Autor Wątek: Inne fora akwarystyczne:D  (Przeczytany 4521 razy)

Online Jollero

• Brzanka
  • **
  • Bartek, 2000l, Amazonka
Inne fora akwarystyczne:D
« dnia: Sierpień 06, 2016, 08:43:07 am »
Witam,
to mój pierwszy zaczęty wątek na tym forum, wcześniej już się wypowiadałem w innych tematach założonych przez innych Użytkowników naszego forum:)

Forum Arowana jest moim pierwszym forum akwarystycznym na którym zacząłem się wypowiadać i udzielać, pomimo że akwarystyką zajmuję się już od 10 lat to nie czułem wcześniej potrzeby pisania na podobnych forach. Z reguły szukałem rozwiązania swoich problemów na forach po prostu czytając wątki innych użytkowników którzy mieli podobne problemy:)

Zachęcony czytaniem naszego forum, myślę sobie "Może spróbuje na innym forum?" I tak któregoś dnia zalogowałem się na "innym" forum o tematyce akwariowej. Przeglądam kategorie, tematy wiadomo rozpoznanie co tam w ogóle się dzieje. I co się okazuję, kilkanaście wątków w stylu "Założyłem akwarium 25l i mam mleczną wodę co zrobić?" albo "Glony pomocy!!!" Nie uczestnicząc wcześniej w tego typu forach byłem zaskoczony że ludzie nie szukają rozwiązania sowich problemów w już istniejących od lat tematach na innych forach tylko na "beszcza" bezmyślnie zakładają nowe tematy.

Staram się być wyrozumiały w czytaniu takich wypowiedzi myśląc sobie, "Wiadomo przecież każdy przypadek może być inny..." ale jak się widzi po raz n-ty temat o glonach to człowieka krew zalewa... hehe

I tak nasunęło mi się pytanie, jakie Wy macie doświadczenia na innych forach? Czy polecacie jakieś inne forum akwarystyczne które w miarę logicznie jest prowadzone i uporządkowane?  Tutaj pokłony w stronę administracji forum Arowana za porządeczek:) to tez oczywiście zasługa Użytkowników^^

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
Odp: Inne fora akwarystyczne:D
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2016, 18:59:48 pm »

Zachęcony czytaniem naszego forum, myślę sobie "Może spróbuje na innym forum?" I tak któregoś dnia zalogowałem się na "innym" forum o tematyce akwariowej. Przeglądam kategorie, tematy wiadomo rozpoznanie co tam w ogóle się dzieje. I co się okazuję, kilkanaście wątków w stylu "Założyłem akwarium 25l i mam mleczną wodę co zrobić?" albo "Glony pomocy!!!" Nie uczestnicząc wcześniej w tego typu forach byłem zaskoczony że ludzie nie szukają rozwiązania sowich problemów w już istniejących od lat tematach na innych forach tylko na "beszcza" bezmyślnie zakładają nowe tematy.

I tak nasunęło mi się pytanie, jakie Wy macie doświadczenia na innych forach? Czy polecacie jakieś inne forum akwarystyczne które w miarę logicznie jest prowadzone i uporządkowane?

Wszelkich dolegliwości ośrodkowego układu nerwowego, czy to fizycznych czy psychicznych na forach o wszelakiej tematyce niestety nie brakuje.

''Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów.''
Stanisław Lem

Najczęściej występuje to na forach ogólnych, stąd też moim zdaniem lepsze są tematyczne.
Wszystko zależy od tego czego szukasz na forach, jakich informacji?
Ja jestem na pięciu forach. Jednak jedyne co mnie interesuje to ryby, nie siano i niekończąca się opowieść typu - ciąża u gupika na pierwszym forum gdzie się zalogowałem http://www.akwarium.net.pl/forum/jak-rozmnozyc-rybki/ciaza-u-gupika/ tylko ciekawe w mojej ocenie ryby. I dla mnie to jest najlepsze forum na takie tematy.

