Autor Wątek: Obżarstwo !  (Przeczytany 1868 razy)

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
Obżarstwo !
« dnia: Marzec 02, 2010, 20:43:52 pm »
To chyba jeden z 7 grzechów głównych ? :)))

Wczoraj wpuściłem do akwarium 50 sztuk niewielkich złotych rybek (gold fish)... - miały być dla Arowan...

W akwarium powstała mała burza. Płaszczki rzuciły się na nie ja oszalałe, tylko łuski "latały" po całym akwarium. Arowany były mocno zainteresowane i rzekłbym, lekko podniecone, ale nie widziałem żeby którakolwiek coś upolowała.

Dzisiaj rano wstaję i zerkam do akwarium, cóż zostało 13 sztuk pływających i 2 sztuki na dnie w połowie spożyte, a w połowie zmasakrowane.

Płaszczki ledwo co dychają. Jedna zakopana juz od 2 godzin pod piaskiem, ciężko oddycha... druga w połowie przyklejona do ściany akwarium a w połowie na piasku również ledwo co żyje ;)

Arowany widać, że trochę pełniejsze, ale bez przesady... może straciły ducha polowań ? :))) ;)

Tak się zastanawiam czy aby na pewno dobrze zrobiłem że aż tyle wpuściłem ich na raz do akwarium ?
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
Odp: Obżarstwo !
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2010, 21:07:07 pm »
ja doszedłem do podobnego wniosku ostatnio. Będę kupował żywca częściej, ale w mniejszej ilości...
scleropages jardini

Offline piotrK

• Płaszczka
    • Cichlidae.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2010, 22:52:49 pm »
Tak się zastanawiam czy aby na pewno dobrze zrobiłem że aż tyle wpuściłem ich na raz do akwarium ?
Lepiej zrób im z tydzień głodówki, mówię całkiem serio. No i walnij końską dawkę witamin.
Cichlidae.pl

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2010, 23:03:14 pm »
Lepiej zrób im z tydzień głodówki, mówię całkiem serio. No i walnij końską dawkę witamin.

Dałem B1... No i trochę je przegłodzę, będę obserwował ich zachowanie...

Na to że zjedzą pozostałe zlotka bym nie liczył, bo rybki zmądrzały i teraz pływają tylko w górnych częściach akwa, lub chowają się za korzeniem... zobaczymy jak długo przetrwają... pewnie dopóki Arowany nie przypomną sobie jak się zdobywa żywe żarcie ;)
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri