Autor Wątek: Agresywna azjatka  (Przeczytany 5319 razy)

Offline Henrykgr

• Brzanka
  • **
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
Agresywna azjatka
« dnia: Grudzień 05, 2016, 09:00:50 am »
Witam kolegów.Po srebrnych arowanach trafiła do mnie azjatka ok 45 cm. od pierwszej chwili bez przerwy katuje dorosłe monoculusy do tego stopnia że musiałem oddzielić ją siatką ,pyski otarte, płetwy poniszczone. W akwarium pływają młode dorado,mała arowana afrykańska,strzępiele i flagtail i płaszcki które jej nie interesują młóci tylko cichle 50 cm.samiec nie podnosił się z dna bo od razu dostawał. Myślicie że może jej to przejść jak się zaaklimatyzuje czy szukać jej nowego domu powoli. Nie mam doświadcenia z tą rybą więc pytam. U poprzedniego właściciela pływała sama albo się nie przyznał że resztę obsady zakatowała.

Offline Rademeness

• Pielęgnica
Odp: Agresywna azjatka
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2016, 17:27:48 pm »
Jeśli była sama w akwa to wątpie czy sie uspokoi

Offline dziara1985

• Brzanka
  • **
  • 1820L
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2016, 18:01:57 pm »
Widać ma charakterek :)

Offline Henrykgr

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2016, 18:52:20 pm »
No nic zobaczymy na razie przebywa w izolatce, nie przyjmuje jeszcze pokarmu jest u mnie piąty dzień jak się opatrzy z rybami przez siatkę może jej przejdzie. Pływa z nią aro afrykańska ok. 20 cm. której nie tyka biła tylko duże cichle.

Offline Rademeness

• Pielęgnica
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2016, 20:44:54 pm »
Jak jest ładna azjatka to bym nawet poświęcił inne ryby i je oddał żeby trzymać azjatke :) ja kupiłem małą sztukę żeby dorastała z innymi rybami ale widze że szybko przerośnie inne ryby

Offline Henrykgr

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2016, 21:12:19 pm »
To odmiana banjar red nie jest jakoś intensywnie ubarwiona ale podglądałem w internecie i one wszystkie były podobne do mojej  ale brzydka też nie jest ładne oko szeroka,gruba ogólnie kawał rybska.Wstawiam fote oceń sam.

Offline Rademeness

• Pielęgnica
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2016, 21:45:24 pm »
To jest ta z olx ryba smok? Hehe fajne masz te karasie a arka kawał kloca nie da sie ukryć jest moc :) ja mam golda 24k póki co ma 17/18cm

Offline Henrykgr

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2016, 21:57:17 pm »
Tak to ta.Według papierów ma trzy i pół roku pływają jeszcze golden dorado których nie widać na zdjęciu te to dopiero strusie pędziwiatry

Offline Uszoo

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2016, 22:00:54 pm »
Na zdjeciu wyglada ze cichle sa duzo mniejsze...to juz nie pierwsza azjatka ktora robi kocioł w akwarium. Wątpię że jej przejdzie.
P.Motoro
P. Endlicheri 
Megalod.

Offline Henrykgr

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2016, 22:10:50 pm »
Samiec jest takiej samej wielkości jak aro samica mniejsza te cichle to moje ukochane ryby wychowane od podrostków bardzo łagodne często się wycierają szkoda by mi było je sprzedawać na rzecz arowany, najciekawsze że nie interesują jej inne ryby sporo mniejsze tylko cichle może czuje się zagrożona, zobaczymy jak będzie, fajnie by było jak by jej przeszło bo ładna ryba. Uszoo a te cichle na olx to twoje. Ładne rybska.

Offline dziara1985

• Brzanka
  • **
  • 1820L
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 05, 2016, 22:53:41 pm »
Piękny flag tail :) Jaka wielkość zbiornika ? Masz gdzieś temat z jego opisem ? Jaki to piasek w akwa ?? Zastanawiam się nad zmiana swojego

Offline Tuptuś

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Akwarysta bez zbiornika :P
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 05, 2016, 23:17:03 pm »
Największy problem jest w tym ze była sama. Od małego trzeba je resocjalizacji i hodować z innymi rybami, żeby nie budowała w sobie myśli ze może rządzić rewirem bo skutki później są takie jak u Ciebie. Teraz tłucze cichle a później weźmie się za inne ryby.
Pozdrawiam
Piotrek

Offline Uszoo

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 06, 2016, 00:07:38 am »
Tak cichle moje szkoda oddać ale musze obsade zmienić  zawsze mozemy sie dogadac jak Ci sie podobają 😂
P.Motoro
P. Endlicheri 
Megalod.

Offline Henrykgr

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 06, 2016, 08:20:53 am »
Dziara zbiornik to 1600 l. 3m. długi 80x65 ,piasek kwarcowy biały granulacja o ile dobrze pamiętam 0,25-35 fajny płaszczki się nim nie oblepiają.Mialem przez chwilę drobniejszy0,15-0,25 ale był za drobny jak pył. Cos tam trochę naskrobałem w dziale przedstaw się.Nie wiem Tuptuś czy cały czas była u niego sama  gdy ją odbierałem pływała tylko z płaszczką ale co mnie zastanawia teraz to miał parę pawookich oddzielonych siatką podobno z powodu tarła, faktycznie miał małe od nich w drugim zbiorniku ale czy to był jedyny powód. No cóż jak go zapytam pewnie się nie przyzna że nie był ze mną do końca szczery.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2016, 08:28:31 am wysłana przez Henrykgr »

Offline Rademeness

• Pielęgnica
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 08, 2016, 20:53:36 pm »
Jak tam sytuacja z Arką wygląda?