Autor Wątek: Arowana karmienie i tolerancja innych ryb  (Przeczytany 25605 razy)

Offline Piter28pl

• Neon
  • *
Odp: Arowana karmienie i tolerancja innych ryb
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 10, 2010, 03:20:24 am »
Co polecasz zamias Fishtaminy?Bo ja rzeczywiscia zaplacilem chyba 6-7 euro za mala buteleczke + koszt przesylki ,bo musze jakies witaminki zarzucic bo uv-ka zabija dobre i zle bakterie .masz jakis dobry sprawdzony specyfik?
pozdrawiam

Offline Piter28pl

• Neon
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 11, 2010, 02:50:16 am »
Jutro podmieniam zbiornik ,czy wystarczy ,ze woda odstoi 24-48 h przed zalaniem do nowego tanka?Chce takze wode z poprzedniego wlac do nowego i uzupelnic do pelna odstana.takze mam 240 li zbiornik bede mial 450 tak wiec mam 200 l wody dzis wlanej na jutrzejsz podmiane.Nie dodaje zadnei chemi bo nie jestem zwolennikiem a naturalnie wszystko co zle utleni sie w kikanascie godzin -prawda?pozdrawiam
pozdrawiam

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 11, 2010, 04:06:45 am »
Co polecasz zamias Fishtaminy?Bo ja rzeczywiscia zaplacilem chyba 6-7 euro za mala buteleczke + koszt przesylki ,bo musze jakies witaminki zarzucic bo uv-ka zabija dobre i zle bakterie .masz jakis dobry sprawdzony specyfik?

No przecież napisał Ci Piotrek co on stosuje :)))

"A co do witamin, to ten cały fishtamin z sery to zwykłe oszustwo - po co płacić tyle za małą buteleczkę, ja daję rozpuszczony w wodzie Vibowit (najbardziej neutralnie "dosmaczany" - waniliowy)."
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 11, 2010, 04:11:51 am »
Jutro podmieniam zbiornik ,czy wystarczy ,ze woda odstoi 24-48 h przed zalaniem do nowego tanka?Chce takze wode z poprzedniego wlac do nowego i uzupelnic do pelna odstana.takze mam 240 li zbiornik bede mial 450 tak wiec mam 200 l wody dzis wlanej na jutrzejsz podmiane.Nie dodaje zadnei chemi bo nie jestem zwolennikiem a naturalnie wszystko co zle utleni sie w kikanascie godzin -prawda?pozdrawiam

Jeśli weźmiesz wodę ze starego i filtry zostawisz stare, bez ich mycia to będzie jak najbardziej OK. Ale ja bym jednak użył jakiegoś uzdaniacza. Nie wiem jaki tam u Was jest do kupienia, ale ja używam firmy: Prime - bardzo wydajny, z tego co słyszałem i czytałem naprawdę dobry, jeden z lepszych.
Michał

580 l.

Offline Piter28pl

• Neon
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 13, 2010, 02:37:36 am »
Witam,

Wlasnie chcialem dodac na forum nastepujaca informacje, ktora mnie zaszokowala. Spotkalem dzis przypadkiem goscia, ktory mial Arowane silver w tanku 180 cm na 60 na 70 (cos kolo tego nie pamietam dokladnie tych dalszych wymiarow zbiornika), ale Ara w niecale 3 lata urosla mu do 100 cm - nieprawdopodobne w akwarium taki rozmiar...?

Czekam na zdjecia .....w ubiegłe lato przeniosl ja do stawu za domem i dogrzewal staw gdyz jego zbiornik byl juz za maly - niestety nie mogl znalezc kogos kto ja weznie no i niestety Ara zdechla z wychlodzenia (problem z zasileniem pewnej zimnej nocy w lato .)

Najbardziej zastanawia mnie jak to jest mozliwe w naturze rosna do 120 cm max, czyli miala perfekcyjnie warunki pewnie albo to kwestia karmienia. Najberdziej ara lubiala swierszcze, od malych potem juz po giganty, no i rybki kazde nowe w zbiorniku. Te z ktorymi sie wychowywala od malego nie zjadala, kiryski i kilka rodzajow malawi ktore urosly do kilkunastu cm. - mogly byc ofiarami a nie byly...dziwne co? co o tym sadzicie...? sa mozliwe takie rzeczy jednak a jednak chyba tak..?

Jak dorwe zdjecia od tego goscia to umieszcze. Pozdrawiam,...i walcze z podmiana mojego zbiornika na wiekszy...ale to masakra....ale Ara musi miec przestrzen aby rosnac...co nie??

/michal edit: musiałem trochę uporzadkować Twój tekst bo strasznie ciężko się go czytało ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2010, 05:51:21 am wysłana przez Michal »
pozdrawiam

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 13, 2010, 05:45:20 am »
Cześć,

Właśnie o to chodzi że to możliwe :) Czekamy na zdjęcia i tak, Arowana potrzebuje przestrzeni :)

PS: Trochę dziewne że nie zdjadła takich małych rybek, ale może nie musiała bo miała pod dostatkiem innego żarcia. Słyszałem o tym że Arowany zostawiają współtowarzyszy z którymi były od początku, ale to kwestia czasu albo apetytu... :)
Michał

580 l.

