Autor Wątek: Uszkodzony wirnik Eheim 2215  (Przeczytany 1627 razy)

Offline Kompadrez

• Neon
  • *
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
Uszkodzony wirnik Eheim 2215
« dnia: Sierpień 22, 2016, 10:17:55 am »
Witam .

Coś stało się z wirnikiem w moim 2215 podczas standardowego czyszczenia .

Oglądałem sam wirnik , składa się z 2 części : plastikowej łopatki i trzon oraz magnesu . Te 2 częsci powinny się ruszać czy być połączone na sztywno ?

Odkręciłem głowicę wyjąłem wirnik czyli :

-wirnik
-ośke
- 2 gumki

Poskładałem wszystko do kupy i filtr nie chciał ruszyć tylko głośno chrobotał . Dokładnie tak jak na tym filmie :

Rozłożłem go kilkukrotnie i za którymś razem zaskoczył . Niestety dalej delikatnie hałasuje i nie wiem czy nie spadła mu wydajność .
W filmie który zamieściłem w jednym z komentów

"I just had this same issue. IT IS THE IMPELLER. My situation was that the impeller is made up of TWO pieces. The magnet & the plastic piece that is attached/glued together on the inside. When I was taking the magnet out the piece would be together but upon further inspection I found out that the piece was not glued together it was just staying together when I took it out( same as your video). Basically when you put the impeller back in there it will start shaking because the magnet in the impeller is moving "

O co chodzi ? Czy ktoś miał podobny problem ?

Pozdrawiam

Oglądałem sam wirnik , składa się z 2 części : plastikowej łopatki i trzon oraz magnesu . Te 2 częsci powinny się ruszać czy być połączone na sztywno ?

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
Odp: Uszkodzony wirnik Eheim 2215
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2016, 03:12:28 am »
Łopatki i magnez powinny być razem. Ośka oczywiście swobodnie powinna się przekręcać.
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline MalyMJ

• Pielęgnica
  • Michał, 1887l
Odp: Uszkodzony wirnik Eheim 2215
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2016, 05:22:14 am »
Pewnie plastikowa czesc jest już wyrobiona przez czas i dlatego chrobocze / ociera sie o ścianki. Wymieniałem wielokrotnie w moim fluvalu. Droga czesc coś koło 80 zł niektórzy krzyczą.
Pozdrawiam
Michał