Autor Wątek: Wracam do dużych  (Przeczytany 10487 razy)

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
Odp: Wracam do dużych
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 04, 2016, 01:05:54 am »
Kocurku mój drogi. Największy problem według mnie to taki że Ty sam nie wiesz co chcesz ;)

Ja Ci napewno pomogę we wszystkim ale jak już będziesz miał określone zapotrzebowanie, bo tak to szkoda naszych sił i starań. W krókim czasie pisałeś już o tylu wariantach że każdy z nas się pogubił ;)

Pozdrawiam Cię serdecznie...
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline kocur

• Pielęgnica
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 05, 2016, 15:26:38 pm »
No dobra, konkrety!!! jako, ze od wczoraj stoi u mnie 540l (używka) z przednią szybą OW (super) to mogę uściślić moje potrzeby.

Akwa ma zrobiony przelew na sumpa, zdjęcia załączam. otwory widoczne na fotach mają 1x2,5 cm, 2 x 4,5 cm średnicy

Po zmianach mogę wcisnąc sump o wymiarach 100x35x35 h  (120l). Wysokosc taka zebym mogl siegnac w miare wygodnie do niego (moge dodac ze 3 cm na wysokosc, jesli to cos zmieni)
otwory ze zbiorniczka przy przelewie sa 100 cm nad poziomem podlogi.  Sump bez rujnacji zabudowy stelaza bylby 50 cm w poziomie przesuniety od  boku z przelewem.

Nie wiem czy to jasne jest ;)

Jak to ugryzc bo chyba przy 122 l to zaczyna to miec lekko sens. Am I right?

Chodzi u mnie kubeł JBL e1910, ale widzę, że to trochę mało, zresztą mam go gdzie przerzucić. Moje ryby dużo jedzą i mocno brudzą. Mój ideał taki, żeby cały syf z dna zcyrkulować żeby trafiał poza akwa

Tylko blagam DRUKOWANYMI dla mnie, albo zapraszam na browary/whisky/rum/herbatę/kawę tego uczynnego co mi to pomoże ogarnąć - orurowanie, pompa itd.

a i odpływ do kanalizacji mam na wysokości 40 cm od podłogi a chciałbym jakoś to połączyć z przelewem sumpa jak się da (podmiany ręczne)

Offline kocur

• Pielęgnica
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 08, 2016, 09:00:15 am »
zaczynam wątpić w to forum ;)))

Offline Uszoo

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 08, 2016, 18:04:25 pm »
Siema!

Zamowiłeś sumpa? Rurki bardzo łatwo poskładać w całość dasz sobie radę Sam najpierw podocinaj później dopiero posklejasz prosta robota przelotki i całą instalacje zamawiałem z aquario.pl polecam wszystko szybko przyszło w czym jeszcze mogę Ci pomóc pisz śmiało  :)
P.Motoro
P. Endlicheri 
Megalod.

Offline kocur

• Pielęgnica
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 08, 2016, 18:28:29 pm »
ooo super.
1. nie zamówiłem sumpa, bo nie wiem jak to podzielić. wymiar 100x35x35 wejdzie max
może bys mi narysował i podał wymiary ? :)
2. Na moich fotach są wyloty z przelewu, jak to obsadzić i co z nimi ? (czarna magia)
3. jaka pompa? (zbiornik 540 l główny)
4. no i jak zrobić to orurowanie - średnice itd., ja jestem absolutny ciemniak w robieniu czegoś samemu, stąd propozycja dla autochtonów ;)
które rurki skąd z sumpa itd.
5. jak zrobić odpływ do ręcznego spuszczania wody do podmianek, żeby odpływ był poza akwa

Offline Uszoo

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 08, 2016, 18:44:05 pm »
ooo super.
1. nie zamówiłem sumpa, bo nie wiem jak to podzielić. wymiar 100x35x35 wejdzie max
2. Na moich fotach są wyloty z przelewu, jak to obsadzić i co z nimi ? (czarna magia)
4. no i jak zrobić to orurowanie - średnice itd., ja jestem absolutny ciemniak w robieniu czegoś samemu, stąd propozycja dla autochtonów ;)
5. jak zrobić odpływ do ręcznego spuszczania wody do podmianek, żeby odpływ był poza akwa

Michał coś Ci rozrysuje ja nie wiem jak rozrysuje Ci te rurki i spisze rozmiary :) pompa to kwestia kasy i potrzeb głośna mocna cicha tania??  :P)
P.Motoro
P. Endlicheri 
Megalod.

Offline kocur

• Pielęgnica
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 08, 2016, 18:48:53 pm »
cicha, mocna, tania :)

Offline Uszoo

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 08, 2016, 18:57:30 pm »
Dwa duże otwory te przelotki ----->http://www.aquario.pl/hydraulika/1020-przelot-przez-szklo-vdl-32mm.html
mały ma dokładnie 25 mm przeloty potrzebują 27mm wiec trochę lipa .

dwoma otworami puścisz wodę do sumpa tu masz wszystko co potrzeba w odpowiednim rozmiarze popatrz ile czego potrzebujesz ile kolanek ile rury itd, http://www.aquario.pl/146-32mm

zmierz dokładnie mały otwór ;)

pompa u mnie 1000l szału nie ma ale w 500 zrobi robotę i nie słychać jej w ogóle  http://www.aquario.pl/pompy-akwarystyczne/818-new-jet-4500.html
P.Motoro
P. Endlicheri 
Megalod.

