Autor Wątek: Arowana Srebrna  (Przeczytany 3022 razy)

Offline Creepy_Guy

• Neon
  • *
  • 300 + 540l
Arowana Srebrna
« dnia: Czerwiec 21, 2015, 16:46:05 pm »
Cześć wszystkim.
Mam na imię Jakub i to mój pierwszy post na tym forum. Mam 20 lat,  akwarystyką zajmuję się już od 4-5 i od dłuższego czasu przeglądam wasze forum. Miałem u siebie już masę różnych gatunków i  Arowaną interesuje się już od dawna, natomiast nigdy  nie przyszło mi do głowy żeby zakupić sobie chociażby najmniejszą z odmian.
Pech chciał że znajomy pseudoakwarysta kupił małą 10-12cm Arowanę jakiś czas temu. O tym w jakich warunkach ją trzyma dowiedziałem się z mało ciekawych zdjęć na facebooku.
Możecie się domyślić że akwarium nie było większe niż 250l a na dodatek kilka pawiookich bo przecież są „takie słodkie”. Napisał do mnie po jakimś czasie że ta jego nowa rybka jest strasznie płochliwa i wg. już mu się nie podoba i czy nie chce czasem bo mam trochę większe akwarium. Takim oto sposobem stałem się szczęśliwym posiadaczem nieszczęśliwej Arowany.
Do rzeczy, Arowana ma jakieś 23-25cm. Pływa u mnie w akwarium 540l (180x50x60h) z Pielęgnicami Mekki i jakaś inna drobnica bo nie tak obsada miała wyglądać. Przyjmuje pokarm.  Jest spokojniejsza niż kiedy ja odbierałem.
Od początku ma dziwne zgrubienie na prawym skrzelu i nie do końca wiem co to takiego. Wada wrodzona? Ktoś może się orientuje?
Ogon też nie wygląda za ciekawie czy tylko mi się tak wydaje?

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
Odp: Arowana Srebrna
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2015, 20:36:04 pm »
Witaj na naszym forum.

Ogon jest troche znikształcony. Może być kilka przyczyn:
- Za małe akwarium w którym ryba dorastała,
- Ogon został uszkodzony (przez inną rybę lub o coś uderzyła),
- Mogła się tak urdzić...

Nie musisz się tym przejmować. Ma ładne i zdrowe płetwy. Nie są poszarpane i są odpowiedniego ubarwienia.

Kiedy ryba będzie stała w miejscu zrób zdjęcie ogona jeszcze raz, wtedy powinien być on bardziej rozłożony.

Skrzel wygląda dziwnie i ciężko stwierdzić cokolwiek po tym zdjęciu.

Czy to zgrubienie jest takie od początku ? Czy wygląda to na gnijące skrzele ? Czy skrzele rusza się kiedy ryba oddycha ? Czy zgrubienie się powiększa ?

Napisz coś więcej i zrób więcej zdjęć, również z przodu.

Jeśli ryba była w przymałym akwarium to podejrzewam że parametry wody były dalekie od ideału. Jak wyglądały płetwy kiedy ryba do Ciebie trafiła ?

Dodatkowo była z rybami które mogły ją atakować to być może uszkodziła sobie skrzele.

Najważniejsze że przyjmuję pokarm !

Możesz przygasić trochę oświetlenie. Arowany nie lubią bardzo intensywnego światła.

Pozdrawiam
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline Creepy_Guy

• Neon
  • *
  • 300 + 540l
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2015, 19:33:07 pm »
Ogon cały czas wygląda tak jak na zdjęciu.
Pływa u mnie od prawie 3 miesięcy. Płetwy były postrzępione i miały jaśniejszy kolor. 
Kiedy ją dostałem było już w takim stanie. Wyraźnie widać zaokrąglenie około 6mm, wygląda trochę jak pęcherz wypełniony płynem.
Nie wydaje mi się żeby gniło. Pokrywa skrzelowa jest zdeformowana ale ryba oddycha bez większych problemów.
Jakość zdjęć nie pomaga. W najbliższym czasie postaram się wstawić coś w lepszej jakości.

Offline Creepy_Guy

• Neon
  • *
  • 300 + 540l
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2015, 00:00:46 am »
Arowana jak i reszta obsady znalazła nowy dom.
Na jakiś czas musze osuszyć akwarium. Ale mam nadzieje ze za jakiś czas bede mogl pochwalić sie nowa obsada (channa auranti)

Dzieki za odpowiedzi.
Do usłyszenia :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk