

Online Jollero

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 18, 2016, 13:02:22 pm »
To z Tobą strach do lasu wchodzić hehe;P ogólnie żeby było naturalnie trzeba by zrobić trochę syfu w akwarium typu gałązki jakieś małe, liście porozrzacane itd. W zbiornikach wystawowych czy w domach zawsze staramy się żeby to było estetycznie i czysto. A w naturze nikt o to nie dba;)  przykład   jakość nie powala ale wiadomo o co chodzi;)

Offline shadow2525

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 18, 2016, 13:08:52 pm »
http://www.reef2rainforest.com/2016/12/09/biotope-video-cichlid-heaven-in-the-lower-rio-negro/ tu jest to co mnie inspiruje ;)  Film na dole robi swoje Marzenie

Offline shadow2525

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 18, 2016, 17:10:45 pm »
Sprawdzam fora budowlane i jak bym nie patrzył musze mieć projekt kierownika budowy pozwolenie itd.  Musze się skonsultować z kimś z branży.  Jeszcze zanim się wprowadziłem do młodej jej rodzice postawili do starego budynku łazienkę raczej bez żadnych papierów.  Nie wiem jak to będzie wyglądać ale wiem ze jak tylko zacznę ruszać papiery mogą wyjść jakieś niespodzianki.  Zobaczymy co powie jakiś specjalny z tego zakresu :(

Online Jollero

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 18, 2016, 19:02:48 pm »
Tak chyba najpewniej zaczerpnąć informacji w rejoniwym dozorze budowlanym, oni powinni określić wymagania co do dokumentów oraz samej budowli które musisz spełnić żeby wszystko było zgodnie z przepisami;) ja też szukałem w ten sposób informacji o budowie stropu w moim bloku zanim postawiłem swój zbiornik, ogólnie trafiłem na bardzo miłego gościa i wszystko mi przedstawił także wyszedłem bardzo zadowolony;)

Offline shadow2525

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 19, 2016, 18:58:44 pm »
Rozmawiałem dzisiaj z elektrykiem.  Nieszczęsne skrzynka elektryczna która jak na złość jest nie w tym miejscu będzie droga w przeniesieniu ;) trzeba na to zgodę projekt itd. Nowa kapliczka musi stanąć tak jak nowe przepisy mówią nie na ścianie a przy granicy posesji dopiero wtedy przyłączenie do domu.  Całość ok 4-5 tys ;) robi się interesująco ;)

Online Jollero

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 19, 2016, 19:12:56 pm »
Ale lipa... dodatkowe spore koszta, jak za samo przeniesienie skrzynki elektrycznej, no ale tutaj chyba nie ma innej opcji chyba że możesz zrobić zbiornik przy innej ścianie?;)

Offline shadow2525

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 19, 2016, 19:25:36 pm »
Niestety tylko ta jedna wchodzi w grę no chyba ze zrezygnuje ze zrobienia sypialni obiecanej żonie ;) choć tu też problem z tym ze zbiornika Nie  da się  wnieść do domu. Ale po świętach przyjedzie zaprzyjaźniony Elektryk iiiiii jak to powiedział pomyślimy czy te 50 -70 cm sama się nie przesunie ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2016, 19:39:45 pm wysłana przez shadow2525 »

Online Jollero

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 19, 2016, 19:54:59 pm »
I takie rozwiązania zawsze mnie cieszą najbardziej;) a z basenowcami już coś się dowiadywałeś?

Offline Adams2121

• Brzanka
  • **
  • Tomasz
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 19, 2016, 20:00:21 pm »
UwazaJ tylko na plomby - kosztowna sprawa

Offline MalyMJ

• Pielęgnica
  • Michał, 1887l
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 19, 2016, 20:57:17 pm »
Jaki rejon? Akurat to mój fach codzienny. Czasem da się rozplombowac i przesunąć na zgłoszenie. Koszt 1-2 tys. Zależy czy i ile kabli do wymiany przedluzenia
Pozdrawiam
Michał

Offline shadow2525

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 19, 2016, 21:20:50 pm »
Okolice Wrocławia ;) Mój znajomy twierdzi też ze od 2-3 lat energetyka ma jakiś system gdzie na wszystko mają zdjęcia co i jak wygląda ile w tym prawdy nie nam pojęcia ale raczej wie co mówi

Offline MalyMJ

• Pielęgnica
  • Michał, 1887l
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 19, 2016, 21:55:34 pm »
To nie pomogę. A Ty się tyle nie przejmuj tylko rób swoje. Już widzę jak zakład jeździ i sprawdza czy oby napewno jego milion klientów ma skrzynkę w tym samym miejscu co 5 lat temu. ;p
Pozdrawiam
Michał

Offline shadow2525

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 19, 2016, 22:14:21 pm »
Gosc z energetyki jest u mnie co 6 miesięcy żeby spisać licznik.  Może jest mu wsxystko jedno a może nie....  Pewnie ze chętnie bym to olał tak samo  z budynkiem ale jednak jakieś obawy mam bo zrobię akwarium a się okaże że za te kary co dostane można postawić oceanarium ;)