Offline piotrK

• Płaszczka
    • Cichlidae.pl
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 13, 2010, 10:27:30 am »
Wlasnie chcialem dodac na forum nastepujaca informacje, ktora mnie zaszokowala. Spotkalem dzis przypadkiem goscia, ktory mial Arowane silver w tanku 180 cm na 60 na 70 (cos kolo tego nie pamietam dokladnie tych dalszych wymiarow zbiornika), ale Ara w niecale 3 lata urosla mu do 100 cm - nieprawdopodobne w akwarium taki rozmiar...?
Nic nie nieprawdopodobnego. Powatrazm to co napisałem wcześniej - ryby obficie karmione wcale nie muszą skarłowacieć w zbiornku....
Cichlidae.pl

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 22, 2010, 21:19:36 pm »
i jak przeprowadzka?

udało się?

może wstawisz foty nowego....tanku!
scleropages jardini

Offline Piter28pl

• Neon
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 22, 2010, 21:34:07 pm »
Witam
Mam zapytanie jak najlepiej przekonać Arowane ,żeby jadła od czasu do czasu witaminki bo niestety je tylko  wszystko to co żyje czyli waxworm ,mealworm małe hopper small tub i mrożone krewetki .Nie chce specjalnych granulek dla arowan ( Nutrrafin MAX predator sticks )ani nic innego co zawiera witaminy ,nie póbowałem jeszcze hikeri dla arowan o których pisał Michał  ,bo niestety zamówiłem na ebay i czekam już prawie 3 -tygodnie no i niestety nie doczekam się pewnie .Czy wystarczą jej te pokarmy ,które jej daję ?Tak przy okazji dołączę zdjęcie mojego nowego tanku 450 l wreszcie się z nim uporałem-rybki mają trochę więcej miejsca i może zaczną szybciej rosnąć .
pozdrawiam

Offline Piter28pl

• Neon
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 22, 2010, 21:46:56 pm »
Zaraz wrzucę pare fotek najważniejsze ,że moja srebrna gwiazda po przeprowadzce czuję się dobrze i je lepiej niż poprzednio .Ma naprawdę dużo miejsca i nikt jej nie wchodzi w drogę ,załatwiła jednego pysia bo przejadł się i za często chwytał powietrze przy powierzchni .Rano znalazłem go na dnie świadkiem zabójstwa nie byłem ale ślady na ciele o czymś świadczą .
pozdrawiam

Offline Piter28pl

• Neon
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 22, 2010, 21:54:34 pm »
W tanku każdy ma jakąś część dla siebie ,ale niestety nie mogę już nic dopuścić co próbuję to Oskary robią porządek.Naprawdę to najbardziej żarłoczne ryby jakie widziałem z moich na pewno .
pozdrawiam

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 22, 2010, 22:33:47 pm »
zbiornik większy jak na razie wystarczy. fajne korzonki szkoda, że nie aż do powierzchni. jak widzę zostawiłeś te potworne skały no cóż Twój cyrk i Twoje małpy będą w nim tańczyć ale to że pomieszałeś kilka biotopów to już masakra. sprzedaj gdzieś te pyszczaki i dokup pawic do max 4-5 szt inaczej będą wyglądały jak będą miały po 30cm
labeo Tajlandia, Indie Wschodnie.
pawice Amazonka, Parany, Rio Paraguay i Rio Negro
arowana południowa ameryka
i jeszcze malawi i chyba tanga ale nie jestem pewien, i może jeszcze coś się tam by znalazło

rozumiem mieszanie ryb z różnych biotopów ale o podobnych wymaganiach lecz u ciebie jest jak już wspomniałem...
Pozdrawiam Damian R

Offline Piter28pl

• Neon
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 22, 2010, 23:34:56 pm »
Korzenie kupiłem największe jakie się narazie dało znależć ,jeśli chodzi o skały to narazie jeszcze zostawiłem bo jestem wciąż na etapie zmiany wystroju pod amazonię ,nie mam niestety jeszcze wszystkiego co bym chciał .Z czasem pozbędę się malawi lub też moja srebrna gwiazda i oskary mi w tym pomogą .Nie chcem oddawać je za bezcen dlatego też będą tak długo ,aż znajdę odbiorców.
pozdrawiam

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 23, 2010, 00:06:19 am »
Witam
Mam zapytanie jak najlepiej przekonać Arowane ,żeby jadła od czasu do czasu witaminki bo niestety je tylko  wszystko to co żyje czyli waxworm ,mealworm małe hopper small tub i mrożone krewetki .Nie chce specjalnych granulek dla arowan ( Nutrrafin MAX predator sticks )ani nic innego co zawiera witaminy ,nie póbowałem jeszcze hikeri dla arowan o których pisał Michał  ,bo niestety zamówiłem na ebay i czekam już prawie 3 -tygodnie no i niestety nie doczekam się pewnie .Czy wystarczą jej te pokarmy ,które jej daję ?Tak przy okazji dołączę zdjęcie mojego nowego tanku 450 l wreszcie się z nim uporałem-rybki mają trochę więcej miejsca i może zaczną szybciej rosnąć .

Nie przekonasz  ;) ... możesz co prawdą ją przegłodzić i wtedy spróbować, ale nic na siłę... próbuj... może się uda :) Ale bez paniki, podajesz jej i tak sporo różnych rodzajów pokarmu.
Michał

580 l.

Offline Piter28pl

• Neon
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 23, 2010, 00:22:23 am »
Poczekam jeszcze na te hikari o których mi mówiłeś może się uda ,jak nie to może robaki wrzucę w witaminy przed podaniem niech nasiąkną trochę i zawsze jakaś część witamin pozostanie na nich .Czy to ma jakiś sens ,może to ślepa uliczka nie mam pojęcia czy to coś da ? Pozdrawiam serdecznie .
pozdrawiam