Offline Tuptuś

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Akwarysta bez zbiornika :P
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2016, 20:17:19 pm »
Cichlidae.pl
pawiookie.pl
Discusforum.pl
Więcej for nie pamiętam i nie żałuję ;)
Pozdrawiam
Piotrek

Offline inter

• Arowana
    • www.rocki.com.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2016, 23:49:42 pm »
Cichlidae.pl
pawiookie.pl
Discusforum.pl
Więcej for nie pamiętam i nie żałuję ;)
nie mam żadnego z tych gatunków chociaż czasami zaglądam na w/w fora  i  nie żałuję , widzę że szukasz info o"wężo"  szukaj w google . Pozdr

Online Jollero

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2016, 07:14:15 am »
Dzięki za odpowiedzi;) nie myślicie że taki bałagan na forach ogólnych jest spowodowany błędami w administracji forum? Teoretycznie wystarczyło by zmienić regulamin i troche tego dopilnować;)

Niedaleki czas temu sam prowadziłem forum co prawda studenckie ale takie coś było by niedopuszczalne...  Tylko też cieżko to porównać bo jest znaczna równica w liczbie użytkowników.

Offline Tuptuś

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 07, 2016, 09:41:13 am »
Spora część nie zaczyna od czytania tylko napisania posta iliczy że wszyscy rzucą się i zamiast rozmawiać o rozmnażaniu cichli czy zachowaniu arowan będą  pisać o tym jaki kupić filtr do 30L akwarium i jak emocjonalnie przygotować się na pierwszy miot gupików.
Pozdrawiam
Piotrek

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 09, 2016, 06:42:31 am »
Chyba to moja trochę wina ;)

Spotkałem się z opinia że ludzie "boją" się logować i pisać na naszym forum. Nie wiem czmu, bo od początku działalności może 4 osoby zostały z niego usunięte. A może też dlatego że początkujący akwaryta nie znajdzie tutaj informacji dla siebie albo będzie się czuł tutaj nieswojo, albo ich nie zrozumie. Odejdzie bo uzna że to miejsce nie dla niego...

Cóż, można pisać o tym długgiiieee wypracowania. Ja wychodzę z założenia i trzymam się tego od dawna, że nie interesuje mnie ilość ani wejść, ani userów, ani też postów. Mniej dla mnie znaczy lepiej :)
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Online Jollero

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 09, 2016, 07:48:19 am »
Coraz mniej takich ludzi którzy stawiają na jakość, a nie na ilość:) Trzeba by założyć odrębne forum np. szkółka.forum.arowana.pl dla początkujących akwarystów i po zdobyciu doświadczenia mogli by awansować na zwykłe forum Arowana:P tak kiedyś robiło się w sojuszach w gierkach internetowych gdzie było duże zróżnicowanie w poziomie doświadczenia graczy.

Offline Tuptuś

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 09, 2016, 19:30:14 pm »
Podzielił bym raczej na "przyszedłem wiec musicie mi pomóc bo nie mam czasu" i na tych normalnych
Pozdrawiam
Piotrek

Online Jollero

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 09, 2016, 22:08:49 pm »
Najlepsze jest to że stali bywalcy na tych forach - weterani odpowiadają na te same pytania po raz n-ty i nie ma słowa buntu czy podpowiedzi że tamat już był...

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 11, 2016, 05:25:04 am »
Ja z chęcią bym do takiej szkółki się zapisał. :D A kto by wykładał?

Online Uszoo

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 11, 2016, 07:14:05 am »
Drago ja i mój bimber.
P.Motoro
P. Endlicheri 
Megalod.

Offline Tuptuś

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 11, 2016, 07:31:08 am »
Uszoo prowadzisz korepetycje? :D
Pozdrawiam
Piotrek

Online Jollero

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 11, 2016, 08:32:45 am »
Po takich wykładach można by dojść do ciekawych wniosków:P

Offline Seban

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Laik amator
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 11, 2016, 15:30:54 pm »
A kto by wykładał?
Mam kilku profesorów ale na innych forach. :)
Tutaj nikt nie ma odpowiedniej wiedzy i ambicji.