Autor Wątek: Akwarium  (Przeczytany 1293 razy)

Offline kamilgalas0

• Neon
  • *
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
Akwarium
« dnia: Sierpień 12, 2016, 11:52:40 am »
Witam, moje akwarium stoi 10lat bez wody i teraz pytanie jest klejone na silikonie i boję się o to że kiedyś pójdę do pracy i będę miał niespodzianke pod tytułem akwarium na podłodze po prostu że się rozklei chciałbym to jednak sam zrobić i skleić od nowa zanim to zrobi opór wody. Czy w ogóle istnieje możliwość rozklejenia takiego akwarium pod wpływem wody jeżeli tak to proszę o rady. Dzwoniłem do szklarzy w okolicy każdy rozkleja i klei od nowa ale gdy słyszy silikon to mówi że za dużo pracy itd.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Offline Tuptuś

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Akwarysta bez zbiornika :P
Odp: Akwarium
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2016, 21:14:55 pm »
Najwięcej roboty jest przy czyszczeniu szyb. Ponowne sklejania to pestka. Jak duże akwa ?
Jakie wymiary ma akwarium?
O ile jeszcze trofcie do 320L to spoko o tyle płaszczka to totalna pomyłka.
Akwarium powinno być minimum trzykrotnie większe o różnicy w parametrach wody dla trofci i plaszczek nie wspomnę.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2016, 21:18:39 pm wysłana przez tuptuś »
Pozdrawiam
Piotrek

Offline kamilgalas0

• Neon
  • *
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2016, 08:56:16 am »
Już to wiem nie przeczytałem nic wczesniej tylko od razu napisałem tutaj. Wymiarów nie pamiętam dokładnie a nie ma mnie w domu.  Czyli jak się zabrać za to rozklejanie nożyk tapicerski i skrobać to z szyb czy jest jakaś chemia bo usunie silikon ?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2016, 23:56:32 pm »
Jeli pieniądze nie stanowią problemu a widać że chesz ryby potrzebujące więcej miejsca i nie miałeś do czynienia z klejeniem akwarium to z tego co masz zrób sobie Sumpa a akwarium kup 1000 litrów.
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri