Autor Wątek: Arowana karmienie i tolerancja innych ryb  (Przeczytany 29585 razy)

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
Odp: Arowana karmienie i tolerancja innych ryb
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 06, 2010, 23:56:20 pm »
no to nic dziwnego, że nie je pysiów, bo jest nie wiele od nich większa.

kup sobie na próbę 10sztuk jakiś ruchliwych i nie chowających się rybek - Erich i ja polecamy z własnego doświadczenia danio

jestem pewien, że już następnego dnia zostanie po nich "tylko wspomnienie"
scleropages jardini

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 06, 2010, 23:58:22 pm »
Bylem kiedys w Limerick służbowo w fabryce Dell'a :)

Jest tam niedaleko takie "muzeum" (skansen) gdzie można zobaczyć jak żyli ludzie kiedyś, taka PL wieś... No i fajna "karczma" w zamku, gdzie się jadło paluchami i drewnianymi łychami :)

PS: To tak na marginesie :) ;)

edit: Nawet mam małą galerię na stronie głównej z tej wyprawy :) http://arowana.pl/gallery.php?dir=95+Irlandia+-+Dell

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2010, 00:07:59 am wysłana przez Michal »
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline Piter28pl

• Neon
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 07, 2010, 00:18:10 am »
Spoko zobaczymy jak bedzie z danio ,bo 2 dni temu wpuscilem 10 red eye tetra no i plywaly sobie nie powiem ze beztrosko bo pawiookie zrobily z nimi porzadek ,myslalem ze zjadly wszystkie ale dzis zauwazylem ze 1 przeskoczyla za tlo kamieni tak wiec oszukala smierc i bedzie zyla bo przetrwala turniej wrzuce ja do akwa z blood parrotami bo one tez dostaly w pier...i nie ma dla nich tam miejsca w zbiorniku glownym bo sa za male...szkoda bo tez sa fajne ...ale jak to zrobic z danio zeby arowana dostala szanse??moje oskary to naprawde lapczywe i chciwe na zarcie rybki -mogly by tylko jesc i jesc ...zobaczymy moze najpierw nakarmie je do syta i wpuszcze danio?najlepiej pewnie wieczorkiem przy ksiezycowym swietle jak beda szly spac...jakies polysly???bo chcialbym widziec gwiazde jak sie zajmie czyms ruchliwym..
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2010, 00:21:31 am wysłana przez Michal »
pozdrawiam

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 07, 2010, 00:23:41 am »
to może po prostu zakup większą ilość tych red-eye tetra (błyszczyk parański)
scleropages jardini

Offline Piter28pl

• Neon
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 07, 2010, 00:27:30 am »
Michal ja pracowalem w Dell ..u 4.5 roku ,teraz wlasnie go przeniesli do Polski i duzo ludzi stracilo prace-po prostu masakra.Te fotki i miejsca w ktorych byles to nawet moge Ci opisac bo je dobrze znam nie wiele sie zmienily ,jesli chodzi o potrawy to nie jadlem takich bo nie przepadam za sea food .jak cos to bedziemy w kontakcie a tak przy okazji gdzie kupic te hikari dla Arowy aby szybko przyslali?pozdrawiam Piotr
pozdrawiam

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 07, 2010, 01:01:48 am »
Hikari... Jeśli są w PL to muszę też być w IRL. Idz do sklepu zoologicznego i się zapytaj, nawet jak nie będą mieli to pewnie mogą Ci zamówić. Chociaż z drugiej strony to search google, wpisz nazwę "hikari arowana buy" coś powinno znaleźć.

Pozdrawiam
Michał

580 l.

Offline Piter28pl

• Neon
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 07, 2010, 01:28:04 am »
Dzieki google my friemd to zawsze dziala .Spoko rozejrze sie ale myslalem ,ze ktos bedzie mial jakis namiar gdzie pewnie i szybko mozna dostac ,bo niekiedy trwa to ok 1.5 -2 tygodnie zeby dostac paczke i zdarza sie dostac cos innego .     
pozdrawiam...
piter
pozdrawiam

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 09, 2010, 19:29:33 pm »
patrzę na Twój zbiornik z przerażeniem, piszesz, że chesz aby ara miała najlepiej - więc wyjmij te kamienie z baniaka i zastąp je korzeniami. widzę, że masz wodę kryształowo czystą, twardą jak cholera i raczej jest trwardsza niż 7 chyba, że codziennie wmieniasz 50% wody. polecam Tobie serwis pawiookie.pl szczegónie ich top galerię. tu znajdziesz aranżacje baniaków najbardziej odpowiadające arowanom i oscarom /no oczywiście pod warunkiem, że żadne tutaj się tobie nie podoba/ nawet moja żonka zauważyła, że coś z tym twoim akwa jest nie tak. ale głowa do góry będzie lepiej ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 21:50:32 pm wysłana przez Michal »
Pozdrawiam Damian R

Offline Piter28pl

• Neon
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 09, 2010, 22:11:25 pm »
 Kazda opinia milo widziana ale dlaczego piszesz ,ze patrzysz na to wszystko z przerazeniem-ara wie gdzie plywac i rzeczywiscie plywa najczesciej pod korzeniem i coraz czesciej przy dnie ale nie boje sie ,ze sie pokaleczy bo przeciez nie ma tu zadnych walk o terytorium jest naprawde spokoj bynajmniej narazie  ,woada ma naprawde ph 7 mierzylem  chyba ze tesy klamia i jest krysztalowo czysta ze wzgledu na 11 watt UV-ke ,ktora pomaga w zapewnieniu jej czystosci i sterylnosci uzywam takze pre filtra i dopiero potem filter zewnetrzny ehaim professional 3 model 2075 ,ale bez oczywiscie przesady UV-ka chodzi tylko w nocy pare godzin.Jeszcfze 3 dni i zmieniam baniak na 450 l i pomysle wtedy nad zakupem kolejnego wystroju do srodka .Jak sadzicie czy to nie problem jesli ona lubi tylko krewetki i wax-wormsy?Zamowilem specjalne hikari dla arowan i nie wiem czy jej to przypadnie do gustu .pozdrawiam ;)
pozdrawiam

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 09, 2010, 22:36:55 pm »
Kazda opinia milo widziana ale dlaczego piszesz ,ze patrzysz na to wszystko z przerazeniem-ara wie gdzie plywac i rzeczywiscie plywa najczesciej pod korzeniem i coraz czesciej przy dnie ale nie boje sie ,ze sie pokaleczy bo przeciez nie ma tu zadnych walk o terytorium jest naprawde spokoj bynajmniej narazie  ,woada ma naprawde ph 7 mierzylem  chyba ze tesy klamia i jest krysztalowo czysta..........

1. "pływa pod korzeniem i przy dnie"---------na litość boską to jest ryba pływająca przy powierzchni wody

2."nie ma rzadnych walk i jest spokój narazie" -------no właśnie na razie, ale jest jeszcze jeden problem - rybka może najzwyczajniej w świecie się przestraszyć i w szale odbijać się od wszystkiego w akwa - wtedy zobaczysz co się stanie

3. "woda jest kryształowo czysta"---------to wcale nie znaczy, że jest dobra
scleropages jardini

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 09, 2010, 22:37:19 pm »
Cześć,

Moje jedzą głównie tylko derwnojady (superworm) czasami duże czerwone robaki i Hikari, i raz na jakiś czas trochę żywca. Wydaje mi się że wyglądają zdrowo. Ale cały czas myślę nad urozmaiceniem im diety. Ale jak narazie to nie mam pomysłu co to będzie... Bo nie chcą za bardzo jeść innych rzeczy.

Tak więc jeśli Twoja je krewetki i worms'y i jeśli jeszcze może przekonasz ich do Hikari to wydaje mi się że nie masz się o co martwić.

A czemu 450l ? Masz już ten zbiornik ? Może jednak pomyśl nad czyms ciut większym bo 450 może być za mała dla dorosłej Arowany.

PS: Poruszyłem temat UV na forum (Dział Akwarium), może podziel się swoimi doświadczeniami. Dzięki z góry...

Pozdrawiam
Michał

580 l.

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 09, 2010, 22:40:24 pm »
I jeszcze jedno:

ara wie gdzie plywac i rzeczywiscie plywa najczesciej pod korzeniem i coraz czesciej przy dnie.

To nie jest naturalne zachowanie, to jest wręcz dziwne, szczególnie że Twój korzeń jest bardzo nisko...

Napisz mi jakie masz parametry wody:

NO3, NO2, Ammoniak i Twardość...
Michał

580 l.

Offline Piter28pl

• Neon
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 09, 2010, 23:57:18 pm »
Nie mialem tego na mysli ,jesli chodzi o plywanie przy dnie akwarium to plywa najczesciej przy korzeniu nie przy skalkach ,a tak jak mowicie to jest w gornej czesci zbiornika przy powierzchni .Jesli chodzi o parametry wody to mam nastepujace .No3 25 mg/l ,No2 0 mg/l ,GH 16 ,Kh 3,PH 6.8 ,Cl2 0 mg/l .testy wg.tetra 6 in 1 .Jesli chodzi o 450 l to bede ja mial za 2-dni .Narazie jesli ryby nie sa dorosle to 150 cm mam nadzieje ,ze wystarczy potem kupie 200 cm .Takze nie mam narazie miejsca w pokoju na 200 cm .takze musi rybkom wystarczyc takie .Poza tym uzywam witaminy po postacia SERA Fishtamin -ponoc bardzo dobre.
pozdrawiam

Offline piotrK

• Płaszczka
    • Cichlidae.pl
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 10, 2010, 00:38:30 am »
Jesli chodzi o 450 l to bede ja mial za 2-dni .Narazie jesli ryby nie sa dorosle to 150 cm mam nadzieje ,ze wystarczy potem kupie 200 cm .Takze nie mam narazie miejsca w pokoju na 200 cm .takze musi rybkom wystarczyc takie .Poza tym uzywam witaminy po postacia SERA Fishtamin -ponoc bardzo dobre.
Tylko pliz nie wsadź wszystkich tych pielęgnic i arowany znów do jednego akwa... Tożto bez sensu... nie atakuję Cię, po prostu stwierdzam fakt...
A co do witamin, to ten cały fishtamin z sery to zwykłe oszustwo - po co płacić tyle za małą buteleczkę, ja daję rozpuszczony w wodzie Vibowit (najbardziej neutralnie "dosmaczany" - waniliowy). ;)
Cichlidae.pl

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 10, 2010, 01:53:24 am »
Cóż, parametry masz całkiem OK, jedynie GH mogło by być niższe, ale nie ma paniki, GH nie jest tutaj aż tak ważne, niema się dziwić że jest tak wysokie patrząc co masz w zbiorniku.
Michał

580 l.