Offline kocur

• Pielęgnica

Offline Uszoo

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 08, 2016, 19:21:48 pm »
pobiera więcej prądu i ma mniejszą wydajność wg opisu :D
P.Motoro
P. Endlicheri 
Megalod.

Offline gargamelito

• Pielęgnica
  • Darek 860lt Ziemki,retroculusy,l600*3, l114, l14
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 08, 2016, 20:08:44 pm »
Albo taka http://allegro.pl/pompa-obiegowa-25-60-omnigena-srub-2lata-gwar-i5903559638.html
Mialem okolo 2lat cicha i bezawaryjna. Nie jest energioszczedna ale jeśli chodzi o wydajność to przy tym litrazu 3 biegu chyba nie włączysz bo u mnie w 860lt 3 bieg -sztorm. Jak chcesz lepszą kup grundfosa ale też do Co

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 09, 2016, 00:00:34 am »
zaczynam wątpić w to forum ;)))

Kocurku, nie gorączkuj się. Forum dla kazdego z nas jest dodatkoym zajęciem i nie zawsze jest najważniejsze. Zresztą biorąc pod uwagę Twoje częste zmiany wskazane jest aby chwilkę zaczekać zanim się przekaże Tobie gotowe rozwiązania aby potem nie musieć robić wszystkiego od początku ;)

Usiądę dzisiaj i dam Ci gotowe rozwiązanie; według mnie najlepsze ;)
Michał

580 l.

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 09, 2016, 18:47:00 pm »
Kocurku,

Poniżej masz projekt sumpa. Niski on więc niełatwy do zagospodarowania.

Dolna krawędź otworu wylotowego musi być na 16cm, a nie jego środek. Pamiętaj ;)

Już masz... ;)

Jak zawsze będę szczery do bólu. Ty sobie z tym nie poradzisz. Musisz kogoś poprosić o pomoc, kogos technicznego. To nie jest trudne ale aby to dobrze zrobić i bez zbędnych komplikacji oraz strat w materiale ktoś musi Ci pomóc.

Dwa większe to są otwory które bedą odprowadzały wodę z akwarium do sumpa. Prowadzisz dwiema niezależnymi rurami (tak bezpieczniej) i dwie rury wchodzą do pierwszej przegrody w sumpie (tej po lewej). Muszą wejść w sump jakies 4cm poniżej krawędź sumpa.

Przez ten mniejszy otwór będzie wracałą woda z sumpa (od pompy) do akwarium, oczywiście odpowiednimi złączkami i przelotkami.

Znając Ciebie musisz dać jak najcichszą bo wiem że w przeciwnym wypadku młotkiem rozwalisz akwarium ;) Więc tą droższą Grundfosa...

To jest trudny temat i trzeba się zastanowić kto mółby Ci pomóc. Średnica zależna jest od otworów w przelewie. Rozumiem że masz: 1 x 2,5cm, 2 x 4,5cm. Będziesz potrzebował tzw: Bulkheads.

Dodoatkowo będziesz potrzebował jeszcze inne rureczki typu LockLine itp...

Innym słowem żeby to dobrze zagospodarować to trzeba być na miejscu.

No to masz po prawej strony dziurkę ;) Tam będzie automatycznie woda sobie wylatywała z uwagi na róznice poziomów. Ale pozostaje jeszcze kwestia jak będziesz metodą kropelkową dolewał wodę do akwarium ;)

Do usłyszenia... cdn...

[attachimg=1]
Michał

580 l.

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 09, 2016, 23:23:20 pm »
Kocur, przy tak małej pojemności sumpa zastanów się nad filtracją ze złożem zraszanym w taki sposób masz mało wody w sumpie i dużo miejsca na wodę spływającą do niego w razie braku prądu. Otwór przelewowy możesz umieścić w taki sposób aby po zlaniu wody (w razie braku prądu) jego dolna krawędź znajdowała się 1 cm powyżej poziomu wody. Pozwoli Ci to na wydłużenie żywotności pompy, która nie będzie pracowała na sucho. W razie podmiany wody zlewasz ją do sumpa a do akwarium dolewasz świeżej. Jak jesteś w trakcie remontu możesz wszystko schować pod podłogę :-) Pozdrawiam. PS pamiętaj o podłączeniu przelewu poprzez u rurkę czyli syfon wtedy nie będziesz czół smrodu kanalizy w mieszkaniu. :-)
Pozdrawiam Damian R

Offline kocur

• Pielęgnica
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 14, 2018, 11:25:24 am »
no dobra.
Jako, że potrzeba jest to stawiam wreszcie nowy baniak.
Pytanie podstawowe: Czy jest tu ktoś z Wawy kto mi zaplanuje sumpa wraz z orurowaniem i zrobi orurowanie/przeróbki etc. Mam już szklarza, mam  już stelaż wyceniony itd. Teraz potrzebny zmysł techniczny z forum w realu. Oprócz zapłaty oczywiście popijawa po udanej pracy.
Mam wycenę na "sumpa", ale to "obcy" ;)

Pisać kto się  pisze na to
oraz dzięki za wcześniejsze porady - nie poszły na marne.
akwa 200x80x65/70 (nie każdy z 12mm chce zrobić 70 cm)
Mam nadzieję że dzisiaj dostanę 3 wycenę i już bedę miał pełen obraz sytuacji
mam wyciągniętą kranówę i odpływ przy akwa (odpływ - wysoko 40 cm), wysokość stelaża 70 cm (nie da się więcej)
Warszawa Bielany przy s8 jakby co ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2018, 11:29:44 am wysłana przez kocur »