Autor Wątek: Pielęgnica managuańska w Kakadu  (Przeczytany 2581 razy)

Offline Raciczka

• Brzanka
  • **
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
Pielęgnica managuańska w Kakadu
« dnia: Październik 22, 2016, 22:24:38 pm »
Trafił mnie dziś szlag. Sklep Kakadu Warszawa Promenada. Jak zawsze muszę zajrzeć na akwarystykę. Na razie większy zbiornik z pielęgnicami. Upchane pod korek prawie jak w puszce. Wszystkie podrośnięte, zabiedzone - standard. Jak zawsze kucam i oglądam i niewiele brakowało, bardzo niewiele a bym wyszła z managuańska. Resztkami sił się opanowałam. W zbiorniku 3 szt około 15 cm szmaragdowy bez jednego oka. Dwie pawiookie mniej więcej tej samej wielkości bez oka. Do tego kolejne szmaragdowe i pawiookie z dużymi ranami na bokach. Widać że dostają regularnie i non stop baty. Agresora zlokalizowałam w 10s. Managuańska która nie wytrzymała takich warunków. Ze wszystkich sił starała się zapewnić sobie min przestrzeni. Jak dla mnie to szczyt głupoty, wiedzy i braku profesjonalizmu. Przecież nikt tych okaleczonych ryb nie kupi... 
Chyba bym mocno poplynela gdybym kupiła do smoków i chann Jaguara no nie?  Do 450 l...

Mieli podobno rzadkość - rybę zwana pstrągiem Australii. Ni cholery nie pamiętam jak to się nazywa ale na M.

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
Odp: Pielęgnica managuańska w Kakadu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2016, 23:16:35 pm »
Nie znam się na pielęgnicach bo to nie moja działka. Jednak gdybyś wzięła tą pielęgnice, mogła byś mieć to samo u siebie. Niektóre ryby trzymane w złych warunkach mają wypaczoną psyche i tłuką wszystko co popadnie. Zwłaszcza w słoiku - 450siątka dla managuanki to słoik.

Za cholere masz poznać nazwę tej ryby z Australii. Bo M to kojarzy mi się z tym debilizmem M jak miłość.

Offline Raciczka

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2016, 09:17:39 am »
Wieczorem już nie dopisałam, ale poprosiłam dziewczynę, która sprawiała wrażenie w miarę ogarniętej aby zerknęła na pielęgnice i odłowiła managuańska do innego zbiornika. Nie mam ochoty tam jechać i sprawdzać czy ktoś coś z tym zrobił.

Ambicjonalnie podeszłam do tematu z identyfikacją ryby - Mogurnda, ale która nie mam pojęcia. W sklepie oczywiście był tylko pierwszy człon nazwy (wcale się nie dziwię, że nie zapamiętałam) i nie mam najmniejszego zamiaru jechać i się dopytywać zwłaszcza że i tak zapewne nie wiedzą...

Offline Tuptuś

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Akwarysta bez zbiornika :P
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2016, 10:44:25 am »
Ciekawe ze z miłością ci się Drago kojarzy ;)
Pozdrawiam
Piotrek

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2016, 05:20:59 am »
Jeżeli to Mogurnda, nie ważne jaka, to rzadkość jak biegunka normalnie. A już po cichu liczyłem że to coś z rodzaju Galaxias. Bo to można pstrągiem nazwać.

Tuptuś, fakt jest to trochę dziwne  :D. W moim zakładzie psychiatrycznym na drugiej zmianie robi taki jeden, z grupą na głowę. Jak idę do nich na zmianę to mi opowiada co tam się wydarzyło, stąd takie skojarzenie.

Offline Raciczka

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2016, 08:00:35 am »
Tym bardziej tam nie pójdę :)
Ja się z tymi rybami nigdy nie spotkałam, pewnie dlatego że mnie nigdy nie interesowały.

Swojego czasu moja babcia streszczała mi co tydzień Modę na sukces :D Trudno było nie być na bieżącą skoro jedna rozmowa ciągnęła się przez 3 odcinki ;)

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2016, 19:29:44 pm »
A ja, nie mogę się doczekać kiedy nakręcą kontynuacje odcinka, gdzie w sklepie ktoś wykręcił kontakty. Niezmiernie jestem ciekaw co to za drań.