Autor Wątek: Pierwsze duże akwa (ok.1000l). Poważna inwestycja i modernizacja na lata.  (Przeczytany 32768 razy)

Offline Uszoo

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
Odp: Pierwsze duże akwa (ok.1000l). Poważna inwestycja i modernizacja na lata.
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 13, 2016, 21:58:09 pm »
Witam!

Szacunek za nakład pracy jaki w to wkładasz  :)

Pomyśl dobrze nad rozmiarem ja popełniłem ten błąd rozwalilem cały salon murowanie remonty i okazało się że 40 cm mogłem Większe zrobić.... Tak czy inaczej powodzenia a i Przemek niestety tak ma molestuj Go telefonami   8)
P.Motoro
P. Endlicheri 
Megalod.

Online MalyMJ

• Pielęgnica
  • Michał, 1887l
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 13, 2016, 22:27:59 pm »
Dzięki. Bułka z masłem ;)

ej no moje już spuchło z 215x65 do 250x70 jedynie wysokość spadła z 100 na 70 za Waszą radą

a dziś dostałem pierwszą wycenę na akwa 250x70x70 12mm - 1400zł float, front optiwhite 2000zł niby tanio...

Przemek się nie odzywa, dzwoniłem i pisałem.
Pozdrawiam
Michał

Offline pavlo

• Pielęgnica
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 13, 2016, 23:26:44 pm »
 No no no progres widać z każdym dniem... podoba mi się.
 Uszoo wiesz jak to jest z tymi wymiarami...chyba zawsze po jakimś czasie będzie za małe. No ale zgadzam się największe jakie dasz rade. Też mogłem zrobić szersze u siebie i troszkę żałuje(bardzo żałuje) :P
 Wodę, kanalizację itd u siebie mam pod zbiornikiem innej opcji nie miałem. Jest ok nie mam najmniejszego problemu z obsługą dodam ze mam ok 50cm przestrzeni miedzy podłogą a podestem na którym stoi akwa. Myślę że nie będziesz miał kłopotu z włożeniem stelaża.
 Tej wolnej przestrzeni za akwa nie jest zbyt wiele  przyłącza mogły by Ci przeszkadzać. Ja bym wszystko dał pod akwa.
Pozdrawiam Paweł

Online MalyMJ

• Pielęgnica
  • Michał, 1887l
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 14, 2016, 00:24:17 am »
Niby po ostatnich negocjacjach z zona :) stanęło na 53cm obsługa i 70 akwa wtedy 15cm wchodzę z zabudową w jadalnie. Zawsze mogę wrócić do 43 i wtedy 80 akwa :D tylko jak ja to kurna obsłuże chyba wędką.
Pozdrawiam
Michał

Offline Uszoo

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 14, 2016, 00:25:18 am »
Co będzie tam pływać?
P.Motoro
P. Endlicheri 
Megalod.

Online MalyMJ

• Pielęgnica
  • Michał, 1887l
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 14, 2016, 00:33:28 am »
No tak do końca to nie wiem nigdy nie miałem takich ryb ale celowałbym w arowana, cichla, motoro, sum pomaranczowopletwy (choć średnio pasuje przy płaszczce), zona by chciala bocje :) i altumki . Tyle że takie zestawienie to się chyba nie zgodzi w akwa. To jest jeszcze temat otwarty jako obowiązkowe pozycje to motoro i cichla  no i kurna widzi mi sie ta arowana....

A jak jest z roślinami przy takiej obsadzie da się coś uchodować ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2016, 00:39:50 am wysłana przez MalyMJ »
Pozdrawiam
Michał

Online MalyMJ

• Pielęgnica
  • Michał, 1887l
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 14, 2016, 00:36:25 am »
Jeszcze muszę poczytać bo nie zagłębiałem się wcale co z czym może pływać. Narazie skupiam się na szkle.
Pozdrawiam
Michał

Offline Uszoo

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 14, 2016, 01:00:35 am »
Rośliny tylko na korzeniach i tylko mocne według mnie obsada nie wymaga moczenia łap w akwarium daj je nisko to i obsługa będzie łatwiejsza ale to już wiesz fajnie się wszystko zapowiada czekam na finish z niecierpliwością  :)
P.Motoro
P. Endlicheri 
Megalod.

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 14, 2016, 02:43:17 am »
Witaj,

Ja również bym dał wszytsko pod akwarium i zrobił bym szersze. Marnujesz miesjce. Pod akwariumem wszystko Ci się zmieści !

Z tego co widzę nic by nie stało na przeszkodzie gdyby akwarium było otwarte z przodu i z tyłu ? Wtedy po pierwsze dostęp do niego miałbyś doskonały a po drugie takie akwarium robi piorunujące wrażenie.

