Autor Wątek: Wracam do dużych  (Przeczytany 9275 razy)

Offline kocur

• Pielęgnica
Wracam do dużych
« dnia: Wrzesień 09, 2015, 21:11:23 pm »
No dobra, dzięki ziomkowi 3 kontynenty (dziex) mam już suratentis do mojego  słonawego, wiec tutaj temat wyczerpany. 400 l z planem rozbudowy jak podrosnie towarzycho - jest miejsce.
Jako, ze nie mam dziewczyny i mam duzy salon na swoim, to zamierzam tu dostawic baniak dla skurwieli, ktorych nigdy nie mialem, a marze o nich  - stado pleuro, no i prosba o rade - wymiar zbiornika. ograniczenia - parter w bloku i to tyle. wzdluz nosnych stawiac bede. Szerokosc nie chcialbym wiecej niz 200 cm , w porywach do 220.
 80x80 moge zrobic i 90 albo 100 ale bedzie chyba trudniej dostep...co myslicie? jak spadnie w dol to do piwnicy wiec nie ma stresu ;)

druga sprawa, podciagam rure z kranowa (tez do slonawych), kiedys jak ogarnialem cos takiego to byly takie pojemniki na wklady okolo 40 cm wysokie, sznurek w jednym...a jakie inne wklady do tego sa, przypomni ktos co warto wrzucic?

no i najwazniejsze - filtracja. chyba w sumpa bedzie trzeba wejsc a jestem w tym temacie absolutnym laikiem. Poprosze o rady. jaka wielkosc, jak go zrobic itd. Jak jest jakis ziomus z Wawy zmyslny, co pomoze to stawiam bro za pomoc. Moze isc w skrzynki :)

PS. Czy ja pisałem tutaj o szczurach co zeżarły mi w domu 2 strzelczyki?

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
Odp: Wracam do dużych
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2015, 01:17:59 am »
Kocurku,

Czyli 220dł x 90sz x 80wys ? :) 1600 litrów ?

O szczurach nie pisałeś... ???
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline Tuptuś

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Akwarysta bez zbiornika ;-)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2015, 04:06:56 am »
220x100x80 ;)
Która cześć wawy?
Pozdrawiam
Piotrek

Offline Uszoo

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 10, 2015, 07:53:34 am »
Pisałeś o szczurach które osiedlily się pod akwarium i zrobiły sobie ucztę ze strzelczykow
... ;-)
P.Motoro
P. Endlicheri 
Megalod.

Offline King

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 10, 2015, 09:58:57 am »
Dla Pleuro baniak dawaj największy jaki uda ci się wcisnąć, trudnością obsługi się nie przejmuj, do takiego baniaka ni ma po co łap sadzać. Pleuro szybko rosną i muszą mieć gdzie stadkiem pływać. Filtrację do kranówy, jeśli możesz, daj trójstopniową: mechaniczny 5 mikronów, węglowy, węglowy i masz spokój z wodą do podmian.
A szczury, owszem, pisałeś, że oswoiłeś i karmisz prosto z baniaka rybami. Co u szczórów?

Offline kocur

• Pielęgnica
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 11, 2015, 08:13:52 am »
Przykrylem akwa, ostał się jeden strzelczyk, a szczury sie wycwanily i juz nie daja sie lapac w pulapke, czyli koniec z zaszczurzaniem pol mokotowskich w drodze do roboty :) a ja bede musial podjac radykalniejsze kroki.

Offline kocur

• Pielęgnica
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2015, 19:47:36 pm »
Więc ta rzadko spotykana azjatycka pielęgnica etroplus suratensis, której stalem sie szczesliwym posiadaczem (6 szt.) przesiewa piach w poszukiwaniu pokarmu, zabawne.

co do reszty, to już nie pamiętam jak to było kiedyś, ale sebae są 3 i jedna dwóm pozostałym nie daje spokoju non stop.  Za mało ich? bo pływają jeszcze 4 mono i u nich też sporo agresji, ale nie aż tak....
a moze maly zbiornik, albo mlode...?

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 17, 2015, 05:27:16 am »
Wiec tak, moge zrobic 220x80x80, myslisz, ze sensownie sklejone 12mm da rade? oraz nie wiem czy tych waszych plackow nie wezme jednak. Jesli tak to czy nie lepiej zrobic 220x90x70 czy jakos tak? pleuro tez nie zaszkodzi taki wymiar jakby co.

220 x 90 x 70, ja bym poszedł w ten wymiar. Wysokość 70 to i tak dużo !!!

Zamów u Przemka, on Ci powie z jakiego szkła by to zrobił...

z czego bys spawal podstawke?

Napisz do Damiana. Może on Ci pomoże, kiedyś dużo robił / spawał podstaw... Tutaj znajdziesz jego rady: http://forum.arowana.pl/index.php/topic,647.0.html

jesli placki to od kogo brac z foruma jakies proste w obsludze i nie kosztujace po 5 kola? zeby jadly itd. O plackach nie wiem nic poza tym co czytam tutaj

Jakie chcesz ? Jakie Ci się podobają ? Najlatwiejsze są Motoro. Droższe to Leo i też w sumie łatwe. Zobacz opis na naszym forum płaszczek. W najnowszym miesięczniku Akwarium jest temat o płaszczkach. Będzie się składał z 3ch części więc wydaje mi się że powinienneś sobie zapodać ;)

pierdzielic sie w sumpa czy wziac ze 3,4 jble najwieksze i tyla?

Oczywiście że Sump, bez 2ch zdań ! I sumpa też u Przemka możesz zamówić. Ja Ci go przygotuję (projekt). Tylko z rurkami będziesz miał zabawę...

Pozdr.
Michał

580 l.

Offline kocur

• Pielęgnica
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 24, 2015, 09:03:02 am »
no więc temat się zdezauktalizował, jako, że zainwestowałem w długie wakacje to zmieniam zbiornik na nieznacznie większy, czyli 150x60x60 czy tam 65 h (zależy czy kupię używkę czy zrobię nowy), używkę mam na oku z przelewem na sumpa poza akwarium

w obecnej szafce na stelażu miejsce na sump to 65x40 podstawa....czy ma sens robić taki? a jeśli tak to Michał proszę wyrysuj mi co i jak ma być :) i jaką dać wysokość, max 40 cm żeby był sensowny dostep i co do tego, rozumiem, że potrzeba jakąś pompę, si?
teraz w moim 150x50x50 chodzi jbl e1910 i będzie chodzić myślę - w środku azoo active 4x1 i jbl micromec co dali razem z filtrem

odpływ mam na wysokości 10 cm od podłogi - tylko tak się dało - blok, no i wyprowadziłem kranik z wodą 1/2 cala teraz leję wężem przy wymiankach.  jak z tym odpływem bo dla sumpa będzie za wysoko, to z akwa rurka i jakiś zawór czy jak? jestem zielony

a i jakie media dać do tego i w jakiej kolejności
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2015, 09:06:13 am wysłana przez kocur »

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 29, 2015, 03:36:10 am »
Sump 65 x 45 ? to może się nie udać ;) ale nie że jest to niemożliwe ;) Potwierdź...

To jaki w koncu baniak będziesz miał bo się pogubiłem i jaki masz teraz ?

Odpływ 10cm nie ma znaczenia bo od sumpa puścisz rurkę do niego. Wysokość w sumpie będzie miałą znaczenie.

Pozdr.

Michał

580 l.

Offline kocur

• Pielęgnica
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 29, 2015, 05:12:55 am »
sump nie ma sensu w moim przypadku to to juz wiem. teraz mam 150x50x50 i zmieniam, myslalem ze na 150x60x60 wykorzystujac ta sama szafke, ale to co mam brac jest nie gotowe do sprzedazy i mysle czy jednak nie cos wiekszego :) dzisiaj mozliwe ze sie okaze bo mam cos na oku :) więc ewentualnie wtdy wroce do tematu sumpa

Oprocz tego mam miejsce w przedpokoju, na razie tam stoi 100 l. pomocnicze, w ktore moge wcisnac 110x70x h na ile chce czyli np. 70) i się zastanawiam czy tam nie wstawic takiego prawie szesciennego baniaka. to koniec przedpokoju. z 3 stron sciana. staloby na jakims tanim nieduzym podwyzszeniu np. 30 cm (z czego najtaniej zrobic?) nie musi nic pod tym stac. Unimax 700 podobno mozna ustawiac nawet wyzej niz akwa (prawda to?). zreszta obok mam szafe....

tylko co trzymac w takim akwa?? w sklepie gromada pielegnic sobie plywala (mix), z natura to ma malo wspolnego ale fajnie wyglada
co myslisz? myslicie?

Offline Uszoo

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 29, 2015, 06:32:06 am »
Zmieniać akwarium dla 10 cm szerokości i 10 cm wysokości to chyba zły pomysł może poczekaj dozbieraj € i postaw już Największy jaki wejdzie moja rada :-D
P.Motoro
P. Endlicheri 
Megalod.

Offline kocur

• Pielęgnica
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 29, 2015, 06:35:12 am »
niby wiem, ale zawsze to 165l więcej.
$ jest, ale na używkę  i na taką czatuję (z szafką, stelażem)

A co byś trzymał w tym drugim, nietypowym o którym myślę?? może reticulatę??

Offline krysP

• Neon
  • *
  • Krzysztof ,648 l
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2016, 19:28:29 pm »
Popieram radę uszoo. Nie śpiesz się ,za jakiś czas sam stwierdzisz ,że jednak trzeba było trochę dołożyć i mieć od razu większe  a nie popadać w dodatkowe koszty  :D

Offline kocur

• Pielęgnica
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 02, 2016, 20:10:33 pm »
chłopaki, ja już miałem i 2 tony akwa i 800 l, więc temat wielkości akwariów nie jest mi obcy ;) ale dzięki :)