Autor Wątek: Wysokość akwarium dla Arowany  (Przeczytany 16999 razy)

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
Odp: Wysokość akwarium dla Arowany
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 02, 2014, 23:50:17 pm »
Witaj,

Według mnie spokojnie wytrzyma ;) Słyszałeś kiedyś że strop się zawalił z uwagi na cokolwiek a tymbardziej z uwagi na akwarium ?

Zbierz 20 osób i niech staną w tym miejscu, posakczą itd... wtedy się przekonasz :) wg. mnie nie masz się o co martwić, nie takie na tym forum ludzie mieli delematy a mieszkają wysoko w blokach z dawanych lat ;)

Dla Arowany 60cm wysokości będzie OK ;)

Zrób zdjecie tego miejsca w którym ma stanąć akwarium.

PS: Gratuluję wyczynów sportowtych i nagród ! Oby tak dalej.

PS2: My tutaj jesteśmy aby pomgać, więc nie zrażaj się :)
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 03, 2014, 05:36:21 am »
Według byłego wielkiego miłośnika arowan wymiary akwarium dla srebrnej powinny oscylować, 1500cm długości, 60cm szerokości, 50 cm wysokości.

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 03, 2014, 06:49:13 am »
Według byłego wielkiego miłośnika arowan wymiary akwarium dla srebrnej powinny oscylować, 1500cm długości, 60cm szerokości, 50 cm wysokości.

eee ? 15 metrów ?

Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline SLUmafia

• Neon
  • *
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 03, 2014, 07:37:21 am »
Mieszkam w Płocku. Do Wałcza jeżdżę na obozy przed jakimiś zawodami międzynarodowymi etc także jestem tam przynajmniej kilka razy w roku, a czemu pytasz.
Wiem Drago, że  Pan Andrzej Ogrodnik zalecał takie wymiary, no ale powiedzmy sobie szczerze. Ludzie trzymający arowany w domach często mają akwa mniejsze od tego jakie planuję. Arowanie najlepiej było by na wolności. Żadne akwarium nie zapewni jej komfortu.

Offline gargamelito

• Pielęgnica
  • Darek 860lt Ziemki,retroculusy,l600*3, l114, l14
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 03, 2014, 09:15:05 am »
Strop wytrzyma tak czy siak. Dla lepszego snu wywal albo przenieś grzejnik, akwarium na maksa do ściany, stelaż zakotwiony do ściany zewnetrznej budynku i nie ruszy go z tamtad nawet wybuch bomby atomowej  :o.

Offline Blackwater

• Neon
  • *
  • Adam - Dyski San merah 730l, Uaru 560l
    • Forum Miłośników Dobrej Herbaty
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 03, 2014, 09:18:38 am »
Zapytałem z ciekawości, bo jestem z Wałcza i myślałem, że może mam sąsiada akwarystę;) no i wiem, że wioślarze i kajakarze tutaj trenują. W mojej szkole jest SMS tylko potem doczytałem o prezydencie, a takiego nie ma. Pozdrawiam

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 03, 2014, 12:40:34 pm »
Michal a co cie tak zaskoczyło? Już kiedyś pisałem, że dla ryby dorastającej do 100 cm, 3 długości akwarium to tak jak dla jakiejś brzanki np. 5 cm trzykrotna jej długość, czyli 15 cm. A tak dużych ryb jak 5 cm nie trzyma się nawet w 25 litrach, gdzie standardowa długość wynosi 40 cm. Czyli 8 razy długość ryby.
Ale tu nie padło pytanie o długość tylko o wysokość, proponuje 50 cm, a wymiary podałem wszystkie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2014, 12:50:14 pm wysłana przez Drago »

Offline SLUmafia

• Neon
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 03, 2014, 14:11:57 pm »
Drago czyli sądzisz, że powinienem zrezygnować z zakupu arowny? Uważasz, że będzie się męczyć w tym akwa? Nie chce być samolubny, ale bardzo chciałbym tę rybę. Mało kto wpuszcza arowanę w tak duże akwa. Często siedzą w mniejszych akwariach. Wysokość zrobię największą jaka tylko bd mógł, bo nie chce ucinać z wymiarów dna. Jak da rade te planowane 70 to takie postawię.

Jak z dostępnością geophagus altifrons? W jakiej cenie są i czy w Pl są jakieś ładne odmiany?  Wyczytałem o nich w temacie o płaszczkach, że są dobre, bo czyszczą dno. Są jakieś inne fajne rybcie co by tez robiły za taką ekipę sprzątającą  po płaszczkach? I by były bez konfliktowe z nimi i arowaną?

Offline rmboss

• Brzanka
  • **
  • Rafal, 864l., obsada w trakcie dobierania...
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 03, 2014, 14:36:12 pm »
Ja mysle ze 15 m akwarium dla arowany jest co najmniej bez sensu. Znajac zycie i tak by w polowie zawracala i trzymala sie obranej przez siebie czesci. Ja bym zrobil 300 jak pisales na 90 ale na 60 do gory. Akwarium o takich wymiarach moze byc spokojnie klejone z szyby 12, przy dobrych wzmocnieniach zaryzykowalbym nawet 10 mm szybe. Oszczedzasz na kasie ale co u Ciebie wazniejsze na wadze. Zanim aro urosnie Ci do tych 100 cm to troche potrwa i mysle ze mozes zaczynac. Najwazniejsze jest ze w momencie gdy stwierdzisz ze potrzeba jej wiecej miejsca, to zebys mial do kogo ja wydac.
Pozdrawiam Rafal

Offline Uszoo

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 03, 2014, 15:34:46 pm »
Siemka ! Co do szkła na akwarium to ja bym nie ryzykował :D są od tego ludzie i wiedza z jakiego szkła musi akwarium być wykonane a 100 kg jakie zaoszczędzisz na wadze to pikuś :) moje 200x80x60 jest z 12mm..... dodam ze arowana srebrna  w moich wymiarach roku nie wytrzymała i wcale nie była mocno karmiona..... skoro bardzo chcesz mieć arowane może warto kasę zainwestować w inna niż srebrna czarna bądź azjatka jakaś :) 
P.Motoro
P. Endlicheri 
Megalod.

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 03, 2014, 21:59:15 pm »
SLUmafia a czy sądzisz że ja się na rybach znam? Pytałeś o wysokość to podałem, przy okazji wszystkie wymiary jakie proponował miłośnik tych ryb.
Moim zdaniem 3 metry długości dla jakiejkolwiek ryby dorastającej do 100 cm to kibel. Ale to jest tylko moje zdanie z którym 99% społeczeństwa się nie zgadza i często op......ol dostaję. Więc nie sugeruj się głosem 1%.
Tak jak pisałem już wcześniej, najpierw wstaw akwarium, potem wpuszczaj tam co chcesz. Ja nie jestem sądem, nie mogę ci nakazać zrobić tego czy tego, zrobisz jak będziesz uważał.

Offline SLUmafia

• Neon
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 05, 2014, 09:12:25 am »
Dałeś mi do myślenia.

Offline hakason

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 23, 2015, 23:23:31 pm »
Siemka ! Co do szkła na akwarium to ja bym nie ryzykował :D są od tego ludzie i wiedza z jakiego szkła musi akwarium być wykonane a 100 kg jakie zaoszczędzisz na wadze to pikuś :) moje 200x80x60 jest z 12mm..... dodam ze arowana srebrna  w moich wymiarach roku nie wytrzymała i wcale nie była mocno karmiona..... skoro bardzo chcesz mieć arowane może warto kasę zainwestować w inna niż srebrna czarna bądź azjatka jakaś :) 
    nie wytrzymałą roko arowana w wymiarach 200x80x60x ??

Offline SLUmafia

• Neon
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 30, 2016, 11:47:35 am »
Ale odgrzałem kotleta! Akwarium postawiłem jednak mniejsze, 900 litrów. Teraz wszedłem na forum i zauważyłem, że urwałem temat.
Pozdrawiam!