Wtedy spusty dajesz tam gdzie zaznaczyłeś i nic nie widać ;)
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Online MalyMJ

• Pielęgnica
  • Michał, 1887l
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 14, 2016, 06:45:35 am »
Czyli sugerujecie żebym jednak zrobił wyższe i szersze ahh :). Szkoda że nie mam znajomych z takimi basenami podjechałbym i pomacał. Jestem otwarty na wszelkie porady nie raz już się przekonałem że parę umysłów ma zdecydowanie lepszy damage :). Żeby akwarium było widocznie obustronnie to raczej nie ma szans za mało miejsca na przejście do kuchni, oczywiście uwzględniając to że uzgodniłem że wejdę w jadalnie max 15cm. Załączam zwymiarowaną fotę jak to teraz wygląda z góry.

* 1. rzut parteru.jpg (305.88 kB . 2531x1397 - wyświetlony 85 razy)

Załączam fotkę belki nośnej która miała kiedyś w pierwotnej lokalizacji utrzymać akwa w powietrzu gdyż pod jadalnią, korytarzem, klatką szchodową mam piwnicę. To tak jak by się ktoś zastanawiał jak to zrobić u siebie tylko najpierw sto razy przemyślcie lokalizację :)

* DSC00143.JPG (325.68 kB . 1280x1024 - wyświetlony 74 razy)

* DSC00144.JPG (264.79 kB . 1280x1024 - wyświetlony 64 razy)

* DSC00145.JPG (338.61 kB . 1280x1024 - wyświetlony 58 razy)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2016, 01:41:05 am wysłana przez Michal »
Pozdrawiam
Michał

Offline Tuptuś

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Akwarysta bez zbiornika :P
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 14, 2016, 11:00:23 am »
Ja bym wrócił do pierwotnej lokalizacji baniaka i pierdaknąć na szerokość ściany z kominem. Wyjdzie mega szeroki co przy plackach i aro się przyda.
Pozdrawiam
Piotrek

Online MalyMJ

• Pielęgnica
  • Michał, 1887l
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 14, 2016, 11:09:11 am »
Tak jak pisalem to juz nie wchodzi w gre.  Po za tym ta sciana ma chyba z 1,5m :) szeroki baniak by byl....  Dzieki za opinie
Pozdrawiam
Michał

Offline pavlo

• Pielęgnica
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 14, 2016, 19:18:21 pm »
 Co do obsady to chyba przerobiłem wszystkie wymienione przez Ciebie ryby. Sum odpada bo to kwestia czasu jak Ci wszystko wpie... w akwarium nie mówię już o tym jak błyskawicznie rośnie itd ogólnie IMO  to nie ryba do akwa.
 Rób akwa min 80szer z wysokością max 65-70cm. Tak szczerze ja bym odpuścił sobie ten cały tył i zrobił akwa na min100cm z dostępem z przodu(zabudowa coś jak u dziary). Chcesz mieć motoro aro  cichle to 70cm szer zdecydowanie za mało. Ryby szybko rosną a cichla czy motoro 40cm to już nie wygląda zbyt fajno a i optycznie pomniejszają zbiornik.
 Szkoda że nie masz gdzie podglądnąć szerokiego zbiornika moim zdaniem to właśnie ta głębia nadaje zbiornikowi to coś.

Pozdrawiam Paweł

Online MalyMJ

• Pielęgnica
  • Michał, 1887l
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 14, 2016, 22:01:00 pm »
Sum mi się podoba choć też średnio mi tam pasuje. Altumki czy bocje obawiam się że szybko padną łupem arowany. A co myślisz o akarze pomarańczowopłetwej ? uchowa się? a pawiooka, mulena? Akwa 250x80x80 15mm +opti to koszt 4tysie :( to już słono... 250x70x70 12mm to 2tysie. Z tym że to wyceny firmy mi nieznanej z Ostrów W.
Pomyślę ale Żonka już cmoka ze mnie poniosło i żebym Was więcej nie czytał :) . Jutro skręcę sobie na szybko taki wymiar z płyt (mam jakieś w garażu) i się do tego przymierzę. Muszę podjąć jakąś decyzję wypadało by zakupić towar na stelaż i zamówić akwa i sumpa. A Damian sie nie odzywa :( i Przemek też.
Pozdrawiam
Michał

Offline Uszoo

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 14, 2016, 22:38:59 pm »
Michał nie ciągnij wymiaru w górę po co Ci 80 h 65 styknie szkło zostanie 12mm i cena sporo spadnie długość i szerokość dla naszych obsad robi różnicę  :)
P.Motoro
P. Endlicheri 
Megalod.