Autor Wątek: czy powinno sie podmieniac ceramike w filtrach?  (Przeczytany 1340 razy)

Offline anarlech

• Neon
  • *
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
czy powinno sie podmieniac ceramike w filtrach?
« dnia: Grudzień 12, 2016, 19:52:31 pm »
Czesc mam pytanie czy ktos sie orientuje czy nalezy podmieniac  co jakis czas partie naszej ceramiki w filtrach .
Wyczytalem ze powinno sie wymieniac co 6 miesiecy czesc ceramiki na nowa , ja osbiscie posiadam w moim fx6 seachem matrix oraz ceramik rings przelozona ze starego filtra ktora tam byla przez ostatnie 12 lat
Co sadzicie w tym temacie?
Ps.- jaki wklad  do filtracji biologicznej najlepiej sie nadaje do fx6 bo slyszalem ze nie wszystkie wklady biologiczne sie sprawdzaja przy tak duzej przepustowosci wody 2300litra na godzine Dzieki ;D

Offline Rademeness

• Pielęgnica
Odp: czy powinno sie podmieniac ceramike w filtrach?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2016, 20:51:05 pm »
Ja mam w fx6 w środkowych częsciach koszy ceramike plus gąbka u góry i u dołu i boki co do wymiany ceramiki to spotkałem się z opiniami że albo się sama zacznie kruszyć i wtedy do wymiany albo na kilka lat powinna starczyć jakby nie paczeć jest to siedlisko bakterii więc nie ma co za szybko się brać za wymiane wszystko też zależy od jakości materiału z jakiego są zrobione jednym zapchają się pory szybciej w lepszej dłużej pociągną

Online Tuptuś

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Akwarysta bez zbiornika ;-)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2016, 21:08:07 pm »
Nie słuchaj marketingu. Co tej ceramice stanie się z czasem w wodzie? NIC! Dlatego wymyślili takie głupoty bo towar nie zchodzi z półek. Osobiście poza ceramika mogę polecić siporax.  Spienione szkło wiec obojętny dla wody a ilość kapilar porównywalna do kilku litrów ceramiki.

Offline Rademeness

• Pielęgnica
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 13, 2016, 06:51:05 am »
To już samemu się widzi w jakim jest stanie ceramika są tacy oczywiście co dają zarobić producentom i zmieniają po roku czy po dwóch bo wydaje się że to długo ja tam mam tanią ceramike 6zl 500ml jest za..biście porowata i raczej nie będe zmieniał przez kilka lat chyba że się rozsypie